ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
Справа № 13/47423.11.11
За позовом Заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр художньої гімнастики "Школа Дерюгіних"
третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору
Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради
про припинення права постійного користування земельною ділянкою
Суддя Курдельчук І.Д.
Представники учасників судового процесу:
прокурор Волік О.Л. - посвідчення № 358 від 18.11.11,
від позивача ОСОБА_1 - дов. № 225-КР-1276 від 07.09.11,
від відповідача не з'явився,
від третьої особи не з'явився,
в судовому засіданні 23.11.11 року, відповідно до ст.85 ГПК України, оголошену вступну та резолютивну частини рішення
Заступник прокурора міста Києва звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом в інтересах держави в особі Київської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр художньої гімнастики "Школа Дерюгіних" про припинення права постійного користування земельною ділянкою.
Позов мотивований систематичною несплатою земельного податку з посиланням на приписи п."д" ст.141 Земельного кодексу України.
Ухвалою Господарського суду міста Києва №13/474 порушено провадження у справі, залучено до участі у справі, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача -Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради, учасників судового процесу зобов'язано вчинити дії, надати документи, розгляд справи призначено на 15.11.11.
15.11.11 через канцелярію суду директор Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр художньої гімнастики "Школа Дерюгіних" подав заяву про відновлення порушених прав відповідача на правову допомогу в якій просив розгляд справи відкласти забезпечивши його право на отримання правової допомоги.
В судове засідання 15.11.11 з'явився лише позивач висловився за задоволення позову.
Прокурор, відповідач та третя особа в судове засідання не з'явилися, вимоги ухвали суду про порушення провадження у справі щодо надання витребуваних документів по справі не виконали, поважних причин такої процесуальної поведінки прокурор та третя особа суду не повідомили.
У зв'язку з наведеним розгляд справи відкладений відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, зобов'язано прокурора і позивача подати суду:- оригінали і належним чином засвідчені копії установчих документів на підставі яких діє позивач (статут, положення тощо), свідоцтва про державну реєстрацію, інформацію з органу статистики про знаходження позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України-підприємців на час розгляду справи; - власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, нема справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та нема рішення цих органів з такого спору; - всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності; - інформацію про результати розгляду листа 03-85/30325 від 31.10.11 Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради. Відповідача зобов'язано подати суду: - оригінали і належним чином засвідчені копії установчих документів на підставі яких діє відповідач (статут, положення), свідоцтва про державну реєстрацію, інформацію від державного реєстратора про знаходження відповідача в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців на час розгляду справи; - ґрунтовний відзив на позовну заяву з поясненнями по суті заявлених позивачем вимог, посиланням на певні норми законодавства України та доданням підтверджуючих доказів. - проектно-кошторисну документацію будівництва на території земельної ділянки Центру художньої гімнастики та докази: а) сплати земельного податку; б) сплати пайової участі на розвиток соціальної, інженерно-транспортної та природоохоронної інфраструктури; в) одержання дозволу на проведення будівельно-монтажних робіт та ордеру на будівництво. Також зобов'язано третю особу подати суду ґрунтовний відзив на позовну заяву з поясненнями по суті заявлених позивачем вимог, посиланням на певні норми законодавства України та доданням підтверджуючих доказів.
Повідомлено учасників судового процесу - про необхідність направити для участі в розгляді справи своїх повноважних представників, а також що неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду справи по суті за наявними у ній матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.
23.11.11 через канцелярію суду відповідач подав клопотання про припинення провадження у справі з підстав ч.1 ст.80 ГПК України, мотивуючи яке вказало, що по-перше: учасники товариства не приймали рішення про уповноваження директора на представництво Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр художньої гімнастики "Школа Дерюгіних" в суді, а по-друге: до складу учасників товариства належать нерезиденти -американці, і відповідно до положень Договору між Україною і США про заохочення взаємних інвестицій, ратифікованого Законом України 226/94-ВР від 21.10.1994 та норм ст.4 ГПК України та ст.ст.9, 59 Конституції України нерезидент -інвестор має право на шестимісячний термін для вирішення ним питання про вибір судового органу для захисту інвестиції.
В судове засідання 23.11.11 з'явились позивач та прокурор. Відповідач та третя особа в судове засідання своїх повноважних представників не направили.
Вивчивши клопотання відповідача про припинення провадження у справі заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, які з'явились в судове господарський суд визнав його таким, що не підлягає задоволенню з оглядку на таке.
Перелік осіб, що можуть бути представниками сторін, і третіх осіб визначений статтею 28 ГПК України. Зокрема, вказана стаття встановлює, що справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Як вбачається з витягу з ЄДРПОУ керівник відповідача не має обмежень щодо його повноважень.
