Адміністративна справа №2-а-12704/2011
01 серпня 2011 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого - судді Вийванко О. М.
при секретарі с/з Хримко У. А.
за участю осіб, які беруть участь в справі:
представник позивача Василенко Н. Д.
відповідача ОСОБА_3
представника відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в місті Тернополі, адміністративну справу за позовом Управління праці та соціальної захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації до ОСОБА_3 про стягнення надмірно отриманої соціальної допомоги, -
Управління праці та соціальної захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації звернулося в суд з позовом до ОСОБА_3 про стягнення надмірно отриманої соціальної допомоги. Посилаючись на те, що згідно заяви ОСОБА_3 від 02.07.2007 р. їй була призначена допомога на дітей одиноким матерям. В жовтні 2009 року ОСОБА_3 звернулася про призначення допомоги по догляду за дитиною до 3-х річного віку з врахуванням доходів і подає свідоцтво про народження дитини (повторно видане) від 19 березня 2009 року, в якому, батьком дитини вказано ОСОБА_5 та змінено прізвище дитини з ОСОБА_3 на ОСОБА_5. Тому ОСОБА_3 незаконно отримала допомогу на дітей одиноким матерям з 01.04.2009 р. по 30.09.2009 р. в розмірі 1002,60 грн., оскільки вчасно не повідомила управління про визнання батьківства ОСОБА_5. ОСОБА_3, 30.11.2009р. було надіслано повідомлення № 27 про повернення надміру виплаченої державної допомоги сім'ям з дітьми внаслідок подання недостовірної інформації, але на даний час гроші на рахунок не поступили. У зв'язку з цим просить стягнути з ОСОБА_3 на користь держави надмірну отриману соціальну допомогу в розмірі 1 002,60 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів викладених у позовній заяві та просить позов задовольнити.
Відповідач та її представник у судовому засіданні позов не визнав та подав суду письмові заперечення на позов.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно з ч. 1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Судом встановлено, що відповідач 02.07.2007 р. звернувся до позивача про надання соціальної допомоги.
Згідно п. 33 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001р. № 1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім"ям з дітьми'" ( із змінами та доповненнями) право на допомогу на дітей мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини".
В ході проведеної перевірки, було виявлено, що батьком дитини визнаний ОСОБА_5, у зв'язку з чим було припинено надання соціальної допомоги і підлягає поверненню соціальна допомога на дітей одиноким матерям з 01.04.2009 р. по 30.11.2009 р. у розмірі 1002,60 грн.
В добровільному порядку відповідач не повернув затрачені кошти.
Відповідно до п. 36 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім"ям з дітьми" виплата допомоги припиняється на підставі поданих обґрунтованих пропозицій органу опіки і піклування чи державного соціального інспектора органу праці та соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
Таким чином, відповідач зобов'язаний повернути незаконно отриману суму соціальної допомоги з дня виникнення обставин, що впливають на умови отримання такої допомоги у сумі 1 002,60 грн. в користь держави.
Згідно з вимогами ч. 1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем не представлено суду жодних доказів щодо безпідставності позовних вимог позивача.
Керуючись ст.ст.6, 8, 9, 11, 71, 94, 128, 159, 163, 185, 186, 254, 256 КАС України, п. 33, 36 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім"ям з дітьми" суд, -
Позов Управління праці та соціальної захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації до ОСОБА_3 про стягнення надмірно отриманої соціальної допомоги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави (рр 35419054000322, банк одержувача головне управління державного казначейства України у Тернопільській області, МФО 838012, код бюджетної класифікації 03195518) надмірну отриману соціальну допомогу в розмірі 1 002,6 грн. (одна тисяча дві гривень 60 копійки).
Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий -суддя Вийванко О. М.