Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
м.Харків
14.12.2011 р. №2а-15648/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-
встановив:
Позивач, Державна податкова інспекція у Зміївському районі Харківської області , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, у якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 15970,12 грн. (в т.ч. пеня 2371,34 грн.). В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за ФОП ОСОБА_1 лічиться заборгованість перед бюджетом в розмірі 15970,12 грн. в т.ч. пеня 2371,74 грн., яка встановлена прийнятими на підставі висновків акту перевірки №834/17-0-24/НОМЕР_1 від 08.07.2011 року податковими повідомленнями-рішеннями №НОМЕР_3 від 22.07.2011 року на суму 1050,00 грн., №НОМЕР_2 від 22.07.2011 року на суму 6229,50 грн., №НОМЕР_4 від 22.07.2011 року на суму 8118,75 грн., які отримані відповідачем та не оскаржені. У встановлені строки податковий борг ФОП ОСОБА_1 сплачений не був.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з судовими документами була надіслана відповідачу та ним отримана 02.12.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, що надійшло до суду 06.12.2011 року, яке міститься в матеріалах справи.
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та судових документів, заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.
Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.
Відповідно до ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Враховуючи положення ч.11 ст.35 КАС, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Зміївською районною державною адміністрацією Харківської області, 26.07.1995 року №24580170000000245 - включення відомостей про ФОП, за адресою: АДРЕСА_1 та взятий на облік платника податків до Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області 30.10.1992 року.
Фахівцями ДПІ у Зміївському районі Харківської області проведена планова виїзна перевірка фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009 року по 31.12.2010 рік, за результатами якої складений акт №834/17-0-24/НОМЕР_1 від 08.07.2011 року.
Перевіркою встановлені порушення:
- п.5.1 п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого встановлено заниження податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за перевіряємий період на загальну суму 6229,50 грн.;
- п.п.3.1.3 п.3.1 ст.3, п.п.8.1.8 ст.8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", в результаті заниження податку з доходів фізичних осіб при виплаті доходів громадянам на суму 840,00 грн.;
- наказ ДПА України №451 від 29.09.2003 року "Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. №1 ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, в результаті неподачі довідки за формою 1-ДФ за 1 кв.2009 року;
- п.9.8.17 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість", в результаті чого занижено ПДВ на загальну суму 284,00 грн. за грудень 2010 року;
- п.п.7.4.1 п.п.7.4.4 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", в результаті чого завищено суму податкового кредиту на 6211,00 грн. за грудень 2009 року.
На підставі проведеної перевірки та висновків зазначеного акту позивачем винесені податкові повідомлення-рішення №НОМЕР_3 від 22.07.2011 року на суму 1050,00 грн., №НОМЕР_2 від 22.07.2011 року на суму 6229,50 грн., №НОМЕР_4 від 22.07.2011 року на суму 8118,75 грн., які отримані відповідачем та не оскаржені. У вставнолені строки ФОП ОСОБА_1 податковий борг повністю не сплатив, тому позивачем було нараховано пеню.
На теперішній час заборгованість відповідача становить 15970,12 грн., в тому числі пеня - 2371,74 грн., а саме:
- ПДВ - 9278,97 грн., в т.ч. пеня - 1160,22 грн.;
- податок з доходів найманих працівників - 1225,50 грн., в т.ч. пеня - 175,50 грн.;
- податок з доходів фізичних осіб - СПД - 5465,65 грн., в т.ч. пеня - 1036,02 грн.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 54 Податкового кодексу України, зокрема встановлено, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган; дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом.
Статтею 57 ПК України, зокрема встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Фізичні особи - платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені цим Кодексом, через установи банків та поштові відділення
Відповідно до ст.58 ПК України - у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.
До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.
Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним контролюючим органом.
Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення.
З матеріалів справи вбачається, що податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем, не оскаржені, але сума податкового боргу ФОП ОСОБА_1 повністю не сплачена.
Пунктом 59.1 ст.59 ПК України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання у встановлені законом строки, позивач 13.09.2011 року вручив боржнику податкову вимогу №66 від 05.08.2011 року, що підтверджується особистим підписом відповідача.
Рішенням начальника ДПІ у Зміївському районі м.Харкова від 05.08.2011 року №36 відповідно до ст.89 розділу 2 ПК України вирішено здійснити опис майна, що перебуває у власності (господарському відданні або оперативному управлінні платника податків) ФОП ОСОБА_1
З Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 22.09.2011 року №11638619 вбачається, що майно відповідача, згідно акту опису майна №4/24-024 від 22.09.2011 року, зареєстровано податкову заставу.
Підпунктом 11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначено право державних податкових інспекцій подавати в суди до боржників позови про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
На теперішній час заборгованість відповідача становить 15970,12 грн., що підтверджується матеріалами справи, а саме - обліковою карткою відповідача.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 15970,12 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
З урахуванням наведеного, суд прийшов до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню.
Згідно з ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167, 183-2, 186, 254, 256 КАС України, суд -
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області (63404, Харківська область, м.Зміїв, вул.Леніна, 10-а) заборгованість в розмірі 15970.12 грн. (п'ятнадцять тисяч дев'ятсот сімдесят гривень 12 копійок).
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Л.М. Мар'єнко