Справа № 1-12/11
31.10.2011 року
Нововоронцовський районний суд Херсонської області
В складі головуючого судді Синьогуб М.С.
При секретарі Білоїд Т.В.
З участю прокурора Геращенко С.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нововоронцовка
Справу за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 , українця, громадянина України , ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4, сільського голови Петропавлівської сільської ради,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України,
ОСОБА_1, займаючи з 12.04.06 р. і по даний час посаду Петропавлівського сільського голови, пов'язану з постійним здійсненням функцій представника влади і виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських обов'язків, відповідно до ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та посадової інструкції сільського голови, затвердженої розпорядженням сільського голови № 14 від 16.06.06 р. будучи зобов'язаним і уповноваженим, зокрема: забезпечувати здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організовувати в межах, визначених Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету, зокрема і щодо здійснення контролю за використанням та охороною надр, що відповідно до ст.10 Кодексу України «Про надра» є компетенцією сільської ради; підписувати рішення ради та її виконавчого комітету; призначати на посади та звільняти з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад; бути розпорядником бюджетних коштів; представляти територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, відповідно до законодавства; укладати від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства; здійснювати інші повноваження місцевого самоврядування, визначені законодавством, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів.
Тобто, відповідно до п.1 Примітки до ст.364 КК України будучи службовою особою, внаслідок службової недбалості, тобто неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них у порушення вимог ст.10 Кодексу України «Про надра» щодо здійснення контролю за використанням та охороною надр, а також у порушення вимог п.9 ст. 44, ст.49 Водного Кодексу України, згідно з якими водокористувачі зобов'язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу; ст.ст.16,21 Кодексу України «Про надра», згідно з якими спеціальні дозволи на користування надрами у межах конкретних ділянок надаються спеціалізованим підприємствам, установам і організаціям, а також громадянам, які мають відповідну кваліфікацію, матеріально-технічні та економічні можливості для користування надрами; надра у користування для видобування прісних підземних вод надаються без надання гірничого відводу на підставі спеціальних дозволів, що видаються після попереднього погодження з органами Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та п.7 «Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.02 р. № 321, згідно з яким видача дозволів на спеціальне водокористування та погодження клопотань здійснюється безоплатно, з 01.01.09 р. і по 31.12.09 р., достовірно знаючи, що видобування корисних копалин без спеціального дозволу на користування надрами заборонено і сільській раді такий дозвіл не може бути виданий, оскільки остання не є спеціалізованою установою, не забезпечив належний контроль за використанням та охороною надр та допустив самовільне видобування підземної води питної для централізованого водопостачання, яка відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліків корисних копалин загально державного та місцевого значення» від 12.12.94 р. № 827 є корисною копалиною загальнодержавного значення, з артезіанських свердловин, розташованих на території Петропавлівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області у с. Петропавлівка та с. Червоне за № 14-76, № 14-77 та № 14-82 підземну воду питну для централізованого водопостачання об'ємом 23200 м3, чим заподіяв матеріальні збитки державним інтересам в особі Державної екологічної інспекції в Херсонській області на суму 101363 грн. 75 коп., що у 136,2 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян і є істотною шкодою.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ч.2 ст.367 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотної шкоди державним інтересам.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені злочину визнав повністю, пояснив, що 12.04.06 р. обраний головою Петропавлівської сільської ради, до складу якої входять с. Петропавлівка та с. Червоне. У 2009 році склалася критична ситуація з постачанням питної води населенню, оскільки приватний підприємець ОСОБА_2 відмовився від здійснення вказаної діяльності, а люди без води жити не можуть, тому самі організували подачу питної води вибравши водокатів, які вмикали електродвигуни насосів, знімали показання з лічильників, збирали плату за використання води і сплачували рахунки. Він, як голова ради організацією та видобуванням води безпосередньо не займався, дозволів та вказівок щодо цих питань будь-кому не надавав, а лише намагався вирішити ці питання, але бажаючих підприємців чи юридичних осіб, які б взяли на себе надання послуг з водопостачання не виявилось, оскільки водопостачання є збитковим. Знав, що використання підземних вод здійснюється на підставі спеціального дозволу, проте рада з одного боку не може отримати такий дозвіл, так як не є спеціалізованим підприємством, а бажаючих займатись водопостачанням не виявилось, але ситуація вийшла з-під контролю і люди самі почали її видобувати і він нічого вдіяти не зміг, просив кримінальну справу закрити внаслідок зміни обстановки.
