73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
12 жовтня 2011 р. Справа № 2-а-4666/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді: Василенко Г.Ю., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Херсонського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Завод "Дельта" про стягнення штрафних санкцій, -
встановив:
Заступник прокурора Комсомольського району м. Херсона діючи в інтересах держави в особі Херсонського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі по тексту - ДКЦПФР) звернувся до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства "Завод Дельта" (далі - ВАТ) про стягнення штрафних санкцій у сумі 2550, 00 грн.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що за вчинення правопорушень на ринку цінних паперів, на відповідача постановами від 23.06.2011 р. за № 61-ХЕ, 62-ХЕ, 63-ХЕ ДКЦПФР були накладені штрафні санкції на загальну суму 2550, 00 грн.
Вищевказані постанови ВАТ не оскаржило, у добровільному порядку зазначену суму боргу не сплатило. Виходячи з цього, позивач просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Ухвала від 22.09.11 про відкриття скороченого провадження рекомендованим листом надсилалась на адресу відповідача, вказану у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, якою ВАТ було запропоновано у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати до суду письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позовних вимог.
На адресу суду надійшло рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, відповідно до змісту якого, відповідач зазначений процесуальний документ отримав, однак ніяких дій спрямованих на спростування пред'явлених позовних вимог ним здійснено не було.
Оскільки строки для надання заперечень відповідачем, передбачені ч. 3, ст. 183-2 КАС України, закінчились і заперечень з боку відповідача не надходило, суд, згідно п. 3, ч. 5, ст. 183-2 КАС України, розглядає справу у порядку скороченого провадження.
Всебічно і повно дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” (далі -Закон) державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Херсонське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є територіальним органом Комісії та відповідно до Положення про управління є державною установою, на яку покладено забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку і функціонування ринку цінних паперів, здійснення державного регулювання і контролю за випуском, обігом цінних паперів у регіоні і додержання законодавства у цій сфері.
Частиною 1 статті 1 Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Судом встановлено, що 23 червня 2011 року начальником Херсонського територіального ДКЦПФР прийняті постанови № 61-ХЕ, 62-ХЕ, 63-ХЕ про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів стосовно відкритого акціонерного товариства "Завод "Дельта", згідно яких встановлено, що відповідач в супереч вимогам ст. 40 Закону, розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19 грудня 2006 року №1591 не розмістило в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну інформацію за 2010 рік у встановлений законодавством строк - не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; не опублікувало в одному з офіційних друкованих видань Верховної ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну інформацію за 2010 рік у встановлений законом строк - не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; не подало Херсонському територіальному управлінню ДКЦПФР регулярну інформацію за 2010 р. у встановлений законом строк - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідачу було запропоновано сплатити штраф протягом 15 днів. Про його сплату протягом 5 робочих днів повідомити ДКЦПФР з наданням копії платіжного документа. Також роз'яснено право на оскарження вказаних постанов до ДКЦПФР або суду.
Відповідно ч.ч. 1, 2 ст. 39 ЗУ “Про цінні папери та фондовий ринок” емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про: фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством; будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни ціни на його цінні папери; власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій. Інформація про власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, яка веде облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України, у строки, порядку та за формою, що встановлені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Інформація про власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій є відкритою і оприлюднюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Статтею 40 вказаного Закону передбачено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
Порядок та строки розгляду ДКЦПФР справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів врегульовано “Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій”, затвердженими рішенням ДКЦПФР від 11 грудня 2007 року N 2272, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 р. за N 120/14811. Відповідно до п. 5 Розділу І Правил уповноважені особи комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Відповідно до п. 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.
Відповідно до п. 5,6,7 ст. 11 Закону, державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: 5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Судом встановлено, що постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, станом на момент розгляду справи не оскаржені, штрафи згідно постанов на загальну суму 2550,00 грн. в добровільному порядку не сплачені, заперечень з цього приводу чи доказів погашення заборгованості відповідачем не надано.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167, КАС України, суд, -
постановив:
Позов Заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Херсонського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Завод "Дельта" (код ЄДРПОУ 00204464) на користь держави за реквізитами одержувача: Держбюджет м. Херсона, номер рахунку 31116106700002, код ОКПО 24104230, код доходу 21081100, банк одержувача - Управління державного казначейства у Херсонській області, МФО 852010, накладені штрафи на загальну суму 2550 (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василенко Г.Ю.
кат. 9.4.4