Україна
10 листопада 2011 р. справа № 2а/0570/19479/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: о 13 год. 20 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кочанової П.В.
при секретарі Дікусяк Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Мар'їнському районі Донецької області до фізичної особа - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця,
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_2 за дов. № 18965/10/10-013 від 09.11.2011 р.
від відповідача - не з'явився
Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особа - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у зв'язку з неподанням до ДПІ документів податкової звітності більше року.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином.
Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Оскільки ухвала разом із адміністративним позовом направлена відповідачу рекомендованим листом за адресою його реєстрації, але була повернута на адресу суду з відміткою пошти «за зазначеною адресою не проживає», суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи.
За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_1 отримала копію ухвали про відкриття провадження та копію позовної заяви, але в установлений законодавством строк заперечення та необхідні документи до суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 зареєстрована Виконавчим комітетом Мар'їнської районної державної адміністрації Донецької області в якості фізичної особи - підприємця 27.06.2003 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за адресою: 85630, АДРЕСА_1, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи.
Згідно з ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Пунктом 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) передбачене подання суб'єктами господарювання податкових декларацій за базовий податковий (звітний) період.
Пунктом 2 ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» ДПІ уповноважена здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Питання дотримання податкового законодавства підтверджується актом камеральної перевірки податкової звітності, яка надана до ДПІ у Мар'їнському районі Донецької області № б/н від 20.10.2011 р., де вказується, що відповідачем податкова звітність не подається з 01.01.2008 року, тобто більш одного року.
Згідно з п. 67.2 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.
Як передбачене ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в тому числі, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно довідки ДПІ у Мар'їнському районі Донецької області про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів) № 11963/10/19-013 від 14.07.2011 р., що міститься в матеріалах справи, ОСОБА_1 заборгованості з платежів перед бюджетом станом на 14.07.2011 року не має.
Таким чином, оскільки відповідач не подає протягом року органам державної податкової служби податкові декларації і інші документи фінансової звітності відповідно до закону, суд приходить до висновку про необхідність припинення підприємницької діяльності цієї фізичної особи.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Згідно ч. 1 ст. 49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України п. 3 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу”, п. 67.2 Податкового кодексу України, ст. ст. 46, 49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 158 - 163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Задовольнити адміністративний позов Державної податкової інспекції у Мар'їнському районі Донецької області до фізичної особа - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (зареєстрована Виконавчим комітетом Мар'їнської районної державної адміністрації Донецької області в якості фізичної особи - підприємця 27.06.2003 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за адресою: 85630, АДРЕСА_1).
Постанову виготовлено в повному обсязі та проголошено в судовому засіданні.
Копію постанови у день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем проживання відповідача для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кочанова П.В.