< Копия >
Іменем України
25.08.11Справа №2а-1855/11/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І.,
при секретарі Маненкової А.І.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1 (угода № 02/06/2011-А від 03.06.2011 року); представника відповідача ОСОБА_2 (довіреність № 03-15/27 від 10.01.2011 року);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Севастопольської міської Ради про зобов'язання вчинити певні дії,
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 звернулась до Окружного адміністративного суду м. Севастополя із адміністративним позовом до Севастопольської міської Ради про зобов'язання вчинити певні дії. Вказує, що на підставі рішення Севастопольської міської Ради № 6814 від 20.05.2009 року між ФОП ОСОБА_3 та Севастопольської міської Радою було укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого позивачу передано у строкове платне користування земельна ділянка загальною площею 0,0176 га для обслуговування торгівельного павільйону кафе-бару «ІНФОРМАЦІЯ_1», який знаходиться: за адресою: АДРЕСА_1, строком на 2 роки. 14.04.2011 р. позивач звернувся до відповідача з листом-повідомлення в якому з посиланням на статтю 33 Закону України «Про оренду землі»повідомив про свій намір скористатися своїм переважним правом на укладення договору оренди землі шляхом: поновлення Договору оренди земельної ділянки від 15.09.2009 року на новий строк. Але листом від 05.05.2011 року № Л-1075/1 голова Севастопольської міської Ради ОСОБА_5 повідомив позивача про те, що відповідач відмовляється від поновлення договору оренди землі. Відмова обґрунтована тим, що земельна ділянка площею 0,0176 га, розташована по АДРЕСА_1 передана в оренду позивачу строком на 2 роки або до початку реконструкції площі 50-річча СРСР. У зв'язку з прийняттям рішення про реконструкцію площі 50-річча СРСР міська Рада вважає недоцільним продовження: договору оренди земельної ділянки. В листі позивачу пропонується протягом місяця після припинення договору оренди звільнити земельну ділянку від будівель та споруд, та передати її Орендодавцю по акту прийому-передачі. Однак, обґрунтоване та оформлене належним чином рішення міської Ради з цього приводу позивачу відповідачем не направлено.
Ухвалою від 08 червня 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 08 червня 2011 року закінчено підготовче провадження та призначено адміністративну справу до судового розгляду.
Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просить задовольнити. Вказує, що на підставі рішення Севастопольської міської Ради № 6814 від 20.05.2009 року між ФОП ОСОБА_3 та Севастопольської міської Радою було укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого позивачу передано у строкове платне користування земельна ділянка загальною площею 0,0176 га для обслуговування торгівельного павільйону кафе-бару «ІНФОРМАЦІЯ_1», який знаходиться: за адресою: АДРЕСА_1, строком на 2 роки. 14.04.2011 р. позивач звернувся до відповідача з листом-повідомлення в якому з посиланням на статтю 33 Закону України «Про оренду землі»повідомив про свій намір скористатися своїм переважним правом на укладення договору оренди землі шляхом: поновлення Договору оренди земельної ділянки від 15.09.2009 року на новий строк. Але листом від 05.05.2011 року № Л-1075/1 голова Севастопольської міської Ради ОСОБА_5 повідомив позивача про те, що відповідач відмовляється від поновлення договору оренди землі. Відмова обґрунтована тим, що земельна ділянка площею 0,0176 га, розташована по АДРЕСА_1 передана в оренду позивачу строком на 2 роки або до початку реконструкції площі 50-річча СРСР. У зв'язку з прийняттям рішення про реконструкцію площі 50-річча СРСР міська Рада вважає недоцільним продовження: договору оренди земельної ділянки. В листі позивачу пропонується протягом місяця після припинення договору оренди звільнити земельну ділянку від будівель та споруд, та передати її Орендодавцю по акту прийому-передачі. Однак, обґрунтоване та оформлене належним чином рішення міської Ради з цього приводу позивачу відповідачем не направлено.
