Справа № 3-3143/11
"20" грудня 2011 р. року м. Сімферополь
суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Афендіков С.М., розглянувши в м. Сімферополі матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з ВДАЇ по обслуговуванню адміністративної території м. Сімферополя та АТІ при УДАЇ ГУМВС України в АР Крим у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Васильківського району, Дніпропетровської області, громадянина України, пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
ОСОБА_1, 22 листопада 2011 року о 09 годині 10 хвилин у м. Сімферополі, на перехресті вул.Київської/вул.Стахановцев, керуючи транспортним засобом «Шевролет» державний реєстраційний номер НОМЕР_1, перед початком руху та зміною напрямку руху ліворуч, не впевнився у безпеці свого маневру та що це не створить перешкод іншим учасникам дорожнього руху, на нерегульованому перехресті, повертаючи ліворуч, скоїв зіткнення з транспортним засобом «Фольксваген» державний реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2, що рухалася по рівнозначній дорозі у зустрічному напрямку прямо, що привело до пошкодження транспортних засобів, чим порушив п.п.10.1, 16.13 правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 до судового засідання не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, клопотань про відкладення судового процесу до суду не надходило, причину неявки суду не відомі. В зв'язку з чим, вважаю за можливе справу про адміністративне правопорушення розглядати за відсутністю ОСОБА_1.
Провина ОСОБА_1 підтверджується, дослідженими в ході судового засідання матеріалами адміністративної справи, а саме, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями ОСОБА_2, схемою місця ДТП, таблицею зображень.
Оцінивши докази, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається порушення вимог ст. 124 КУпАП, тобто порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно ст.33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення правопорушнику враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, те що ОСОБА_1 раніш не скоював грубі порушення ПДР України, вважаю за можливе застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
На підставі ст. 124 КУпАП і керуючись ст.ст. 33-35, 283 - 284, 321 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення за даною статтею у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 425 (чотириста двадцять п'ять) грн.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів до Апеляційного суду АР Крим через Залізничний районний суд м. Сімферополя.
Суддя