Постанова від 11.10.2011 по справі 3/0306/2176/11

Справа №: 3/0306/2176/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Ковель 11.10.2011

Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Восковська О. А., при секретарі Канашковій О. М., за участю прокурора Зузака С.О., розглянувши справу, яка надійшла з Управління Служби безпеки України у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця і громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, працюючого начальником відділу державної виконавчої служби Ковельського МРУЮ, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4,

- за ч.1 ст. 172-7 КпАП України, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді виконуючого обов»язки начальника Ковельського міськрайонного управління юстиції, будучи державним службовцем 6-ї категорії 11 рангу, в період з 01.07.2011 року по 22.08.2011 року не вжив заходів для недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього свого керівника про те, що в його прямому підпорядкуванні на посаді заступника начальника Ковельського міськрайонного управління юстиції працює близька йому особа -син, - ОСОБА_2, та не вжив заходів щодо усунення таких обставин у п»ятнадцятиденний строк, - чим грубо порушив вимоги ч.2 ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

ОСОБА_1 в судове засідання не з»явився, хоча завчасно та належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, однак, про причини неявки суд не повідомив.

Не заважаючи на відмову ОСОБА_2 від дачі будь-яких пояснень в ході проведення перевірки по даній справі ОСОБА_1, вина останнього у скоєнні адміністративного правопорушення повністю доведена зібраними у справі доказами.

Так, згідно вимог ч.1 ст.9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»(надалі -Закон), особи, зазначені у підпунктах «а», «в»- «ж»пункту 1 та підпункті «а»пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими у зв»язку з виконанням повноважень близьким їм особам. Згідно ч.2 статті 9 Закону, у разі виникнення обставин, що порушують вимоги частини першої цієї статті, відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п»ятнадцятиденний строк. Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає безпосереднє підпорядкування. У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває в підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади. Підпунктом «в»пункту 1 частини 1 статті 4 Закону, передбачено, що суб»єктами відповідальності за корупційні правопорушення є, в тому числі, і державні службовці.

Відповідно до вимог п.3 «Положення про районні, районні у містах, міські, міськрайонні управління юстиції», (надалі -Положення), зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 14.02.2007 року за № 47/5, одним з основних завдань районних, районних у містах, міських, міськрайонних управлінь юстиції є організаційне забезпечення та координація роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану. Відповідно до вимог п.3 «Положення…», зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 26.06.2011 року за № 1707/5, одним з основних завдань зазначених вище управлінь юстиції також є забезпечення реалізації державної політики у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Обов»язок по реалізації вищевказаних завдань на місцях, - згідно вищезгаданих «Положень…», - покладено на начальника міськрайонного управління юстиції, який відповідно до своїх посадових обов»язків організовує роботу відділів ДРАЦ чи територіальних підрозділів Держреєстру, погоджує призначення їх керівників, вносить пропозиції начальнику головного управління щодо заохочення, накладення дисциплінарних стягнень, затверджує положення про згадані підрозділи, вносить пропозиції щодо їх штатного розпису та кошторису витрат.

Як вбачається з наказу начальника Головного управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 №1031-к від 06.12.2010 року, ОСОБА_1 було призначено на посаду виконуючого обов»язки начальника Ковельського міськрайонного управління юстиції з 07.12.2010 року(а.с.57), і на даній посаді ОСОБА_1 працював до 22.08.2011 року, - що підтверджується відповідним наказом № 628-к від 22.08.2011 року про призначення виконуючим обов»язки начальника Ковельського МРУЮ ОСОБА_4 з 22.08.2011 року (а.с.62) та листом начальника Головного управління юстиції від 30.08.2011 року № 7-30/4729 (а.с.56).

Згідно наказу начальника Головного Управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 від 04.11.2010 року № 952-к, ОСОБА_2 було переведено, - за його згодою, - на посаду заступника начальника Ковельського міськрайонного управління юстиції -начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Ковельському району, - з 04.11.2010 року, із збереженням 11-го рангу державного службовця (а.с.58-59).

Факт перебування ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в родинних відносинах (ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_2І.), підтверджується копіями особових карток останніх, наданих головним управлянням юстиції у Волинській області, і які приєднані до матеріалів справи (а.с.12-24), - у зв»язку з чим суддя приходить до висновку, що, відповідно до абзацу другого ч.1 статті 1 Закону, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є близькими особами.

