Рішення від 14.12.2011 по справі 17/18/5025/1495/11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"14" грудня 2011 р.Справа № 17/18/5025/1495/11

За позовом Старосинявського районного прокурора в інтересах держави в особі Старосинявської районної державної адміністрації смт. Стара Синява

до Товариства з обмеженою відповідальністю „Стіомі-Холдінг” м. Київ

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Пилявська сільська рада Старосинявського району с. Пилява Старосинявського району

про 1) зобов'язання відповідача звільнити самовільно зайняті земельні ділянки невитребуваних паїв за межами населеного пункту на території Пилявської сільської ради Старосинявського району, площею 301,4 га;

2) стягнення шкоди в дохід державного бюджету в сумі 332222,97 грн.

Суддя В.В. Димбовський

Представники сторін:

позивача: ОСОБА_1. - за довіреністю від 12.09.2011р.

відповідача: ОСОБА_2 - за довіреністю від 29.11.2011р. (в судовому засіданні 07.12.2011р.)

за участю прокуратури: Грамчук Т.А. - прокурор відділу прокуратури області

за участю третьої особи: Білий І.М. - голова сілської ради

В судовому засіданні відповідно до ч. 2 ст. 85 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Рішення (вступна та резолютивна частини) проголошено 14.12.2011р., оскільки в судовому засіданні 07.12.2011р. оголошувалась перерва.

Суть спору: прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з позовом про зобов'язання відповідача звільнити самовільно зайняті земельні ділянки невитребуваних паїв за межами населеного пункту на території Пилявської сільської ради Старосинявського району, площею 301,4 га, шляхом приведення їх у попередній стан, та стягнення шкоди в сумі 332222,97 грн., посилаючись на приписи статтей 125, 126, 212 Земельного кодексу України, ст. 1 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”.

14.11.2011р. прокуратурою Старосинявського району подано заяву про уточнення позовних вимог, якою фактично зменшено позовні вимоги та відповідно до якої прокурор в інтересах держави в особі позивача просить суд зобов'язати відповідача звільнити самовільно зайняті земельні ділянки невитребуваних паїв за межами населеного пункту на території Пилявської сільської ради Старосинявського району, площею 301,4 га, та стягнути шкоду в дохід державного бюджету в сумі 332222,97 грн. Також, позивачем надано рахунки спеціального фонду бюджету, на які повинна стягуватись шкода.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами проведеної прокуратурою перевірки було встановлено факт самовільного зайняття та використання відповідачем земельних ділянок невитребуваних паїв в кількості 301,4 га за межами населеного пункту на території Пилявської сільської ради, що відносяться до державної форми власності, за відсутності правовстановлюючих документів на землю, з метою одержання прибутку - для вирощування сільськогосподарських культур. Стверджує, що вказаними діями через недоотримання бюджетом орендних платежів, відповідачем завдано матеріальну шкоду державі в особі Старосинявської районної державної адміністрації в розмірі 332222,97 грн. Зазначає, що несплатою орендної плати порушуються економічні інтереси держави, так як дані кошти не надходять до місцевого бюджету, внаслідок чого виникають труднощі у виплаті заробітної плати працівникам бюджетної сфери, вчасно не виплачуються соціальні допомоги, що фактично, як вважає прокурор, позбавляє Старосинявську районну державну адміністрацію виконувати передбачені чинним законодавством програми, соціально-культурні заходи.

Зауважує, що розрахунок розміру шкоди, заподіяної відповідачем самовільним зайняттям земель, обрахований згідно „Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу”, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів України №963 від 25.07.2007р.

В судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні уточнених позовних вимог, посилаючись на те, що вони обґрунтовані та підтверджені поданими доказами.

Прокурор відділу прокуратури області в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримав.