Представник відповідача з позовними вимогами не погодився повністю просить у задоволенні позову відмовити. Обґрунтовує свої заперечення тим, що відповідно до рішення Севастопольської міської Ради від 18.01.2011 року №181 передбачено здійснювати реконструкцію площі 50-річчя СРСР, на якої розташовано й спірна земельна ділянка під торгівельним об'єктом. Проте, цим же рішенням (п. 1.2.1, 1.2.2) передбачено закінчити орендні відносини з орендарями земельних ділянок на площі 50-річчя СРСР, а також забезпечити суб'єктів, що здійснювали господарську діяльність на території площі, торговими місцями на території Гагарінського району. Таким чином, у зв'язку з реконструкцією площі (капітальному будівництву, створення об'єктів благоустрою, зелених насаджень, транспортних та пішохідних шляхів, тощо) передача спірної земельної ділянки після закінчення договору оренди з позивачем - не передбачається. Отже, «переважне право»позивача перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі), що передбачено статтею 33 Закону України «Про оренду землі»- не існує, а тому і норма статті 33 Закону України «Про оренду землі»не може бути застосовано до відносин сторін спору, як правова підстава позовних вимог.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам на підставі пункту 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Тому, з огляду на вказане, спір належить розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено наступне. 29.08.2005 року між ОСОБА_6 (до зміни прізвища - ОСОБА_6) (далі -Продавець) та ОСОБА_3 (далі -Покупець) укладено Договір купівлі-продажу (а.с.9).
Відповідно до п. 1 Договору Продавець продав, а Покупець купив ціле кафе-бар «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться в будинку № 4-Б по вулиці Вакуленчука в місті Севастополі.
Вказаний Договір посвідчено приватним нотаріусом Севастопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7 за реєстровим № 2435 та зареєстровано у КП «БТІ і ДРОНМ»СМР за реєстровим № 432 з занесенням у книгу 15 нж стор. 31 (а.с.11).
Рішенням господарського суду міста Києва від 24.04.2008 року по справі № 3/151 за позовом ОСОБА_3 до Севастопольської міської Ради про зобов'язання Севастопольську міську раду на найближчому пленарному засіданні розглянути заяву Фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 про надання в оренду земельних ділянок площею 0,0127 га та площею 0,0049 га, що розташовані по АДРЕСА_1 для обслуговування торгівельного павільйону-кафе-бар «ІНФОРМАЦІЯ_1», позов було задоволено повністю та зобов'язано Севастопольську міську Раду на найближчому пленарному засіданні розглянути заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про надання в оренду земельних ділянок площею 0,0127 га та площею 0,0049 та, що розташовані по АДРЕСА_1 для: обслуговування торгівельного павільйону - кафе-бар «ІНФОРМАЦІЯ_1»(а.с.12-13). Рішення набрало законної сили.
На виконання вказаного рішення Севастопольська міська Рада 20.05.2009 року прийняла рішення № 6814 «Про передачу в оренду фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3 земельної ділянки по АДРЕСА_1 для обслуговування торгівельного павільйону кафе -бару «ІНФОРМАЦІЯ_1»(а.с.14). Відповідно до п. 1 вказаного Рішення, Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_3 передано в оренду строком на 2 роки або до початку реконструкції площі 50-річча СРСР, земельну ділянку площею 0,0176 га по АДРЕСА_1 для обслуговування торгівельного павільйону кафе-бару «ІНФОРМАЦІЯ_1», с віднесенням цих земель, до категорії житлової та суспільної забудови.
15.09.2009 року між Севастопольською міською Радою (далі -Орендодавець) та Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 (далі -Орендар) укладено Договір оренди земельної ділянки (а.с.15-18).
Відповідно до п.п. 1.1. п. 1 Договору, Орендодавець відповідно до рішення Севастопольської міської Ради від 20.05.2009 року № 6814 надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування торгівельного павільйону кафе-бару «ІНФОРМАЦІЯ_1», з віднесенням цих земель до категорії земель житлової та суспільної забудови, яка знаходиться з адресою: АДРЕСА_1.
Згідно з п.п. 2.1 п. 2 Договору, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,0176 га.