Винність ОСОБА_1 підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами:
Свідок ОСОБА_3 пояснила, що з 14.05.03 р. і по даний час займає посаду головного бухгалтера Петропавлівської сільської ради. Також вона є депутатом зазначеної сільської ради. У 2009 році на території ради склалася критична ситуація з водопостачанням питної води населенню. До початку 2009 року водопостачанням населених пунктів с. Петропавлівка та с. Червоне здійснював приватний підприємець ОСОБА_2, у якого був відповідний дозвіл та ліцензія. Однак, останній відмовився займатися даною діяльністю. Починаючи з початку 2009 року і по даний час до сільської ради заяви від фізичних осіб - приватних підприємців або юридичних осіб щодо зайняття водопостачанням на території сільської ради не подавалися, і на сесії такі заяви не розглядалися. До даного часу ОСОБА_1, з яким у неї суто ділові відносини, намагається знайти особу, яка б надала згоду на зайняття такою діяльністю, однак усі відмовляються від водопостачання. У зв'язку з цим, населення самостійно організувало водопостачання, так в с. Петропавлівка за власною згодою ОСОБА_4 збирає гроші з населення за водопостачання. Також, ОСОБА_4 є водокатом. Отримані кошти від населення до сільської ради остання не надає, і за отримані кошти перед бухгалтерією сільради не звітує. Серед обов'язків, які вона виконує як головний бухгалтер сільської ради, є зокрема і контроль за складанням документації працівниками бухгалтерії сільради. На підставі складеного касиром-бухгалтером Петропавлівської сільської ради ОСОБА_5 звіту про спожиту електроенергію, який складається з урахуванням знятих ОСОБА_4 та ОСОБА_6 показників лічильників розташованих на артезіанських свердловинах, Нововоронцовський РЕЗ і ЕМ, надає рахунок у якому вказано загальна сума за спожиту електроенергію Петропавлівською сільською радою. На підставі даних рахунку, у якому вказано кількість спожитої електроенергії, сума до сплати та вартість 1 кВт/год, вона вираховує скільки спожито електроенергії при водопостачанні, після чого перемножує на вартість 1 кВт/год. Підсумок і є сумою до сплати Нововоронцовському РЕЗ і ЕМ за спожиту електроенергію при водопостачанні. У подальшому вона повідомляє про цю суму ОСОБА_4, яка і вносить її до одної з банківських установ на рахунок Нововоронцовського РЕЗ і ЕМ, а вона складає щомісячно звіт про витрати палива, теплоенергії та електроенергії, у якому вказує кількість поданої населенню питної води на території сільської ради, а також звіт про оплату населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії, у якому вказує суму, яку сплачено населенням за спожиту питну воду. Дані звіти вона подає у відділ статистики Нововоронцовського району. Після оплати ОСОБА_4 за спожиту електроенергію, банк останній видає квитанцію, після чого та показує квитанцію свідку щоб вона знала, яка сума сплачена за спожиту електроенергію при водопостачанні. Вказана квитанція залишається у ОСОБА_4. На підставі цієї квитанції вона вказує у вказаному вище звіті суму сплачену населенням за спожиту питну воду. Кількість спожитої води щомісяця вираховувалося на підставі наданої відділом статистики району формули, у яку вносяться дані про потужність насосів та спожиту електроенергію. Оскільки договір про подачу електроенергії укладався між Нововоронцовським РЕЗ і ЕМ та сільською радою, а артезіанські свердловини перебувають на балансі останньої, то по бухгалтерській документації платником за спожиту електроенергію при водопостачанні є Петропавлівська сільська рада. Однак, вказані кошти фактично сплачує ОСОБА_4.