Відповідач у відзиві на позов проти позовних вимог заперечував та просив суд в позові відмовити, посилаючись на його безпідставність. Мотивує свої заперечення тим, що прокурором не подано документів, які за приписами законодавства, а саме: п. 3.1. наказу Державного агенства земельних ресурсів України та Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель від 12.09.2007р. №110 „Про затвердження Методичних рекомендацій щодо застосування методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007р. №963”, можуть підтверджувати факт самовільного зайняття відповідачем земельних ділянок, як-то акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства, протокол про адміністртивне правопорушення, припис (з вимогою усунення порушення земельного законодавства), акт обстеження земельної ділянки, і, відповідно, стягнення шкоди за самовільне зайняття земельних ділянок. Стверджує, що вказані вище документи не могли бути подані прокурором у зв'язку з їх відсутністю. Зауважує, що в жодному з наданих прокурором документів не вказано, що ТОВ „Стіомі-Холдінг” самовільно зайняло земельну ділянку. Крім того, на думку відповідача, прокурором не вірно визначено особу в інтересах якої мав би подаватись позов. Вважає, що у спірних правовідносинах позивачем у справі повинна виступати Пилявська сільська рада Старосинявського району, оскільки земельні ділянки, які, як вважає позивач, самовільно зайняв відповідач, знаходяться на території Пилявської сільської ради Старосинявського району.

В доповненні до відзиву на позов відповідач зазначає, що акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 23.05.2011р. та інші наявні в справі адміністративні матеріали, на які посилається позивач, не можна вважати належними доказами встановлення правопорушення, оскільки, як вважає відповідач, вони не підписані уповноваженими особами ТОВ „Стіомі-Холдінг”. В обгрунтування зазначених обставин, відповідач, посилаючись на п. 11. ст. 4 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, вказує, що Стасюк Володимир Максимович, на якого було накладено адміністративне стягнення, не є керівником або заступником керівника ТОВ „Стіомі-Холдінг”, і, відповідно, на думку відповідача, він не має права представництва інтересів товариства у взаємовідносинах з державними органами, установами, організаціями.

Представник відповідача в судовому засіданні підтримав подані раніше заперечення та просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Пилявська сільська рада Старосинявського району в письмових поясненнях та її повноважний представник в судовому засіданні повідомила про те, що дійсно товариство з обмеженою відповідальністю „Стіомі-Холдінг” на території сільської ради з 2008 року обробляє земельні ділянки невитребуваних паїв площею 301,4 га, які знаходяться за межами населеного пункту. Також, зазначила, що за період з 2008 року по 2011 рік включно до бюджету сільської ради кошти за використання даних земельних ділянок не надходили.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи по суті, суд встановив:

23.05.2011р. в ході перевірки дотримання вимог земельного законодавства головним спеціалістом Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_4., за участю старшого ОУВПМ Хмельницької МДПІ капітана ПМ ОСОБА_5, сільського голови ОСОБА_7, землевпорядника ОСОБА_8 у присутності ст. менеджера ТОВ „Стіомі-Холдінг” ОСОБА_6., встановлено, що ТОВ „Стіомі-Холдінг” в особі ст. менеджера ОСОБА_6. самовільно, без документів, що посвідчують право користування, використовує землі сільськогосподарського призначення (невитребувані паї) Пилявської сільської ради, площею 301,4 га, що є порушенням ст. 125, 126 Земельного кодексу України, про що складено акт перевірки.

23.05.2011р. старшому менеджеру товариства з обмеженою відповідальністю „Стіомі-Холдінг” ОСОБА_3 державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_4. винесено припис №14/0025 щодо усунення порушення земельного законодавства в тридцятиденний термін.

23.05.2011р. складено протокол №14/0014 про адміністративне правопорушення, за яким ОСОБА_6., який працює старшим менеджером в товаристві з обмеженою відповідальністю „Стіомі-Холдінг”, притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 211 Земельного кодексу України, відповідно до ст. 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У протоколі вказано, що ОСОБА_3. від пояснень відмовився.

Постановою №14/0018 від 15.07.2011р. про накладення адміністративного стягнення гр. ОСОБА_6. визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340,00 грн.

Акт перевірки, припис, протокол про адміністративне правопорушення були підписані старшим менеджером товариства з обмеженою відповідальністю „Стіомі-Холдінг” ОСОБА_3 та отримані їх копії. В постанові про накладення адміністративного стягнення зазначено, що вона надіслана ОСОБА_3 державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель поштою 15.07.2011р. квитанцією №3186 від 15.07.2011р.