Відповідно до п.п. 3.2. п. 3 Договору, по закінченню строку договору Орендатор, що виконував належним чином обов'язки відповідно до умов даного договору, має, при інших умовах, переважне право на поновлення договору. У цьому випадку Орендатор повинен не пізніше, чим за два місяці до закінчення строку дії даного договору, повідомити письмово про це Орендодавця та вирішити у встановленому законом порядку питання про продовження оренди земельної ділянки.
Згідно з п.п. 11.1 п. 11 Договору, зміна умов договору здійснюється в письмовій формі з взаємної згоди сторін. У разі не досягнення згоди відносно змін умов договору спір вирішується в судовому порядку. Підпунктом 11.2 п. 11 Договору, дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який він був укладений.
Договір зареєстрований у Севастопольській міській філії ДП «Центр державного земельного кадастру»13.10.2009 року за №040988400161 (зворотній а.с.18).
14.04.2011 року ФОП ОСОБА_3 звернулась до Севастопольської міської Ради з листом-повідомленням про поновлення договору оренди землі (а.с.22). Зі змісту якого вбачається, що на підставі статті 33 Закону України «Про оренду землі»повідомила про свій намір скористатися своїм переважним правом на укладення договору оренди землі шляхом поновлення Договору оренди земельної ділянки від 15.09.2009 року, на новий строк. До листа-повідомлення позивачем додано три примірника додаткової угоди до договору оренди від 15.09.2009 року (а.с.23).
Листом за вих. № Л-1075/1 від 05.05.2011 року голова Севастопольської міської Ради ОСОБА_5 повідомив ФОП ОСОБА_3 про те, що відповідач відмовляється від поновлення договору оренди землі. Відмова обґрунтована тим, що земельна ділянка площею 0,0176 га розташована по АДРЕСА_1 передана в оренду позивачу строком на 2 роки або до початку реконструкції площі 50-річча СРСР. У зв'язку з прийняттям рішення про реконструкцію площі 50-річча СРСР міська Рада вважає недоцільним продовження договору оренди земельної ділянки. В листі позивачу пропонується протягом місяця після припинення договору оренди звільнити земельну ділянку від будівель та споруд та передати її Орендодавцю за актом приймання-передачі (а.с.25).
18.01.2011 року Севастопольською міською Радою прийнято рішення № 181 «Про організацію проведення реконструкції площі 50-річчя СРСР в м. Севастополі»(а.с.48-49).
Рішенням Севастопольської міської Ради від 23.11.2010 року № 11 «Про затвердження Регламенту Севастопольської міської Ради VІ скликання»(а.с.50) затверджено Регламент Севастопольської міської Ради VІ скликання відповідно до додатку до даного рішення.
Відповідно до ст. 29 Регламенту Севастопольської міської Ради VІ скликання, розгляд питань по регулюванню земельних відносин здійснюється в порядку, визначеному даною статтею з урахуванням особливостей процедури голосування. Проекти рішення по регулюванню земельних відносин, оформлених по кожному конкретному заявнику, розглядаються шляхом їх об'єднання в блоки по наступним питанням: 1) про надання згоди на розроблення проекту землеустрою по відведенню земельних ділянок юридичним особам і фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності; 1.1) про надання згоди на розроблення містобудівних обґрунтувань і проектів землеустрою по відведенню земельних ділянок юридичним особам і фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності; 2) про надання в оренду земельних ділянок під об'єкти містобудування юридичним особам і фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності; 3) про надання згоди громадянам на складання проектів землеустрою по відведенню земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських споруд (присадибна ділянка); 3.1) про надання згоди на розроблення містобудівних обґрунтувань і проектів землеустрою по відведенню земельних ділянок, витребуваних громадянами для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських споруд (присадибна ділянка); 4) про надання у власність земельних ділянок громадянам для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських споруд (присадибна ділянка); 5) про надання згоди громадянам на розроблення проектів землеустрою по відведенню земельних ділянок для ведення садівництва; 6) про передачу у власність громадянам земельних ділянок для ведення садівництва; 7) про надання згоди громадянам на розроблення проектів землеустрою по відведенню земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва; 7.1) про надання згоди на розроблення містобудівних обґрунтувань і розроблення проектів землеустрою по відводу земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва; 8) про передачу у власність громадянам земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва; 9) про надання згоди кооперативним організаціям на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки; 9.1) про надання згоди на розроблення містобудівного обґрунтування і проекту землеустрою по відведенню земельних ділянок кооперативним організаціям; 10) про затвердження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки і передачу у власність громадянам-членам кооперативних організацій земельних ділянок; 11) про надання згоди громадянам на складання проектів землеустрою по відведенню земельних ділянок для будівництва/обслуговування індивідуальних гаражів; 12) про передачу в оренду або надання у власність земельних ділянок для будівництва/обслуговування індивідуальних гаражів; 13) про надання в постійне користування земельних ділянок; 14) про продаж земельних ділянок; 15) про внесення змін до раніше ухвалених рішень по земельних питаннях; 16) про зміну цільового призначення земельних ділянок; 16.1) про надання згоди на розроблення містобудівного обґрунтування і проекту землеустрою по зміні цільового призначення земельної ділянки; 17) проекти рішень, по яких відповідно до рішення міської Ради потрібний висновок міської Планувальної Ради; 18) з продовженням терміну будівництва на земельній ділянці, переданій в оренду юридичним особам і фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності; 19) інші проекти рішень.