Свідок ОСОБА_5 пояснила, що проживає у ІНФОРМАЦІЯ_5. З жовтня 2007 року і даний час працює на посаді бухгалтера-касира Петропавлівської сільської ради. Зі своїми обов'язками вона ознайомлена. На території вказаної сільської ради знаходяться 2 населених пункти - село Червоне та село Петропавлівка. У вказаних населених пунктах є водопостачання, яке здійснюється через систему до якої і відносяться три артезіанські свердловини. З даних свердловин видобувається питна вода, яка подається населенню вказаних сіл. Останні у свою чергу здійснюють оплату. У 2009 році на території ради склалася критична ситуація з водопостачанням питної води населенню. Так, водопостачанням вказаних сіл, з якого саме часу не пам'ятає і до 01.01.09 р. займався приватний підприємець ОСОБА_2, якому було передано у користування 3 артезіанські свердловини, башти Рожновського, техніку та водопровід. ОСОБА_2 і оформляв спеціальний дозвіл на видобування корисних копалин загальнодержавного значення - підземних прісних вод з вказаних артезіанських свердловин. Починаючи з 01.01.09 р. ОСОБА_2 не займається водопостачанням с. Червоне та с. Петропавлівка, оскільки відмовився від даного виду діяльності. Голова Петропавлівської сільської ради ОСОБА_1 намагався знайти бажаючих здійснювати водопостачання, але, оскільки усі відмовляються займатися видобутком підземних прісних вод з артезіанських свердловин та постачанням цих вод мешканцями с. Петропавлівка та с. Червоне самостійно організували водопостачання, вибрали водокатів, які і займаються на громадських засадах цими питаннями. Чи дійсно з вказаного періоду і по даний час водопостачання здійснюється без спеціального дозволу вона не знає. З 01.01.09 р. осіб, які б погодилися збирати кошти за спожиту питну воду не було, то за проханням ОСОБА_1 вона погодилася приймати від населення такі кошти. Так, нею було складено списки, на підставі яких вона отримувала щомісячно кошти від населення, і відразу ж при оплаті за спожиту воду, у книжечці споживача робила відмітку про сплату, після чого повертала книжечку, особі, яка сплатила кошти відповідно до тарифу. Усі кошти вона відвозила до банківських установ, де здійснювала оплату за спожиту електроенергію при водопостачанні на рахунок Нововоронцовського РЕЗ і ЕМ. Облік оплачених мешканцями коштів с. Червоне за водопостачання, яке обслуговується одною свердловиною, здійснюється разом з коштами сплаченими за водопостачання жителями с. Петропавлівка, однак збір таких коштів здійснюється окремо. Хто здійснює збір коштів у с. Червоне, вона не знає. Гроші з с. Червоне до сільської ради привозить переважно ОСОБА_7. Отримані від нього кошти також сплачуються на рахунок РЕЗ і ЕМ. З середини 2009 року вона разом з ОСОБА_4. яку ОСОБА_1 попросив на добровільних засадах здійснювати збір коштів за спожиту питну воду мешканцями с. Петропавлівка, розробили списки мешканців вказаного села та списки пільговиків. Усі зібрані кошти знаходилися у ОСОБА_4, а до 25 числа, отримані кошти вона або ОСОБА_4 возила до смт. Нововоронцовка, де через банківські установи сплачували їх за спожиту електроенергію. Так, з 01 до 15 числа кожного місяця до сільської ради приходили жителі села та здійснювали за рішенням сесії Петропавлівської сільської ради та погодженим з інспекцією по цінах Херсонської області, оплату у розмірі 8 грн. 50 коп. з 1 особи в місяць, та менше ніж за вказаним тарифом з пільговиків. ОСОБА_4 отримувала кошти від споживача води, робила відмітку про сплату таких коштів у списках споживачів складених свідком, після чого робила відмітку у книжечці споживача водопостачання, після