12.04.2011р. Старосинявська райдержадміністрація повідомила відповідача про використання ним земельних ділянок, які знаходяться за межеми населених пунктів Пилявської сільської ради без законних на те підстав, з посиланням на ті обставини, що розпорядженням голови адміністрції №181/2010-р від 02.07.2011р. відповідачу був наданий дозвіл на виготовлення технічної документації земельних ділянок невитребуваних паїв, однак, виготовлена технічна документація на затвердження до райдержадміністрації не надходила, договори оренди не укладені. В даному листі адміністрція просила відповідача в двотижневий строк з дня отримання листа надати свої пропозиції стосовно подальшого використання земельної ділянки.

На підставі акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель у Старосинявському районі ОСОБА_4. 23.05.2011р. здійснено розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки (за межами населеного пункту с. Пилява) ТОВ „Стіомі-Холдінг”, яка склала 332222,97 грн. В даному розрахунку зазначено про відправлення головним спеціалістом Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_4. одного примірника даного розрахунку поштою.

Згідно акту обстеження земельної ділянки, складеного 29.09.2011р. ОСОБА_4. -юрисконсульт, ОСОБА_5. -зав. сектором землеустрою -моніторингу та ринку земель відділу Держкомзему у Старосинявському районі, ОСОБА_7 -голова Пилявської сільської ради, за результатами обстеження земельної ділянки, яка знаходиться за межами населеного пункту, площею 301,4 га, невитребуваних (паїв) земельних часток, земель сільськогосподарського призначення, без правовстановлюючих документів встановлено, що земельні ділянки засіяні кукурудзою, гречкою, соєю. ТОВ „Стіомі-Холдінг” на даний час урожай не зібрано. До вказаного акту додано план-схему обстежених земельних ділянок.

11.11.2011р. ОСОБА_7 -головою Пилявської сільської ради, ОСОБА_5. -завідуючим сектором землеустрою, моніторингу та ринку земель, ОСОБА_4. -спеціалістом 1-ої категорії юрисконсультом відділу Держкомзему в Старосинявському районі було проведено обстеження земельної ділянки, яка знаходиться на території Пилявської сільської ради, площею 301,4 га, невитребуваних паїв, земель сільськогосподарського призначення, без правовстановлюючих документів, про що складено акт обстеження. В результаті обстеження земельних ділянок, на яких знаходяться невитребувані паї було встановлено: одна земельна ділянка знаходиться під посівами кукурудзи, одна земельна ділянка знаходиться під посівами гречки, на трьох земельних ділянках знаходяться пожнивні рештки вже обмолоченої сої (неорана). Земельні ділянки, на яких знаходяться невитребувані паї по Пилявській сільській раді обробляються ТОВ „Стіомі-Холдінг”. До вказаного акту додано план-схема цих земельних ділянок.

Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом приймається до уваги наступне.

Статтею 13 Конституції України передбачено, що земля, її надра та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України є об'єктами права власності українського народу. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Згідно ст. 80 Земельного кодексу України, суб'єктами права власності на землю є: а) громадяни та юридичні особи - на землі приватної власності; б) територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності; в) держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, - на землі державної власності.

Згідно з ст. 83, п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об'єкти комунальної власності. До розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Статтею 116 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України різновидом права користування є право оренди земельної ділянки, тобто засноване на договорі строкове, платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Згідно з ч. 1 статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Статтями 125, 126 Земельного кодексу України передбачено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності та право постійного користування на земельну ділянку посвідчується відповідним державним актом. Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

Положеннями ст. 1 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель” встановлено, що будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними визначаються як самовільне зайняття земельної ділянки.

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель” державний контроль за використанням та охороною земель у системі центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює Державна інспекція з контролю за використанням та охороною земель і її територіальні органи.

Згідно „Положення про Державну інспекцію з контролю за використанням та охороною земель”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2010 р. №477 на Державну інспекцію та її посадових осіб покладено функцію здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.

В пункті 2 вказаного вище Положення зазначено, що Державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель в межах своїх повноважень вживає заходів до усунення порушень земельного законодавства.

Відповідно до пункту 13-1 Державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель розраховує розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу, та вживає заходів до її відшкодування в установленому законодавством порядку.

В пункті 5 Положення зазначається, що Держземінспекція та державні інспектори з контролю за використанням та охороною земель в межах своїх повноважень мають право:

- складати акти перевірок, протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог земельного законодавства та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності;

- давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог земельного законодавства;

- безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб.