За таких обставин позивачем не доведено не можливості забезпечення свого представництва у господарському суді.
Предметом даного позовного провадження є спір про право користування земельною ділянкою резидентом України, а не інвестиційний спір, а тому даний спір відповідно до норм ст.ст. 1, 2,12, 15 ГПК України підлягає розгляду за місцезнаходженням відповідача -Господарським судом міста Києва.
Отже посилання відповідача на положення п1 ст.80 ГПК України є безпідставним.
Учасники судового процесу належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи ухвалою господарського суду за місцезнаходженням відповідно до довідки ЄДРПОУ про що свідчить повідомлення про вручення з відміткою Укрпошти про отримання.
Відповідно до положень ст.ст.64, 77, 87 ГПК України ухвала про відкриття провадження у справі (про відкладення розгляду справи) надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Господарським судом встановлено, що оскільки належних доказів неможливості забезпечення представництва особами визначеними ст.28 ГПК України відповідача не надано, жодних дій направлених на ознайомлення з матеріалами справи відповідач не вчинив, доказів відсутності документів не надав.
Клопотання відповідача визнано таким, що направлене на умисне і свідоме затягування розгляду справи, а процесуальні дії представника - зловживанням правами наданими ст.22 ГПК України.
Господарський суд визнав представлені позивачем документи достатніми для вирішення спору та відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України розглянув справу за наявними в ній матеріалами.
Перед початком розгляду справи по суті представників учасників судового процесу, які з'явились в судове засідання ознайомлено з їх правами та обов'язками, відповідно до ст.ст. 20, 21, 22, 29, 81-1 Господарського процесуального кодексу України.
Прокурор підтримав заявлений позов, просив припинити право постійного користування земельною ділянкою відповідачеві з підстав систематичної несплати земельного податку.
Представник позивача висловився за задоволення позову, вказав, що заявлені позовні вимоги підтверджені документально.
Відповідно до положень ст. ст. 4-4, 81-1 Господарського процесуального кодексу України, судовий процес фіксувався технічними засобами із складенням формулярів (протоколів) судових засідань, які долучено до матеріалів справи.
Дослідивши і з'ясувавши всі обставини та матеріали справи, які мають значення для вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, які з'явились в судове засідання, господарський суд -
Рішенням Київської міської ради народних депутатів від 14.12.93 № 44 „Про вилучення та надання земельної ділянки по бульвару Дружби народів, 13-а в Печерському районі під будівництво Центру художньої гімнастики „Школи Дерюгіних" затверджений проект відведення земельної ділянки під будів ництво Центру художньої гімнастики "Школи Дерюгіних" по бульвару Дружби народів, 13-а в Печерському районі. Вилучено з користування Головного управління капітального будівництва земельну ділянку площею 0,093 га за його згодою. Надано в постійне користування "Школі Дерюгіних", земельну ділянку площею 1,976 га по бульвару Дружби народів, 13-а в Печерському районі/ /1,883 га за рахунок земель запасу Київської міської Ради народних депутатів та 0,093 га за рахунок вилученої у ГоловУКБ/.
Школу зобов'язано виконувати обов'язки землекористувача згідно до ст.40 Земельного кодексу України. Зобов'язано також одержати Дозвіл на проведення будівельно-монтажних робіт та ордер на будівництво у встановленому порядку та передати місту кошти як пайову участь на розвиток
і соціальної, інженерно-транспортної та природоохоронної інфра структури в обсягах, визначених Комітетом економіки. Визначено всі майново-правові питання вирішувати у Печерському районі у встановленому порядку, а до користування земельною ділянкою приступити після (встановлення її меж в натурі та отримання документа, що посвідчує право користування нею. Вказано Головкиївархітектурі ордер на будівництво видати після погодження проекту Містобудівною радою та відповідними службами міста у встановленому порядку. При цьому взято до відома, що будівництво буде здійснено в 1994-і і1997 рр. за рахунок власних коштів замовника - товариства "Школи Дерюгіних" - фірмою "Індусгроградня" /Хорватія/. Та роз'яснено, що в разі використання земельної ділянки не за призначенням рішення про її надання буде переглянуто.
Відповідно до вказаного рішення 15.02.94 ТОВ „Центр художньої гімнастики „Школа Дерюгіних" видано державний акт на право постійного користування землею площею 1,1976 га, який зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 000002.
В ході прокурорської перевірки встановлено, що земельна ділянка по бульвару Дружби Народів, 13-а товариством протягом сімнадцяти років не використовується, вільна від забудови, знаходиться в занедбаному стані, крім того землекористувачем систематично не сплачується податок на землю.