Отже суд дійшов висновку, що статтею 29 Регламенту Севастопольської міської Ради VІ скликання не передбачено розгляду питання щодо продовження договору оренди землі.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про оренду землі»від 06.10.1998 року № 161-XIV (далі -Закон № 161) (далі -Закон № 161) по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі). Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі. До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди. При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.
Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із: власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності); уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності).
Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді. У разі зміни межі або цільового призначення земельної ділянки поновлення договору оренди землі здійснюється у порядку одержання земельної ділянки на праві оренди.
Відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»від 21.05.1997 року № 280/97-ВР (далі -Закон № 280) Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. (положенню частини першої статті 59 дано офіційне тлумачення Рішенням. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. Рішення ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням. Таємне голосування обов'язково проводиться у випадках, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону. Рішення сільської, селищної, міської ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
Виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
У разі незгоди сільського, селищного, міського голови (голови районної у місті ради) з рішенням виконавчого комітету ради він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести це питання на розгляд відповідної ради.
Сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Частинами 1, 2, 5 статтею 55 Закону № 280 передбачено, що голова районної, обласної, районної у місті (у разі її створення) ради обирається відповідною радою шляхом таємного голосування з числа її депутатів на строк повноважень ради.
Голова ради здійснює свої повноваження до припинення ним повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків, передбачених частинами четвертою та п'ятою цієї статті. Голова ради вважається звільненим з посади з дня припинення ним депутатських повноважень або повноважень голови.
Голова районної, обласної, районної у місті ради: 1) скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради; 2) забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням; 3) представляє раді кандидатури для обрання на посаду відповідно заступника голови районної, районної у місті ради чи першого заступника, заступника голови обласної ради; вносить на затвердження ради пропозиції щодо структури органів ради, її виконавчого апарату, витрат на їх утримання; 4) вносить раді пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій ради; 5) координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій; 6) організує подання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень; 7) організує відповідно до законодавства проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування; 8) організує роботу президії (колегії) ради (у разі її створення); 9) призначає і звільняє керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату ради; 10) здійснює керівництво виконавчим апаратом ради; 11) є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату; 12) підписує рішення ради, протоколи сесій ради; 13) забезпечує роботу по розгляду звернень громадян; веде особистий прийом громадян; 14) забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень ради, важливих питань місцевого значення, вивчення громадської думки, оприлюднює рішення ради; 15) представляє раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства; 16) за рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районних, обласних рад та їх органів; 17) звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, у тому числі про здійснення державної регуляторної політики відповідно виконавчим апаратом районної, обласної ради, районної у місті ради, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін; 18) вирішує інші питання, доручені йому радою. Голова районної, обласної, районної у місті ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Рішенням Севастопольської міської Ради № 2412 від 14.08.2007 року «Про утворення Управління з питань земельних, водних відносин та містобудування Севастопольської міської Ради»(а.с.65-76) утворено Управління з питань земельних, водних відносин та містобудування Севастопольської міської Ради; затверджено Положення про Управління з питань земельних, водних відносин та містобудування Севастопольської міської Ради; затверджено структуру Управління з питань земельних, водних відносин та містобудування Севастопольської міської Ради.