Так, згідно матеріалів справи та у відповідності до законодавства України, Державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель в Старосинявському районі Хмельницької області ОСОБА_4. було проведено перевірку додержання вимог земельного законодавства та виявлено порушення відповідачем вимог ст. ст. 125, 126 Земельного кодексу України, а саме ТОВ „Стіомі-Холдінг” самовільно, без документів, що посвідчують право користування, використовує землі сільськогосподарського призначення (невитребувані паї) Пилявської сільської ради, площею 301,4 га.

Факт самовільного зайняття земельної ділянки відповідачем стверджується матеріалами справи: актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 23.05.2011р., актами обстеження земельної ділянки від 29.09.2011р., від 11.11.2011р., приписом від 23.05.2011р., протоколом про адміністративне правопорушення від 23.05.2011р. та постановою про адміністративне правопорушення від 15.07.2011р.

Посилання відповідача на відсутність вказаних вище документів спростовуються наявними матеріалами справи.

Посилання відповідача на те, що адміністративні матеріали, які є в справі, не можна вважати належними доказами встановлення правопорушення, тому що вони не підписані уповноваженими особами, судом до уваги не приймаються, оскільки в зазначених документах міститься підпис представника відповідача, а саме старшого менеджера товариства з обмеженою відповідальністю „Стіомі-Холдінг” ОСОБА_6. Крім того, відповідачем вказані матеріали не оскаржувались в установленому законом порядку.

Доводи відповідача про те, що прокурором не вірно визначено особу в інтересах якої мав би подаватись позов, оскільки земельні ділянки, які, як вважає позивач, самовільно зайняв відповідач, знаходяться на території Пилявської сільської ради Старосинявського району, судом до уваги не приймаються, оскільки функції у спірних правовідносинах згідно чиннного законодавства делеговані Старосинявській районній державній адміністрації.

Використання відповідачем земельних ділянок на території Пилявської сільської ради з 2008 року невитребуваних паїв площею 301,4 га, які знаходяться за межами населеного пункту, підтверджується також листом №250 від 06.12.2011р., підписаним головою Пилявської сільської ради ОСОБА_7 Сільський голова зазначив, що за період з 2008 року по 2011 рік включно до бюджету сільської ради кошти за використання даних земельних ділянок не надходили. Крім того, підтверджується листом №2-02-39/1812 від 05.10.2011р. відділу Держкомзему у Старосинявському районі, який повідомив, що станом на 01.10.2011р. за ТОВ „Стіомі-Холдінг” на території Пилявської сільської ради зареєстровані договора оренди на земельні ділянки державної власності (землі резервного фонду та запасу) загальною площею 219,2803 га. На землі невитребуваних паїв договора оренди на території Пилявської сільської ради не зареєстровано.

Відповідачем не надано суду будь-яких правовстановлюючих документів, які б посвідчували право власності чи право користування земельними ділянками невитребуваних паїв за межами населеного пункту на території Пилявської сільської ради Старосинявського району площею 301,4 га.

Статтею 211 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за самовільне зайняття земельних ділянок.

Згідно ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Розмір такої шкоди визначається відповідно до розрахунку, здійсненого територіальними органами інспекції Міністерства охорони навколишнього природного середовища України або Державною інспекцією з контролю за використанням і охороною земель Держкомзему та її територіальними підрозділами на підставі Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007р. № 963.

Згідно з пунктом 3.1 наказу Державного агентства земельних ресурсів України та Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель від 12.09.2007р. №110 Про затвердження Методичних рекомендацій щодо застосування Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 року №963 підставою для здійснення розрахунку розміру шкоди, заподіяної державі, територіальним громадам, юридичним чи фізичним особам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, є матеріали справи про адміністративне правопорушення, які підтверджують факт вчинення цього правопорушення, а саме: акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства; протокол про адміністративне правопорушення; припис (з вимогою усунення порушення земельного законодавства); акт обстеження земельної ділянки.

Оскільки факт самовільного зайняття відповідачем земельних ділянок є доведеним, що підтверджується відповідними матеріалами перевірки дотримання вимог земельного законодавства, він являється підставою для обрахунку розміру шкоди завданої самовільним зайняттям земельних ділянок відповідачем.