Згідно до інформації Державної податкової адміністрації у м. Києві від 26.04.11 №1671/9/15-716 та інформації Печерської районної державної податкової інспекції щодо розрахунків з бюджетом по платі за землю ТОВ «Центр художньої гімнастики «Школа Дерюгіних»(ЄДРПОУ 16401835), яке є землекористувачем Земельної ділянки за адресою: бульвар Дружби народів, 13-а, площею 11 976,18 кв.м. станом на 18.04.11 земельний податок не сплачує.
Відповідно до листа Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва від 29.06.11 № 8993/9/15-809 вказана юридична особа до ДПІ у Печерському районі м. Києва податкові декларації з плати за землю не подає, земельний податок не сплачує, у зв'язку з чим втрати місцевого бюджету за 2010-2011 роки складають 405,3 тис. грн.
Відповідно до листа Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації ) №03-85/30325 від 31.10.11 ділянка знаходиться в занедбаному стані, огороджена будівельним парканом, будівництво не розпочате.
Відповідно до листа Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва від 29.06.2011 №8993/9/15-809, ТОВ "Центр художньої гімнастики „Школа Дерюгіних" земельний податок не сплачено, втрати місцевого бюджету за 2010-2011 рр. - складають 405,3 тис.грн.
У зв'язку з викладеним, Головним управлінням земельних ресурсів підготовлено проект рішення «Про припинення товариству з обмеженою відповідальністю „Центр художньої гімнастики „Школа Дерюгіних" права користування земельною ділянкою по бульвару Дружби народів, 13-а в Печерському районі м. Києва".
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, дослідженні в судовому засіданні з урахуванням всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи їх взаємний зв'язок, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і доведеними та підлягають задоволенню. При цьому господарський суд виходить з наступного.
На необхідність додержання обов'язків землекористувача наголошено в рішенні Київської міської ради народних депутатів від 14.12.93 № 44 „Про вилучення та надання земельної ділянки по бульвару Дружби народів, 13-а в Печерському районі під будівництво Центру художньої гімнастики „Школи Дерюгіних"
Як вбачається із матеріалів справи, відповідачем систематично не сплачується земельний податок
Для забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою призначений державний земельний кадастр (стаття 194 ЗК України).
Статтею 204 ЗК України визначено, що державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Статтею 206 ЗК України визначено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Справляння плати за землю з 1 січня 2011 року здійснюється відповідно до положень Податкового кодексу України (далі - ПК України ), який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 14.1.147 пункту 14.1 ст. 14 ПК України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XIII цього Кодексу) (підпункт 14.1.72 пункту 14.1 ст. 14 ПК України).
Справляння плати за землю здійснюється відповідно до положень ПК УКРАЇНИ з урахуванням критеріїв, які визначені у розділі XIII "Плата за землю".
Відповідно до ст. 269 ПК України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, а також земельні частки (паї), які перебувають у власності (стаття 270 ПК України ).
Порядок обчислення плати за землю визначено статтею 286 ПК України. Так, відповідно до пункту 286.1 ст. 286 ПК України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Відповідно до пункту 290.1 ст. 290 ПК України плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України
Відповідно до п. 4 ст. 69 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належить, зокрема, плата за землю, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПК України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (пункт 286.2 ст. 286 ПК України ).
Отже, власники земельних ділянок та землекористувачі обчислюють суму плати за землю з урахуванням даних державного земельного кадастру, який відповідно до підпункту 14.1.42 пункту 14.1 ст. 14 ПК України містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених відповідно до закону.
ТОВ "Центр художньої гімнастики "Шкода Дерюгіних" (код ЄДРПОУ 16401835) який є землекористувачем земельної ділянки у Печерському районі м. Києва за адресою: м. Київ, бульвар Дружби народів, 13а" -(кадастровий номер 82:118:007) площею 11976,18 кв.м. на підставі Державного акту на право постійного користування від 15.02.1994 до ДПІ у Печерському районі м. Києва Податкові декларації з плати за землю не подавав, земельний податок не сплачував.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не здійснюється протягом більш ніж три роки використання земельної ділянки взагалі.
Відповідно до п. «д»ст. 141 Земельного кодексу України підставами припинення права користування земельною ділянкою є зокрема, систематична несплата земельного податку або орендної плати.
Згідно зі статтею 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок.
Частиною 2 ст. 152 Земельного кодексу України передбачено, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Приписами ст. 416 ЦК України визначено, що право користування земельною ділянкою для забудови припиняється у разі невикористання земельної ділянки для забудови протягом трьох років підряд.
Відповідно до ст. 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Згідно з вимогами ст.ст. 142-144 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень.
Стаття 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на землю.
Від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради (п.5 ст.16 Закону України розмежування земель державної та комунальної власності наділена державою повноваженнями щодо розпорядження землями на території міста Києва.
Згідно зі ст. 121 Конституції України представництво інтересів громадянина або держави в суді покладено на органи прокуратури України.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист інтересів держави.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних або інших інтересів держави внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до п. 1 ст. 158 Земельного кодексу України земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Користування землею в Україні може бути у формі оренди або постійного користування та є платним. У разі невнесення землекористувачем плати за землю у встановленому порядку, має місце порушення користувачем земельної ділянки зобов'язання щодо сплати земельного податку або орендної плати.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Стаття 611 цього Кодексу у разі порушення зобов'язання передбачає настання правових наслідків, встановлених договором або законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом.
Таким чином, установлена в ході перевірки систематична несплата земельного податку Товариством з обмеженою відповідальністю «Центр художньої гімнастики «Школа Дерюгіних»за земельну ділянку площею 1,1976 га, що знаходиться в м. Києві за адресою бульвар Дружби Народів, 13-а. тягне за собою припинення права цієї юридичної особи на постійне користування землею.
Згідно ст. 121 Конституції України, на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Так, відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Однією з форм представництва, що визначено ч. 3 вказаної норми, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб. При цьому, відповідно до ч.5 ст.36-1 Закону, прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Відповідно до рішення Конституційного суду України від 08.04.99р. № 3рп/99 у справі за конституційними поданнями Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень ст. 2 Арбітражного процесуального кодексу України (справа про представництво прокуратурою України інтересів держави в арбітражному суді), прокурори та їх заступники подають до господарського суду позови саме в інтересах держави, а не в інтересах підприємств, установ і організацій незалежно від їх підпорядкування і форм власності.
Відповідно до пункту 2 резолютивної частини цього рішення під поняттям "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах", зазначеним у частині другій ст. 2 Арбітражного процесуального кодексу України, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.
У зв'язку з тим, що особою розпоряджатись даною земельною ділянкою є Київська міська рада, яка має і отримувати до свого бюджету плату за землю, то не внесення плати порушує інтереси держави в особі Київської міської ради як розпорядника земель у межах міста Києва, отже позов пред'явлено в інтересах саме цієї особи.
Відповідно до ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Отже, розподіл тягаря доказування визначається предметом спору. За загальним правилом обов'язок (тягар) доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини.
Згідно ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Належність доказів - спроможність фактичних даних містити інформацію щодо обставин, що входять до предмета доказування, слугувати аргументами (посилками) у процесі встановлення об'єктивної істини. При цьому питання про належність доказів остаточно вирішується судом.
Допустимість доказів означає, що у випадках, передбачених нормами матеріального права, певні обставини повинні підтверджуватися певними засобами доказування або певні обставини не можуть підтверджуватися певними засобами доказування.
Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Всупереч названим нормам законодавства відповідачем не подано жодного належного або допустимого доказу які б довели замовлення, виготовлення і погодження проектно-кошторисної документації будівництва на території земельної ділянки Центру художньої гімнастики, сплати земельного податку чи наявності пільг, сплати пайової участі на розвиток соціальної, інженерно-транспортної та природоохоронної інфраструктури;, а також одержання дозволу на проведення будівельно-монтажних робіт та ордеру на будівництво і власне будівництво Центру художньої гімнастики та спростовували зазначені вище обставини.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Судові витрати за розгляд справи відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 22, 27, 29, 32-34, 36, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити Товариству з обмеженою відповідальністю "Центр художньої гімнастики "Школа Дерюгіних" ( 01010, м. Київ, вул. Суворова, 11, к. 104 код ЄДРПОУ 16401835) право постійного користування земельною ділянкою площею 1,1976 га, що знаходиться в м. Києві за адресою бульвар Дружби Народів, 13-а.
3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр художньої гімнастики «Школа Дерюгіних»( 01010, м. Київ, вул. Суворова, 11, к. 104 код ЄДРПОУ 16401835) повернути земельну ділянку площею 1,1976 га, що знаходиться в м. Києві за адресою бульвар Дружби Народів, 13-а. Київській міській раді (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 36).
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр художньої гімнастики "Школа Дерюгіних" ( 01010, м. Київ, вул. Суворова, 11, к. 104 код ЄДРПОУ 16401835) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час примусового виконання рішення на користь державного бюджету 941,00 грн. судового збору.
5. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Курдельчук І.Д.
дата складення 23.11.11