73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
30 листопада 2011 р. Справа № 2а-5860/11/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій О.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Військової частини А 1604 до Територіального Південного контрольно-ревізійного управління про визнання нечинним та скасування акту ревізії,
встановив:
Військова частина А 1604 звернулася до суду з адміністративним позовом до Територіального Південного контрольно-ревізійного управління про визнання неправомірним та скасування акту ревізії від 13.05.2011 року № 234/3/2/70ар в частині порушення виплат грошового забезпечення (надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі) та встановлення переплат в сумі 22804,21 грн.
Відповідно до ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з"ясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Перевіривши позовну заяву та долучені до неї матеріали суддя приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Юрисдикція адміністративних судів згідно з вимогами ч.2 ст.4 КАС України поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публчно-правові спори, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства та щодо надання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.
Судом встановлено, що позивач просить суд визнати неправомірним та скасувати акт ревізії відповідача від 13.05.2011 року № 234/3/2/70ар.
Акт - це службовий документ, який стверджує факт проведення ревізії фінансово-господарської діяльності і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Щодо позовних вимог в частині визнання неправомірним та скасування акту ревізії від 13.05.2011 року № 234/3/2/70ар щодо порушення виплат грошового забезпечення (надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі) та встановлення переплат в сумі 22804,21 грн. суд дійшов до висновку про відмову у відкритті провадження у справі, оскільки оскарження таких документів не відноситься до компетенції адміністративних судів. Вищевказані документи не є актами у розумінні актів, спори про визнання нечинними чи неправомірними яких з підстав, зазначених у законодавстві, підвідомчі адміністративним судам.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч.1 ст.109 КАС України, суддя -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом Військової частини А 1604 до Територіального Південного контрольно-ревізійного управління про визнання нечинним та скасування акту ревізії.
Позовну заяву разом із усіма доданими до неї документами повернути позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суду, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 9.3