03 липня 2008 року м. Львів
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого-судді - Яворського І.О.,
суддів - Носа С.П., Любашевського В.П.,
при секретарі судового засідання - Федуніву Б.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за апеляційною скаргою- Державної податкової інспекції у Глибоцькому районі Чернівецької області
наухвалу Глибоцького районного суду Чернівецької області від 26 лютого 2008 року у справі № 2а-17/08
за позовомДержавної податкової інспекції у Глибоцькому районі Чернівецької області
доТериторіальної державної інспекції праці у Чернівецькій області
провизнання нечинним припису, -
В лютому 2008 року ДПІ у Глибоцькому районі Чернівецької області звернулась до суду із адміністративним позовом до Територіальної державної інспекції праці у Чернівецькій області, просила визнати нечинним припис Територіальної державної інспекції праці у Чернівецькій області від 18.10.2007 року № 24-06-22/045/040.
Ухвалою Глибоцького районного суду Чернівецької області від 26 лютого 2008 року відмовлено у відкритті провадження.
Ухвала мотивована тим, що за змістом статей 1, 2, 12 ГПК України спори за участю юридичних осіб відносяться до компетенції господарських судів, тому справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Ухвалу в апеляційному порядку оскаржив позивач ДПІ у Глибоцькому районі Чернівецької області, вважає, що остання винесена з порушенням норм процесуального права, просить її скасувати та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково з наступних підстав.
Суд першої інстанції відмовив у відкритті провадження на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України - справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. п. 1, 2 Положення про Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 18.01.2003 року № 50 департамент є урядовим органом державного управління.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, висновок суду першої інстанції щодо наявності підстав для відмови у відкритті провадження в справі в зв'язку з непідвідомчістю спору адміністративному суду є неправильним, оскаржувана ухвала підлягає скасуванню, а справу слід направити до суду першої інстанції для продовження розгляду із стадії вирішення питання про відкриття провадження.
Разом з тим, колегія суддів вважає, що не підлягає задоволенню вимога апелянта про направлення справи на новий розгляд, оскільки відсутні підстави для цього, передбачені ст. 204 КАС України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 195, 196, п. 3 ч. 1 ст. 199, ст. 202, п. 6 ч. 1 ст. 205, ст. 206 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Глибоцькому районі Чернівецької області задовольнити частково.
Ухвалу Глибоцького районного суду Чернівецької області від 26 лютого 2008 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у Глибоцькому районі Чернівецької області до Територіальної державної інспекції праці у Чернівецькій області про визнання нечинним припису скасувати та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду із стадії вирішення питання про відкриття провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом одного місяця після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий І.О. Яворський
Судді С.П. Нос
В.П. Любашевський