Необхідно зазначити, що в чинному законодавстві та в Положенні про Державну інспекцію з контролю за використанням та охороною земель, як спеціальному акті, відсутні вказівки, яким чином має здійснюватись розрахунок завданої шкоди одноособово, колегіально чи комісійно.

Відповідно до розрахунку, проведеного державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель в Старосинявському районі Хмельницької області ОСОБА_4., згідно Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007р. №963, розмір заподіяної шкоди склав 332222,97 грн.

Розрахунок здійснювався відповідно до формули розрахунку шкоди завданої самовільним зайняттям земельної ділянки Шс = Пс х Нп х Кі (у формулі вказується місце розташування земельної ділянки, функціональне використання земельної ділянки згідно земельно-кадастрової документації, категорія земель за основним цільовим призначенням, форма власності на землю, площа самовільно зайнятої земельної ділянки, середньорічний дохід, який можна отримати від використання земель за цільовим призначенням, коефіцієнт функціонального використання земель, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель) з отриманих вихідних даних отриманих на підставі актів обстеження земельних ділянок.

Вказаний розрахунок перевірений головним державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель у Хмельницькій області Домінас Р.В. тобто, правильність розрахунку розміру шкоди було перевірено спеціально уповноваженим вищестоящим органом.

З огляду на вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про зобов'язання відповідача звільнити самовільно зайняті земельні ділянки невитребуваних паїв за межами населеного пункту на території Пилявської сільської ради Старосинявського району, площею 301,4 га, та стягнення шкоди в дохід державного бюджету в сумі 332222,97 грн. обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 49 ГПК України витрати по сплаті державного мита та на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача шляхом стягнення їх в дохід Державного бюджету України у розмірі, що діяли на момент подання позову.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, СУД -

ВИРІШИВ:

Позов Старосинявського районного прокурора в інтересах держави в особі Старосинявської районної державної адміністрації смт. Стара Синява до Товариства з обмеженою відповідальністю „Стіомі-Холдінг” м. Київ, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Пилявська сільська рада Старосинявського району с. Пилява Старосинявського району про зобов'язання відповідача звільнити самовільно зайняті земельні ділянки невитребуваних паїв за межами населеного пункту на території Пилявської сільської ради Старосинявського району, площею 301,4 га; про стягнення шкоди в дохід державного бюджету в сумі 332222,97 грн. задовольнити.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю „Стіомі-Холдінг” (м. Київ, вул. Щорса, 29; код ЄДРПОУ 32827667) звільнити самовільно зайняті земельні ділянки невитребуваних паїв за межами населеного пункту на території Пилявської сільської ради Старосинявського району, площею 301,4 га.

Видати наказ.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Стіомі-Холдінг” (м. Київ, вул. Щорса, 29; код ЄДРПОУ 32827667) в дохід державного бюджету (по коду економічної класифікації доходів 24062100 до спеціального бюджету Пилявської сільської ради на розрахунковий рахунок 33114331700461 МФО 815013, код одержувача 23565160 ГУДКУ у Хмельницькій області) 332222,97 грн. (триста тридцять дві тисячі двісті двадцять дві гривні 97 коп.) шкоди.

Видати наказ.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Стіомі-Холдінг” (м. Київ, вул. Щорса, 29; код ЄДРПОУ 32827667) в доход державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095 через відділення державного казначейства (на рахунок 31112095700002 УДК у м. Хмельницькому, код 23565225, ГУ ДКУ у Хмельницькій області) державне мито в розмірі 3407,23 грн. (три тисячі чотириста сім гривень 23 коп.) та в доход державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 22050003, символ звітності 264, банк ГУ ДКУ у Хмельницькій області (на рахунок 31211264700002 УДК у м. Хмельницькому, код 23565225, МФО 815013) витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236,00 грн. (двісті тридцять шість гривень 00 коп.).

Видати наказ.

Суддя В.В. Димбовський

Повний текст рішення виготовлено та підписано 16 грудня 2011 року.

Віддрук. 6 примірників:

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу (рекомендованим листом з повідомленням про вручення),

4 - прокуратурі Старосинявського району,

5 - прокуратурі області (рекомендованим листом з повідомленням про вручення),

6 - третій особі - Пилявській сільській раді (с. Пилява Старосинявського району).