Пунктом 8 уже вищезгаданого «Положення…»передбачено, що на посаду начальника управління юстиції призначається особа, яка, окрім інших вимог, має також стаж роботи на державній службі не менше 3 років. Як вбачається з наказу начальника Головного управління юстиції у Волинській області від 23.03.2007 року №35-к, ОСОБА_1 було присвоєно відповідний ранг державного службовця (а.с.60-61), - що підтверджує ту обставину, що останній є суб»єктом відповідальності за корупційне діяння, - відповідно до підпункту «в»пункту 1 частини 1 статті 4 Закону.

Згідно пункту 9 вищезгаданого «Положення…»та пункту 1.2. Посадової інструкції заступника начальника Ковельського міськрайонного управління юстиції -начальника відділу реєстрації актів цивільного стану по Ковельському району, затвердженої 10.06.2008 року і з якою того ж дня -10.06.2008 року -було ознайомлено під підпис ОСОБА_2 , останній, як заступник начальника Ковельського МРУЮ перебував у безпосередньому підпорядкуванні начальника Ковельського МРУЮ ОСОБА_1, який, як уже встановлено вище, є батьком ОСОБА_2, - що прямо суперечить вимогам частини 1 статті 9 Закону.

Як вбачається з Планів роботи відділу ДРАЦС по Ковельському району на червень, липень та серпень 2011 року, затверджених в.о.начальника Ковельського МРУЮ ОСОБА_1, відповідно, 31.05.2011 року, 30.06.2011 року та 29.07.2011 року,останній затверджував план роботи на вказаний період та встановлював відповідальним за виконання певних пунктів планів начальника РАЦС по Ковельському району ОСОБА_2 (а.с.31-34), який, як зазначалось вище, є сином останнього, і що також вказує на існування безпосереднього підпорядкування вищеозначених близьких осіб та виникнення відповідного конфлікту інтересів.

Письмовим запитом начальника Головного управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 від 06.07.2011 року №7-27/3292, на виконання вимог Закону було зобов»язано начальників районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції надати Головному управлінню інформацію про випадки спільної роботи близьких осіб (родичів) в районних, міських та міськрайонних управліннях юстиції та їх структурних підрозділів (а.с.10).

Згідно листа-відповіді виконуючого обов»язки начальника Ковельського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_1 від 05.08.2011 року №1.1.10/404, на згаданий вище запит останній надав інформацію Начальнику Головного управління юстиції у Волинській області про відсутність в Ковельському МРУЮ та його структурних підрозділах випадків спільної роботи близьких родичів (а.с.11). Факт надання такої письмової відповіді ОСОБА_1 підтвердив суду і свідок ОСОБА_3, який показав також, що, починаючи з 22.08.2011 року ОСОБА_1 відсторонений від виконання обов»язків в.о.начальника Ковельського міськрайонного управління юстиції.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 не лише надав неправдиву інформацію керівництву органу, в якому він працює з приводу роботи близьких родичів в Ковельському міськрайонному управлінні юстиції, а й вчинив умисне пряме порушення вимог ч.ч.1, 2 статті 9 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції»щодо обмеження роботи близьких осіб, не вживши заходів щодо усунення таких обставин у п»ятнадцятиденний строк і відповідальність за таке порушення передбачена ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення та особу порушника, - який згідно характеристики Головного управління юстиції у Волинській області від 15.09.2011 року позитивно характеризується за місцем роботи (а.с.66), враховує ступінь вини ОСОБА_1 та його майновий стан, відсутність як пом»якшуючих, так і обтяжуючих відповідальність обставин, та приходить до висновку про можливість накладення на порушника мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті 172-7 ч.1 КпАП України.

На підставі викладеного та керуючись ст..ст.33-35,283, 284 КпАП України, ст..ст.1, 4, 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»№3206-У1, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 170 (ста сімдесяти) гривень.

Копію даної постанови направити начальнику Головного Управління юстиції у Волинській області, - для відому та виконання вимог, передбачених ч.3 ст.22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»№3206-У1.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області протягом 10(десяти) днів з дня її винесення.

Суддя Ковельського

міськрайонного судуОСОБА_5