чого, на підставі знятих показників лічильників 2 артезіанських свердловин, які розташовані на території села, до 25 числа кожного місяця вона або ОСОБА_4 їздила до смт. Нововоронцовка, де сплачували до банківської установи вказані кошти за спожиту електроенергію. Також, на підставі знятих ОСОБА_4 показників лічильників спожитої електроенергії вона готувала щомісячно звіти про спожиту електроенергію, які надавала до Нововоронцовського РЕЗ і ЕМ, де надавали розрахунок, у якому вказувалося сума, яку Петропавлівська сільська рада повинна сплатити за спожиту електроенергію. Технічні паспорти 3 свердловин знаходяться у Петропавлівській сільській раді, оскільки вказані свердловини перебувають на балансі останньої і вона щомісячно складає звіти про спожиту електроенергію об'єктами, які перебувають на балансі Петропавлівської сільської ради. У даних звітах, на підставі знятих показників лічильників, розташованих у об'єктах під'єднаних до ЛЕП, вказується назва об'єкту, попередні та поточні показники лічильників, різниця, вид енергії та загальна кількість спожитої електроенергії. Так, у даному звіті вказано і спожиту електроенергію 3 свердловинами, які знаходяться на території Петропавлівської сільської ради. Показники лічильників свердловин у с. Петропавлівка знімає ОСОБА_4 Остання і є водокатом, тобто вмикає та вимикає двигуни. У с. Червоне про показники лічильника на свердловину повідомляє ОСОБА_6 Всі інші бухгалтерські документи стосовно водопостачання на території Петропавлівської сільської ради веде головний бухгалтер сільської ради ОСОБА_3.
Свідок ОСОБА_6 пояснила, що проживає у ІНФОРМАЦІЯ_6 разом зі своїм чоловіком. Даний населений пункт відноситься до Петропавлівської сільської ради, головою якої є ОСОБА_1 З останнім підтримує суто ділові відносини, неприязних стосунків не виникало. На території їх села проживає 80 чоловік, яких вона знає. На території села знаходиться 1 артезіанська свердловина, з якої здійснюється видобуток підземних прісних вод для водопостачання питної води населенню. На початку 2009 року, у зв'язку з тим, що приватний підприємець ОСОБА_2, який займався здійсненням вказаної діяльності, відмовився від водопостачання питної води у селі, тому на сході жителів села, мене люди вибрали водокатом і вона безоплатно здійснювала збір коштів за водопостачання з мешканців с. Червоне. Списки споживачів питної води вона не складає, оскільки всіх знає, і отримує з них плату за спожиту воду на підставі показників лічильника або за тарифами встановленими для їх населеного пункту. Так, кожного місяця до 20 числа вона ходить по вулицях і збирає гроші з мешканців села за спожиту воду. За отримані гроші вона оплачує спожиту електроенергію. У разі залишку грошей, вона зберігає їх вдома до того часу, поки вони не будуть потрібні для ремонту двигуна артезіанської свердловини або системи водопостачання. Про використання коштів вона повідомляє мешканцям села на сході. Також, вона безоплатно виконує і роботу водоката, тобто вмикає та вимикає насос для подачі питної води з артезіанської свердловини. Показники лічильника установленого у трансформаторі свердловини, кожного місяця вона переписує, після чого телефонує до Петропавлівської сільради і бухгалтеру повідомляє кількість спожитої електроенергії, і потім, через декілька днів, їй повідомляють скільки треба заплатити коштів за спожиту електроенергію, після чого вона через декілька днів сплачує і передає до ради оплачені рахунки. Вона ніяких документів щодо кількості спожитої електроенергії, поданої питної води, отриманих коштів з населення за спожиту воду не складає.