Згідно з п.п. 1.6. п. 1 Положення про Управління з питань земельних, водних відносин та містобудування Севастопольської міської Ради (далі -Положення) Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Гербу України та свої найменуванням, а також штампи та бланки .
Відповідно до п. 3 Положення Управління відповідно до покладених на нього задач та у межах повноважень: 3.1) представляє Севастопольську міську Раду у взаєминах з підприємствами, закладами, організаціями, громадянами з питань земельних відносин у межах повноважень, визначених міською Радою; 3.2) здійснює облік громадян, що поступають в міську Раду звернень громадян, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності і юридичних осіб з питань землекористування, готує по ним висновки, відповіді, проекти листів керівництва міської Ради і проекти рішень міської Ради; 3.5) за рішенням міської Ради, в межах повноважень, визначених міською Радою, укладає з юридичними і фізичними особами договори оренди землі, договори купівлі-продажу (викупу) земельних ділянок відповідно до діючого законодавства, рішеннями міської Ради та здійснює контроль за їх виконанням; 3.12) забезпечує підготовку всієї землевпоряджувальної та іншої документації при проведенні земельних торгів, конкурсів і аукціонів на право оренди земельних ділянок, здійснює технічне забезпечення проведення земельних торгів і аукціонів на право оренди земельних ділянок, укладає з покупцями земельних ділянок договори купівлі-продажу, договори оренди землі з переможцями цих торгів і аукціонів. Забезпечує інформування про проведення земельних торгів, конкурсів і аукціонів на право оренди землі в різних засобах масової інформації, організовує установку спеціальних рекламних щитів на земельних ділянках, що продаються з торгів. Укладає на конкурсній основі договори з відповідною організацією на проведення земельних торгів; 3.23) вносить пропозиції міській Раді про ухваленню рішень про обмеження, тимчасову заборону (припинення), або припинення використання і про звільнення земельних ділянок громадянами і юридичними особами у разі порушення ними земельного законодавства, за рішенням міської Ради звертається до судів з позовами про припинення права землекористування, звертається до судів з позовами про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок, про стягнення збитку, нанесеного порушенням земельного законодавства; 3.30) на основі аналізу клопотань і обґрунтувань, вносить відповідні пропозиції про продовження (не продовження) термінів складення проектів відведення земельних ділянок, термінів укладання договорів оренди землі, термінів будівництва об'єктів, вносить проекти рішень міської Ради про зміну ставок орендної плати в договорах оренди землі; 3.41) за рішенням міської Ради в договорах купівлі-продажу або оренди землі визначає обмеження прав на земельну ділянку відповідно до земельного законодавства або укладає договори про обмеження прав на землю з суб'єктами права постійного користування землею.
З урахуванням вищевикладених нормативно-правових актів суд дійшов висновку, що надання відповіді позивачу стосовно неможливості подовження договору оренди земельної ділянки саме в такій спосіб не суперечить вимогам викладених вище нормативно-правових актів. Відповідач діяв на підставі Конституції України та встановлених законодавством норм з цього приводу.
Повний текст постанови суду складено 30 серпня 2011 року.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд
У задоволені адміністративного позову відмовити
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя < підпис > О.І. Майсак
< Суддя >: < підпис > < Суддя >
< З оригіналом згідно >
< Суддя > < підпис > < Суддя >
< Суддя >: < підпис > < Суддя >