Постанова від 29.11.2011 по справі 2а-4276/10/2370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2011 року Справа № 2а-4276/10/2370

29.11.11

12 год. 40 хв.м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Гаврилюка В. О.,

секретар судового засідання -Білоус А. М.,

за участю представників:

позивача -Шевченко А. Л.,

відповідача -Забродця С. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до відкритого акціонерного товариства “Жашківський маслозавод” про стягнення економічних санкцій,

встановив:

Державна інспекція з контролю за цінами в Черкаській області подала позов про стягнення з відкритого акціонерного товариства “Жашківський маслозавод” економічних санкцій в розмірі 486 272 грн. 88 коп.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити повністю.

Присутній в судовому засіданні представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечив повністю та зазначив, що відповідачем не були будь-яким чином порушенні вимоги чинного законодавства України щодо дотримання державної дисципліни цін.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.

Відкрите акціонерне товариство “Жашківський маслозавод”, як юридична особа, ідентифікаційний код 00447793, зареєстроване Жашківською районною державною адміністрацією Черкаської області 01.09.1999р.

Відповідно до ст. 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” від 03.12.1990 № 507-XII (далі -Закон № 507-ХІІ) та Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000р. № 1819 на позивача покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів. У зв'язку з чим йому надано право проводити перевірки документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, а також одержувати необхідні довідки, приймати рішення про застосування до суб'єктів підприємницької діяльності передбачених чинним законодавством економічних санкцій за порушення порядку встановлення і застосування цін.

Головним державним інспектором державної комісії з контролю за цінами в Черкаській області проведена перевірка з питань дотримання порядку формування та застосування цін на окремі види продовольства відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України 25.12.1996р. № 1548, від 17.10.2007р. № 1222, розпоряджень Черкаської обласної державної адміністрації від 09.01.2008р. № 3 та від 29.12.2007р. № 464 та від 15.06.2009р. № 163.

За результатами проведеної перевірки позивачем 30 липня 2010 року складено акт № 1508, в якому зазначено, що відповідачем порушено п. 2 розпорядження Черкаської облдержадміністрації від 24.07.2009р. № 207 “Про граничні рівні рентабельності виробництва борошна і хліба та декларування зміни цін на основні продовольчі товари” щодо збільшення більше ніж на 1% протягом місяця без декларування оптово-відпускної ціни на масло солодковершкове “Щедрий вечір” 72,5% “Селянське” фасоване вагою 200г та масло солодковершкове “Щедрий вечір” 72,5% “Селянське” моноліт вагою 20кг. Реалізація зазначеної продукції у період охоплений перевіркою згідно даних акту перевірки досліджувалася за видатковими накладними. На підставі співставлення даних показників найвищої ціни реалізації вказаної продукції після набрання чинності розпорядженням Черкаської облдержадміністрації від 24.07.2009р. № 207 та ціною реалізації масла вказаної у видаткових накладних позивача, інспекція встановила необґрунтовано одержану виручку від реалізації продукції на загальну суму 162 090 грн. 96 коп.

На підставі зазначеного акту позивач прийняв рішення № 109 від 5 серпня 2010 року про застосування економічних санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін, яким вирішив вилучити у відкритого акціонерного товариства “Жашківський маслозавод” в дохід державного бюджету суму порушення в розмірі 162 090 грн. 96 коп. та штрафу в сумі 324 181 грн. 92 коп.

Рішення державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області № 109 від 5 серпня 2010 року про застосування економічних санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін було оспорене в судовому порядку.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2010 року у справі № 2а-4107/10/2370, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 2 червня 2011 року, адміністративний позов відкритого акціонерного товариства “Жашківський маслозавод” задоволений повністю: визнане протиправним та скасоване рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області від 05.08.2010р. № 109 про застосування економічних санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін

Отже, рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого були застосовані економічні санкції за порушення в частині додержання державної дисципліни цін, скасоване в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71, ч. 1 ст. 72 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу; обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.О. Гаврилюк