Постанова від 06.12.2011 по справі 2а/2570/5662/2011

06.12.2011

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

14005, м. Чернігів, вул. Київська, 23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2011 р. № 2а/2570/5662/2011

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Скалозуб Ю.О., при секретарі Прокіній А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу

за позовом закритого акціонерного товариства "Чернігівська фабрика лозових виробів"

доДержавної податкової інспекції у м. Чернігові

про

за участю

представників сторін:

від позивача

від відповідачавизнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення

Малишенко О.М., витяг з протоколу №2 від 25.04.2011 р.

ОСОБА_3, довіреність №17025/9/10-010 від 30.12.2011 р.

ВСТАНОВИВ:

До Чернігівського окружного адміністративного суду 01 листопада 2011 року надійшов адміністративний позов закритого акціонерного товариства "Чернігівська фабрика лозових виробів" до Державної податкової інспекції у м. Чернігові, в якому позивач просить визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення - рішення відповідача №0004872320 від 18.10.2011 р.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що спірне податкове повідомлення - рішення винесене з порушенням чинного законодавств, зокрема, застосування по позивача штрафних санкцій у відповідності до ст.121 ПК України є недоречним, так як, під час проведення перевірки ДПІ у м. Чернігові на вимогу її представників ЗАТ "Чернігівська фабрика лозових виробів" надало всі необхідні документи за перевіряємий період з 02.04.2008 р. по 16.08.2011 р. Як стверджує позивач, жодних актів про ненадання документів за участі представників позивача та представників відповідача не складалось. Крім того, позивач звертає увагу суду, що в порушення вимог ст.58 Податкового кодексу України до податкового повідомлення не було додано жодних розрахунків податкового зобов'язання. Таким чином, оскаржуване податкове повідомлення - рішення підлягає визнанню нечинним та скасуванню.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав у повному обсязі та пояснив, що відповідачем правомірно винесено податкове повідомлення - рішення про необхідність сплати нарахованої суми штрафних санкцій, так як, позивачем порушено положення Податкового кодексу щодо надання на вимогу контролюючого органу всіх необхідних документів для проведення перевірки.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 30.11.2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Для виготовлення постанови у повному обсязі суду надано строк до 05.12.2011 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні.

Розглянувши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що згідно рішення загальних зборів акціонерів №2 від 25.04.2011 року закритим акціонерним товариством "Чернігівська фабрика лозових виробів" 25 квітня 2011 року прийнято рішення про ліквідацію товариства.

Судом встановлено, що 04 жовтня 2011 року на підставі направлень на перевірку, відповідно до наказів Державної податкової інспекції у м. Чернігові працівниками податкової інспекції для проведення позапланової виїзної перевірки позивача було здійснено вихід на ЗАТ "Чернігівська фабрика лозових виробів" за адресою м. Чернігів, вул. Толстого, 28.

За результатами виходу на перевірку працівниками ДПІ у м. Чернігові було складено акт про ненадання документів від 04.10.2011 р. №568/23, яким встановлено, що головою ліквідаційної комісії Малишенко О.М. надано не в повному обсязі документи для проведення перевірки, зокрема не надано, головні книги, журнали - ордери, оборотно-сальдові відомості, статутні документи, видаткові, договори, документи на реалізацію тощо.

З акта про ненадання документів від 04.10.2011 р. слідує, що провести документальну позапланову виїзну перевірку ЗАТ "Чернігівська фабрика лозових виробів" з питань виявлення невідповідності висновків актів перевірки вимогам законодавства та неповного з'ясування під час перевірки питань для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог чинного законодавства станом на 04.10.2011 р. виявилось неможливим.

Листом від 07.10.2011 р. №07/10-11 закрите акціонерне товариство "Чернігівська фабрика лозових виробів" повідомила ДПІ у м. Чернігові, що вся документація, що була предметом попередніх перевірок за період роботи з 01.04.2008 року по 16.08.2011 року була передана адвокату Чернігівської обласної колегії адвокатів ОСОБА_4 для виконання адвокатського доручення згідно Договору та Акта приймання - передачі документації, чим підтверджено ненадання позивачем документів бухгалтерського обліку для проведення перевірки працівниками податкової служби.

За результатами акта про ненадання закритим акціонерним товариством "Чернігівська фабрика лозових виробів" документів від 04.10.2011 р. ДПІ у м. Чернігові було винесено податкове повідомлення - рішення від 18.10.2011 року №0004872320 про застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 510,00 грн.

З матеріалів справи вбачається, що додатком до зазначеного повідомлення - рішення є розрахунок фінансових (штрафних) санкцій, підписаний заступником начальника відділу перевірок платників податків управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові.

Враховуючи вищезазначене, суд не приймає до уваги посилання позивача на те, що до оскаржуваного податкового повідомлення - рішення не було додано розрахунку фінансових санкцій.

У відповідності до п. 58.1. ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення. До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.

Приписами пункту 121.1. статті 121 Податкового кодексу України визначено, що незабезпечення платником податків зберігання первинних документів облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Приписами статті 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Державною податковою інспекцією у м. Чернігові суду надано достатньо доказів порушення позивачем статті 121 Податкового кодексу України в частині ненадання документів при здійсненні податкового контролю.

Отже, виходячи з цих обставин, суд вважає, що Державною податковою інспекцією у м. Чернігові було правомірно винесено оскаржуване податкове повідомлення - рішення від 18.10.2011 року за №0004872320, яким нараховано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 510,00 грн., підстави для визнання нечинним зазначеного податкового повідомлення-рішення відсутні.

За таких обставин позовні вимоги закритого акціонерного товариства "Чернігівська фабрика лозових виробів" до Державної податкової інспекції у м. Чернігові про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення - рішення відповідача №0004872320 від 18.10.2011 р. задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Чернігівський окружний адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних відмовити повністю.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку статей 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) Ю.О.Скалозуб

З оригіналом згідно: