Постанова від 20.12.2011 по справі 2а-3349/10/2470

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

20 грудня 2011 року м. Чернівці Справа № 2а-3349/10/2470

15 год. 28 хв.

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Скакун О.П.

за участю:

секретаря судового засідання Юзька Я.В.

представника позивача: Ганевич А.І.

представників відповідача: Усик В.В.

розглянувши матеріали за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області до Державного підприємства "Чернівецького науково - дослідного та проектного інституту землеустрою" про зобов'язання вчинити дії,-

СУТЬ СПОРУ:

Контрольне-ревізійне управління в Чернівецькій області звернулося з адміністративним позовом до Державного підприємства "Чернівецького науково - дослідного та проектного інституту землеустрою" про стягнення коштів у сумі 2971299,00 грн. та зобов'язання виконати п.2 вимог КРУ в Чернівецькій області від 21.06.2010р. №24-07-10-14/4441, а ткож відкоригувати розрахунки по сплаті внесків до державних цільових фондів на суму 74517,17 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, в позовній заяві позивач посилається на те, що ревізією встановлено, що згідно плану використання бюджетних коштів на 2009 рік, який складений керівником Шелепницьким В.І. та головним бухгалтером Супрович С.Л. та затверджений керівником Шелепницьким В.І. та погоджений 07.10.2009 р. начальником Головного управління Держкомзему у Чернівецькій області Манілічем В.М. загальна сума асигнувань складала 5223499,0 гривень. Крім того, до вище вказаного плану були внесені зміни про зменшення асигнувань на 169500,0 грн., який складений керівником Шелепницьким В.І. та головним бухгалтером Супрович C.JL, затверджений 10.12.2009 р. керівником Шелепницьким В.І. та погоджений 07 10.2009 р. начальником Головного управління Держкомзему у Чернівецькій області Манілічем В.М.

Позивач стверджує, що Фактично Підприємством було отримано у IV кв. 2009 року фінансування від Головного управління Держкомзему у Чернівецькій області загальну суму 3376124,00 грн., в тому числі 407376,00 грн. у якості відшкодування витрат понесених по розробленню техдокументацій та 2968748,00 грн., як попередню оплату. Із 3376124,00 грн., відповідачем було використано 404825,00 грн. у відповідності із погодженим Головним управлінням Держкомзему у Чернівецькій області планом використання бюджетних коштів, а саме, 295705 грн. на оплату праці працівників Державного підприємства "Чернівецького науково - дослідного та проектного інституту землеустрою" та 109120 грн. на сплату внесків до державних цільових фондів. Решта невикористаних станом на 30.12.2009 року коштів в сумі 2971299,00 грн., були перераховані на рахунок №37123844000001 відкритий в Управлінні Держказначейства в м.Чернівці, як попередня оплата. З метою отримання відшкодування витрат, відповідачем було подано до Управління реєстри виготовленої технічної документації із землеустрою, на яких значаться на проти прізвищ Шелепницький В.І. та Маніліч В.М. підписи та які завірені печаткою Підприємства на загальну кількість 3600 та акти приймання-передачі виготовленої техдокументації на таку ж кількість, за які підлягало отримати відшкодування за рахунок коштів державного бюджету 407376 грн.

Проте, як зазначено у акті ревізії, станом на 31.12.2009 відповідачем було розроблено лише 537 технічних документацій, за які відповідачу належало відшкодувати витрати за рахунок бюджетних коштів на загальну суму 60766,92 грн. Отже, в порушення п.6 Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для здійснення заходів з безоплатного оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки, та п.1 ст. 9 Закону України „Про бухгалтерський обік і фінансову звітність в Україні”, відповідачем було отримано 346609,08 грн., з яких ними були використано у 2009 році 251334,43 грн. на виплату зарплати за фактично виконану роботу, чим порушено вимоги ст.94 Кодексу законів про працю України та сплату внесків до цільових фондів по вказаній зарплаті в сумі 92723,65 гривень.

Як зазначає позивач, під час ревізії порушення частково усунуто шляхом виконання робіт з виготовлення технічної документації. Разом з тим на даний час залишаються невідшкодованими незаконні витрати з оплати праці в сумі 201 984,39 грн. та відповідно невідкориговано сплату внесків до державних цільових фондів на суму 74 517,17 гривень.

Також, встановлено, що в порушення п.12.1 та п.12.3 Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок кошт в державного бюджету, та п.9 Порядку складання, розгляду, затвердження основних вимог до використання коштів бюджетних установ, в грудні 2009 року, здійснення перерахування коштів в сумі 2 971 299,0 грн., із казначейського рахунку 3524 “Рахунки одержувачів коштів за коштами спеціального фонду державного бюджету”, на рахунок 3712 відкритий в Управлінні Держказначейства в м.Чернівці “Рахунки інших клієнтів Державного казначейства” як попередня оплата. Відповідно до порядку використання стабілізаційного фонду, та порядку використання №844, після закінчення бюджетного періоду залишки бюджетних коштів, що обліковувались на рахунку головного розпорядника бюджетних коштів станом на 01.01.2010 року повинні повернутись до стабілізаційного фонду. Таким чином, кошти в сумі 2 971 299,00 грн. повинні бути повернуті в дохід державного бюджету.

Представник відповідача проти позову заперечував. У судовому засіданні заявив клопотання про зупинення провадження у справі у звязку з розглядом апеляційної скарги Державного підприємства "Чернівецького науково - дослідного та проектного інституту землеустрою" Вінницьким пеляційним адміністративним судом.

ВСТАНОВИВ:

В період з 09 березня 2010 року по 25 травня 2010 року працівники КРУ в Чернівецькій області провели планову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства “Чернівецькій науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”, в тому числі щодо використання коштів Стабілізаційного фонду для здійснення заходів з безоплатного оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки за 2009 рік та завершений звітний період 2010 року.

За результатами проведеної перевірки був складений акт від 26.05.2010р. №24-07/240.

На виконання акту ревізії КРУ в Чернівецькій області надіслав на адресу ДП «Чернівецький науково - дослідний та проектний інститут» лист -вимогу про усунення порушень та недоліків від 21.06.2010р. №24-07-1014/4441, які позивач виявив під час проведення перевірки та відобразив їх в акті від 26.05.2011р.

Зокрема, пунктом 2 даної вимоги, позивач зобов'язав позивача забезпечити відшкодування за рахунок винних осіб решту незаконно виплаченої заробітної плати на суму 201 984,39 грн. і відкоригувати розрахунки з державними цільовими фондами на загальну суму 74 517,17 грн.

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 12.07.2011 року адміністративний позов Державного підприємства "Чернівецький науково - дослідний та проектний інститут землеустрою" в частині скасування вимоги № 2 листа-вимоги КРУ в Чернівецькій області від 21.06.2010 р. № 24-07-10-14/4441, якою було зобов'язано позивача забезпечити відшкодування за рахунок винних осіб решту незаконно виплаченої заробітної плати на суму 201 984,39 грн. і відкоригувати розрахунки з державними цільовими фондами на загальну суму 74 517,17 грн., було залишено без задоволення.

Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 вересня 2011 р. апеляційну скаргу Державного підприємства "Чернівецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", -залишити без задоволення, а постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 12.07.2011 року, -без змін.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представників відповідача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст.2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів.

Частиною 5 вищенаведеної статті передбачено, що інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності контрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті

Відповідно до положень Порядку безоплатного оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 № 844 "Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України" (надалі - Порядок використання № 844), яким на разі визначено спрощену процедуру безоплатних оформлення та видачі громадянам України у 2009 та наступних роках державних актів на право власності на земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель, ведення особистого селянського господарства в межах населених пунктів та ведення садівництва у розмірах, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, після прийняття рішення про передачу громадянам безоплатно у приватну власність земельних ділянок.

Так, відповідно до п. 6. Порядок використання № 844 виконавець протягом 10 робочих днів з дня укладення договору про розроблення технічної документації: проводить аналіз документів, що надійшли від замовника; отримує в регіональній філії Центру кадастру матеріали чергового кадастрового плану в електронному вигляді; виконує необхідні обстежувальні, польові та камеральні роботи; виготовляє технічну документацію у двох примірниках і подає їх на паперовому та електронному носіях до регіональної філії Центру кадастру і замовникові для погодження.

Як вбачається з матеріалів справи, в порушення положень наведеного п.6 вказаного Порядку та п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" № 996 від 16.07.1999 р. відповідач з отриманих 346609,08 грн. бюджетних асигнувань використав у 2009 році на виплату зарплати за фактично не виконувану роботу 251334,43 грн., що свідчить про порушення вимог ст. 94 Кодексу законів про працю України, де чітко визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Також, вказана обставина свідчить про факт порушення відповідачем законодавчо визначеного порядку сплати внесків до цільових фондів по вказаній зарплаті в сумі 92723, 65 грн.

Відповідно до вимог ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч.1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішення в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

На момент розгляду даної справи ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 вересня 2011 р. набрала законної сили, тому встановлені обставини не доказуються.

За таких обставин суд дійшов висновку адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області до Державного підприємства "Чернівецького науково - дослідного та проектного інституту землеустрою" про зобов'язання вчинити дії підлягає задоволенню.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,72,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Державне підприємство "Чернівецького науково - дослідного та проектного інституту землеустрою" виконати п.2 вимог КРУ в Чернівецькій області від 21.06.2010р. №24-07-10-14/4441, стягнути в дохід Державного бюджету України кошти у сумі 2971299,00 грн. а також відкоригувати розрахунки по сплаті внесків до державних цільових фондів на суму 74517,17 грн

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У судовому засіданні 20 грудня 2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У зв'язку з тим, що закінчення строку виготовлення постанови у повному обсязі припадає на вихідний день, постанову виготовлено в повному обсязі 26 вересня 2011 року. Сторони можуть отримати копію постанови безпосередньо в суді 27 жовтня 2011 р.

Суддя О.П. Скакун