25 жовтня 2011 р. Справа № 63888/11
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Олендера І.Я., Каралюса В.М.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу виробничого кооперативу "Перукарня №11" на ухвалу Личаківського районного суду м. Львова від 06.05.2011 року у справі за позовом виробничого кооперативу "Перукарня №11" до Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради про скасування рішення про проведення комерційного конкурсу на право оренди нежилих приміщень, зобов'язання утриматись від прийняття рішення про оголошення комерційного конкурсу на право оренди нежилих приміщень, які знаходяться за адресою м. Львів, вул. Личаківська, буд. №20 загальною площею 66,80 м2,-
встановила:
У траві 2011 року позивач звернувся з позовом до Департаменту економічної політики Львівської міської ради про скасування рішення про проведення комерційного конкурсу на право оренди нежилих приміщень, визнання незаконними дій по оголошенню та проведенні конкурсу на право оренди нежилих приміщень, зобов'язання утриматись від прийняття рішення про оголошення комерційного конкурсу на право оренди нежилих приміщень, які знаходяться за адресою м. Львів, вул. Личаківська, буд. №20 загальною площею 66,80 м2 .
Ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 06.05.2011 року позивачу відмовлено у відкритті провадження.
Ухвалу суду першої інстанції оскаржив виробничий кооператив "Перукарня №11". Вважає, що оскаржувана ухвала прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та постановити нову ухвалу, якою направити справу в суд першої інстанції для продовження розгляду.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обгрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін,якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Згідно ч.1 ст. 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
На підставі п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган або посадова особа місцевого самоврядування, крім тих, що підсудні окружним адміністративним судам.
Позивач у позовній заяві вказував, що оголошуючи 24.12.2010 року та проводячи 04.02.2011 року комерційний конкурс на право оренди "Об'єкту оренди", відповідач порушив Порядок організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м. Львова, затверджений Ухвалою 11-ої сесії 5-го скликання №2145 від 23.10.2008 року. Цей порядок визначає, що конкурс оголошується виключно стосовно об'єкта оренди, який є власністю територіальної громади м. Львова і не перебуває у користуванні інших осіб. Однак такий об'єкт перебував у користуванні позивача.
Перевіривши матеріали справи, колегією суддів встановлено, що в даній справі наявний цивільно-правовий спір з приводу договірних відносин між сторонами - двома юридичними особами, такий не випливає з адміністративно-правових відносин, а є підвідомчим господарським судам.
Таким чином, відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суд першої інстанції правомірно відмовив у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Колегія суддів не вбачає підстав для скасування ухвали суду першої інстанції.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 197, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу виробничого кооперативу "Перукарня №11" залишити без задоволення, а ухвалу Личаківського районного суду м. Львова від 06.05.2011 року по справі №2-а-3128/11/1312 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: В. Улицький
Судді: І. Олендер
В. Каралюс