79018, м.Львів, вул.Чоловського,2
18 листопада 2011 р. р. № 2а-5248/11/1370
окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Костіва М.В.,
при секретарі Билень Н.С.
за участю представників:
від позивача: не з'явилися;
від відповідача: Карпин Я.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові заяву Голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у Залізничному районі м. Львова про роз'яснення постанови Львівського окружного адміністративного суду від 31.05.2011 року у справі №2а-5248/11/1370 за позовом суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_2 до ДПІ в Залізничному районі м. Львова про скасування рішення,
встановив:
Голова комісії з проведення реорганізації ДПІ у Залізничному районі м. Львова звернувся до суду з заявою про роз'яснення постанови Львівського окружного адміністративного суду від 31.05.2011 року у справі №2а-5248/11/1370 за позовом суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_2 до ДПІ в Залізничному районі м. Львова про скасування рішення.
Відповідно до ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Роз'яснюючи судове рішення, суд не вносить змін до самого тексту судового рішення, яке він роз'яснює. Шляхом роз'яснення судового рішення суд лише умовно викладає більш повно і якісно зміст судового рішення (вступну, описову, мотивувальну частини) для усунення тих обставин, що викликають їх нерозуміння, а також більш повно роз'яснює сторонам суть резолютивної частини судового рішення для їх правильного розуміння при виборі порядку і способу виконання судового рішення.
Заявник покликається на те, що незважаючи на виконання дій, передбачених законодавством України та спрямованих на повне виконання рішення суду, постановою головного державного виконавця Сіщука В.В. від 18.10.2011 року у виконавчих провадженнях №28799322 та №28799065 на ДПІ у Залізничному районі м. Львова в порядку ст. 89 Закону України «Про виконавче провадження»накладено штраф у розмірі 2040 грн.
В резолютивній частині постанови Львівського окружного адміністративного суду від 31.05.2011 року чітко зазначено, що визнано нечинним з дати прийняття рішення від 08.04.2011 р. № 48 (вих. № 12901/10/17-114) про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зобов'язано інспекцію поновити свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 71703425 НВ № 824259, видане 15.07.1998 р., з моменту анулювання, зобов'язано інспекцію поновити реєстрацію СПД-ФО ОСОБА_2 в реєстрі платників податку на додану вартість.
У відповідності до п. 183.12 Податкового кодексу України реєстр платників податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих як платники податку веде центральний орган державної податкової служби. Згідно п.3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 р. №978, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 р. за №1400/18695, формування та ведення Реєстру здійснює центральний орган державної податкової служби. Відповідно до п.1 розділу III Положення реєстрація осіб платниками ПДВ, перереєстрація та заміна свідоцтв про таку реєстрацію проводяться шляхом внесення записів до Реєстру із формуванням за кожним таким записом окремого номера свідоцтва і визначення дати початку його дії та дати анулювання.
Особа є зареєстрованою платником ПДВ з відповідної дати реєстрації, внесеної до Реєстру. Реєстрація платника ПДВ є анульованою з дати анулювання свідоцтва про таку реєстрацію та виключення цього платника ПДВ з Реєстру згідно з розділом V цього Положення.
Підставою для внесення до Реєстру запису про відміну анулювання реєстрації, що відбулась за ініціативою податкового органу, як це визначено п.6.2 розділу V Положення, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування свого рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. Рішення із копіями відповідних документів направляються до центрального органу державної податкової служби для розгляду та внесення відповідних змін до Реєстру. Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Тому, оскільки позивачем заявлено вимоги саме до ДПІ у Залізничному районі м. Львова, виконання останньою рішення суду полягає у вчиненні всіх дій в межах повноважень, передбачених законодавством, спрямованих на виконання резолютивної частини рішення.
Щодо роз'яснення змісту постанови, суд дійшов висновку, що рішення суду є зрозумілим і не містить обставин, що викликають їх нерозуміння, відтак заява про роз'яснення постанови Львівського окружного адміністративного суду від 31.05.2011 року у справі №2а-5248/11/1370 не підлягає задоволенню.
Суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до положень ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також, якщо законом не встановлено інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
В задоволенні заяви Голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у Залізничному районі м. Львова про роз'яснення постанови Львівського окружного адміністративного суду від 31.05.2011 року у справі №2а-5248/11/1370 за позовом суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_2 до ДПІ в Залізничному районі м. Львова про скасування рішення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Костів М.В.
З оригіналом згідно
Суддя Костів М.В.