2-а-909/11
22.12.2011 р. Тростянецький районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді - Шевченко В.С.,
При секретарі - Ничипорчук Т.О.
розглянувши у відритому судовому засіданні в м. Тростянець адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до
Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Тростянецької міської ради
про скасування постанови №79 про притягнення до адміністративної відповідальності, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Тростянецької міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення посилаючись на те, що 30.11.2011 р. адміністративною комісією при виконкомі Тростянецької міської ради винесено постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП, тобто за те, що вона нібито незаконно зберігала біля свого двору будівельний матеріал (пісок) на території, що належить Тростянецькій міській раді. Вважає дану постанову незаконною та просить її скасувати.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та пояснила, що правопорушення, у скоєнні якого вона звинувачується та за яке на неї було накладено штраф, вона не скоювала, оскільки при складенні протоколу про адміністративне правопорушення від 23.11.2011 р. працівники Тростянецької міської ради не зібрали достатньо доказів щодо її причетності до того, що біля її будинку АДРЕСА_1 знаходилася купа піску, так як не звернули уваги на її пояснення, в яких вона повідомила, що пісок був завезений її чоловіком і на час проведення перевірки пісок був занесений на подвір'я. До того ж господарем домоволодіння є її син -ОСОБА_2, а тому саме він мав нести відповідальність. Крім того, представники міської ради не надали їй можливості дати свої письмові пояснення в протоколі та не надали їй копію протоколу, чим були порушені її конституційні права. Все це призвело до того, що 30.11.2011 р. адміністративною комісією при виконкомі Тростянецької міської ради було винесено постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладено штраф у розмірі 340 грн. Таким чином, позивачка вважає, що постанову відповідача від 30.11.2011 р. щодо накладення на неї штрафу в розмірі 850 грн. необхідно скасувати.
Представник відповідача, ОСОБА_3 -спеціаліст з правових питань, в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та пояснила, що 23.11.2011 р. спеціалістом з питань забезпечення законності і правопорядку було складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, за ст. 152 КУпАП, а саме, що вона як власник будинку незаконно зберігала біля свого двору будівельний матеріал (пісок) на території міста, чим порушила п.12.2.34 «Правил благоустрою території, забезпечення чистоти, порядку, тиші в громадських місцях м. Тростянець». Так, 29 рішенням 29 сесії 5 скликання Тростянецької міської ради №262 від 16.10.2008 р. були затверджені «Правила благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку, тиші в громадських місцях м. Тростянець», що є місцевим регуляторним актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання території об'єктів у сфері благоустрою м. Тростянець, регулюються права та обов'язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території міста, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у місті. Правила були оприлюднені в місцевих газетах та розміщені на офіційному сайті міської ради. Протягом місяця громадяни вносили свої зауваження та пропозиції щодо вказаних Правил, які були враховані при остаточному їх затвердженні. Відповідно до ч.1 ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території. Згідно ч.1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Оскільки відповідно до 12.2.34 «Правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку, тиші в громадських місцях м. Тростянець»на об'єктах благоустрою юридичним особам (їх філіям, представництвам, відділенням), фізичним особам-підприємцям, а також громадянам заборонено складувати на вулицях, газонах та інших територіях загального користування будівельні матеріали, цеглу, труби, пісок, ґрунт, щебінь, паливо, будівельні, побутові відходи, сміття, і вказані правила є діючими, тому вважає, що цілком законно і правомірно 30.11.2011 р. адміністративною комісією при виконкомі Тростянецької міської ради було розглянуто даний протокол та винесено постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладення штрафу в розмірі 340 грн. Тому позов потрібно залишити без задоволення.
Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Матеріалами справи встановлено, що постановою адміністративної комісії при виконкомі Тростянецької міської ради №94 ОСОБА_1 за порушення ст.152 КУпАП притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. (а.с.5) за незаконне зберігання біля свого двору будівельних матеріалів (піску) на території, що належить Тростянецькій міській раді.
Протокол від 23.11.2011 р. та постанову про накладення адміністративного стягнення до адміністративної відповідальності від 30.11.2011 р. було складено відносно ОСОБА_1, згідно яких вона незаконно зберігала пісок на території благоустрою, при цьому сама позивачка як під час складення вказаних документів, так і в судовому засіданні пояснювала, що пісок був завезений на територію її чоловіком, вона ніякого відношення до цього не має, а обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, не знайшли свого підтвердження, в матеріалах справи немає жодних письмових чи речових доказів, які б доводили правомірність рішення адміністративної комісії.
Відповідно до ст. 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян -суб'єктів підприємницької діяльності -від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повноваження адміністративного суду за наслідками розгляду адміністративної справи у разі задоволення адміністративного позову передбачені ч.2 ст. 162 КАС України. Відповідно до ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень відповідач, в разі, якщо він заперечує проти адміністративного позову, зобов'язаний доказувати правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності. Однак в судовому засіданні обставини, викладені як в протоколі про адміністративне правопорушення, так і в постанові в справі про адміністративне правопорушення не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, відповідачем не були надані жодні письмові чи речові докази, які б доводили правомірність його рішення, а також не були допитані свідки, які б підтвердили чи спростували обставини справи. Крім того, в судовому засіданні було встановлено, що позивачка не є власником домоволодіння, де зберігався пісок, а тому не може нести відповідальності.
Таким чином, судом встановлено, що в діях позивача немає складу правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП, в зв'язку з чим оскаржувану постанову слід скасувати, а провадження у справі закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст.9, 152, 293 КУпАП, ст.ст.9, 11, 160, 161, 163, 167 КАС України, суд -
По справі позов задоволено повністю.
Скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Тростянецької міської ради від 30.11.2011 року №91 про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 у вигляді штрафу в розмірі 340 грн.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя В. С. Шевченко