Свідок ОСОБА_4 пояснила, що проживає у ІНФОРМАЦІЯ_5. З серпня 2009 року, у зв'язку з тим, що приватний підприємець ОСОБА_2, який у період з січня 2007 по грудень 2008 року займався водопостачанням с. Петропавлівка та с. Червоне, відмовився займатися централізованим водопостачанням, сільський голова ОСОБА_1 попрохав її на добровільних засадах здійснювати збір коштів з населення с. Петропавлівка за водопостачання. Вона погодилася, оскільки ніхто не хотів займатися цією діяльністю. Спільно з бухгалтером Петропавлівської сільської ради ОСОБА_5 було складено списки мешканців с. Петропавлівка, і згідно рішення сесії Петропавлівської сільської ради та погодження з інспекцією по цінах Херсонської області встановлено тарифи за користування водою в розмірі 8 грн. 50 коп. з 1 чол. Також було складено списки пільговиків, які оплачували водопостачання у розмірі менше ніж за вказаним тарифом. З 1 по 15 число кожного місяця до сільської ради приходили жителі села та здійснювали оплату за використану ними воду відповідно до показників лічильників води або встановленого за відсутності лічильника по тарифу з людини. Вона отримувала кошти від споживача води, робила відмітку про сплату таких коштів у списках складених з ОСОБА_5, робила відмітку у книжечці споживача водопостачання, після чого, на підставі показників лічильників електроенергії 2 артезіанських свердловин, які розташовані на території села, до 25 числа кожного місяця їздила до смт. Нововоронцовка, де сплачувала до банківської установи отримані від споживачів води кошти за спожиту електроенергію. Також, на підставі знятих нею із лічильників даних за спожиту електроенергію, бухгалтерія готувала щомісячно звіти, які надавала до Нововоронцовського РЕЗ і ЕМ. Усі отримані кошти знаходилися у неї. У разі виникнення поломки на артезіанських свердловинах або на водопроводі, вона видавала кошти, отримані від населення у якості оплати за водопостачання, які інколи були у залишку і знаходилися у неї.
Свідок ОСОБА_2 пояснив, що проживає у ІНФОРМАЦІЯ_5. Починаючи з 2000 року займається підприємницькою діяльністю. У 2 півріччі 2006 року, оскільки осіб, які б бажали займатися обслуговуванням населення с. Червоне та с. Петропавлівка, що розташовані на території Петропавлівської сільської ради водопостачанням не було, то він вирішив займатися централізованим водопостачанням вказаних населених пунктів. Так, на здійснення вказаної діяльності ним було отримано дозвіл на спецводокористування та артезіанські свердловини та відповідну ліцензію. В Державній інспекції з контролю по цінам було затверджено тарифи на водопостачання. У кінці 2006 року ним було подано до Петропавлівської сільської ради заяву про надання йому дозволу на здійснення водопостачання питної води на території Петропавлівської сільської ради. Розглянувши подані ним документи радою прийнято рішення про надання йому згоди на зайняття діяльністю щодо водопостачання на території тієї ж ради. На початку 2007 року він поїхав до м. Херсон, де у відповідних державних органах отримав дозвіл на спецводокористування та артезіанські свердловини та відповідну ліцензію. Починаючи з 01.01.2007 року, сільська рада передала йому у користування артезіанські свердловини у кількості 3 штук, у яких було вмонтовано електродвигуни ЕЦВ 8 25/100. Марка двигунів до 01.01.09 р. не змінювалася, оскільки на підставі їх потужності, а також інших даних було затверджено тарифи на воду. Після отримання дозволу та ліцензії на підставі затверджених цін, ним особисто щомісячно контролювався збір коштів з населення за користування питною водою. Про сплату за водопостачання ним щомісячно робився запис у поіменному списку осіб - жителів с. Петропавлівка та с. Червоне, які надавалися сільською радою. Кошти за спожиту електроенергію під час водопостачання ним збиралися з споживачів води до 25 числа кожного місяця, після чого на підставі показників лічильників установлених на
кожній свердловині, він сплачував за спожиту електроенергію на рахунок РЕЗ і ЕМ через сільську раду, оскільки вказані свердловини перебували у сільській раді на балансі. З 01.01.09 р. у нього закінчився дозвіл на спецводокористування та артезіанські свердловини на території Петропавлівської сільської ради і він перестав займатись цією діяльністю, так як вона є збитковою. На даний час йому відомо, що ніхто з юридичних або фізичних осіб не здійснює водопостачання, мешканці самі вибрали водокатів, які подають воду, збирають кошти і т.д. .
Свідок ОСОБА_8 пояснила, що з 02.01.1997 року і до даного часу займає посаду секретаря Петропавлівської сільської ради. На території вказаної сільської ради знаходяться 2 населених пункти - село Червоне та село Петропавлівка. У вказаних населених пунктах є система водопостачання, до якого відносяться три артезіанські свердловини. З даних свердловин видобувається питна вода, яка подається населенню вказаних сіл. Останні у свою чергу здійснюють оплату. Так, водопостачанням вказаних сіл, з якого саме часу не пам'ятає і до 01.01.2009 року, займався приватний підприємець ОСОБА_2, якому було передано у користування 3 артезіанські свердловини, башти Рожновського, техніку та водопровід. ОСОБА_2 і оформляв спеціальний дозвіл на видобування корисних копалин загальнодержавного значення - підземних прісних вод з вказаних артезіанських свердловин. Починаючи з 01.01.2009 року ОСОБА_2 не займається водопостачанням с. Червоне та с. Петропавлівка, оскільки відмовився від даного виду діяльності і склалася у зв'язку з цим напружена ситуація з водопостачанням. Голова Петропавлівської сільської ради ОСОБА_1 намагався знайти бажаючих зайнятись водопостачанням, але всі з ким він розмовляв відмовились займатися видобутком підземних прісних вод з артезіанських свердловин та постачанням цих вод мешканцям с. Петропавлівка та с. Червоне. У зв'язку з цим, населення самостійно організувало водопостачання, так в с. Петропавлівка за власною згодою ОСОБА_4 збирає гроші з населення за водопостачання. Як відбувається оплата за водокористування вона не знає, оскільки оплату за водокористування приймає ОСОБА_4 Розрахунки, тобто оплату за спожиту електроенергію з РЕЗ і ЕМ здійснює ОСОБА_4, а статистичні дані за спожиту електроенергію готуються бухгалтерією сільської ради. У 3 артезіанських свердловинах з яких здійснюється видобуток води вмонтовані глибинні насоси марки ЕЦВ 8 25/100. Про це вона дізналася від ОСОБА_2 Заміна даних насосів не здійснювалась з часу прийняття свердловин від останнього. Технічні паспорти 3 свердловин знаходяться у Петропавлівській сільській раді, оскільки вказані свердловини перебувають на балансі останньої, відповідно до даних паспортів.
Вислухавши думку прокурора, підсудного, про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ч.2 ст.367 КК України, внаслідок зміни обстановки,в зв'язку з достроковим припиненням повноважень сільського голови Петропавлівської сільської ради та звільненням його на підставі п.2 статті 40 КЗпП ( за станом здоров'я), що підтверджується рішенням ХІІ сесії сільської ради УІ скликання №85 від 11.10.2011 року, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню , з таких підстав.
Обставини , що обтяжують покарання та негативні дані про особу підсудного відсутні, на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене діяння втратило суспільну небезпечність і ОСОБА_1 перестав бути суспільно небезпечною особою.
ОСОБА_1 позитивно характеризується за місцем проживання та роботи, щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину,вину визнає повністю, злочин вчинив вперше, злочин не є тяжким, звільнився із займаної посади, хворіє на гіпертонічну хворобу 2 ступеня, а тому на підставі ст.48 КК України та відповідно до ст.7 КПК України суд, враховуючи думку учасників судового розгляду, дійшов до висновку, що за таких обставин ОСОБА_1 можливо звільнити від кримінальної відповідальності внаслідок зміни обстановки.
Керуючись ст.48 КК України, ст. 7 , 248 КПК України, суд,
Звільнити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 від кримінальної відповідальності за ст.367 ч.2 КК України внаслідок зміни обстановки.
Провадження у справі №1-12/11 ( 670012-10) за обвинуваченням ОСОБА_1 за ознаками злочину, передбаченого ст.367 ч.2 КК України - закрити.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_1 у виді підписки про невиїзд - скасувати.
На постанову протягом п'ятнадцяти діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляції до апеляційного суду Херсонської області через Нововоронцовський районний суд.
Суддя Синьогуб М. С.