Ухвала від 14.11.2011 по справі 2а-14329/11/0170/3

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

14 листопада 2011 р.Справа №2а-14329/11/0170/3

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Шкляр Т.О., розглянувши адміністративний позов

ОСОБА_1

до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Сімферополя

про визнання незаконною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Сімферополя про:

1) визнання незаконною бездіяльність КЕВ м. Сімферополя з відмови виконувати постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 р. у справі № 2а-2241/08/6/0170;

2) зобов'язати КЕВ м. Сімферополя прийняти заходи з негайного виконання постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 р. у справі № 2а-2241/08/6/0170;

3) суду самостійно вибрати спосіб поновлення прав сім'ї позивача на житло:

- або зобов'язати КЕВ м. Сімферополя негайно виділити позивачу та його доньці конкретну квартиру - упорядковане житлове приміщення в м. Сімферополі складом не менше трьох кімнат, розміром не менше 27,3 кв. м. житлової площі, 52,5 кв.м. загальної площі;

- або у випадку відсутності житла, що належить до розподілу та заселення в м. Сімферополі за рахунок житлового фонду Міністерства оборони України, вказаної в першому пункті, стягнути з відповідача необхідні грошові кошти на придбання житла для доньки позивача;

4) застосувати до відповідача штрафні санкції, передбачені ст. 267 КАС України в інтересах сім'ї позивача за відмову виконувати постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 р. по справі № 2а-2241/08/6/0170 у розмірі 150 мінімальних заробітних плат.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

У відповідності до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України закріплено поняття суб'єкту владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства України, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 3 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Випадки, коли відповідач не є суб'єктом владних повноважень, прямо передбачені законодавством. Відповідно до ч. 3 ст. 50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Відповідно до ч. 4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень:

1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;

2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;

3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;

4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);

5) в інших випадках, встановлених законом.

Таким чином, згідно зі ст.ст. 2, 3, 17 КАС України визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин.

Відповідно п. 1 позовних вимог в прохальній частині позову позивач просить визнання незаконною бездіяльність КЕВ м. Сімферополя з відмови виконувати постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 р. у справі № 2а-2241/08/6/0170.

Вказаній бездіяльності надана оцінка Севастопольським апеляційним адміністративним судом при прийнятті постанови від 11.11.10 р. у справі № 2а-2241/08/6/0170, а саме вказано, що дії Квартирно-експлуатаційного відділу не відповідають принципу законності.

За пунктом 3 прохальної частини позову позивачем заявлені позовні вимоги щодо самостійного обрання судом способу поновлення прав сім'ї позивача на житло, а саме:

- або зобов'язати КЕВ м. Сімферополя негайно виділити позивачу та його доньці конкретну квартиру - благоустроєне житлове приміщення в м. Сімферополі складом не менше трьох кімнат, розміром не менше 27,3 кв. м. житлової площі, 52,5 кв.м. загальної площі;

- або у випадку відсутності житла, що належить до розподілу та заселення в м. Сімферополі за рахунок житлового фонду Міністерства оборони України, вказаної в першому пункті, стягнути з відповідача необхідні грошові кошти на придбання житла для доньки позивача.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.10 р. у справі № 2241/08/6/0170, яка набрала законної сили, зобов'язано Квартирно-експлуатаційний відділ м. Сімферополя виділити ОСОБА_1 на склад родини з 2 осіб благоустроєне житлове приміщення у відповідності зі встановленими діючим законодавством нормами житлової площі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили: постанова суду чи ухвала суду про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі, про закриття провадження в такій справі у зв'язку з відмовою позивача від адміністративного позову або примиренням сторін.

Позовні вимоги ОСОБА_1 за п. 3 прохальної частини позову є подібними позовним вимогам у справі № 2а-2241/08/6/0170, яка вирішена Севастопольським апеляційним адміністративним судом.

Тобто спір в даній частині позовних вимог є спором за тим же самим предметом із тих самих підстав між тими самими сторонами, по якому є постанова Севастопольського апеляційного адміністративного суду, що набрала законної сили.

Зазначене виключає можливість відкриття провадження у справі згідно п. 2 ч. 1 ст. 109 КАС України.

Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження по справі № 2а-14329/11/0170 за позовом ОСОБА_1 до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Сімферополя в частині позовних вимог, а саме про:

- визнання незаконною бездіяльність КЕВ м. Сімферополя з відмови виконувати постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 р. у справі № 2а-2241/08/6/0170;

- суду самостійно вибрати спосіб поновлення прав сім'ї позивача на житло:

- або зобов'язати КЕВ м. Сімферополя негайно виділити позивачу та його доньці конкретну квартиру - упорядковане житлове приміщення в м. Сімферополі складом не менше трьох кімнат, розміром не менше 27,3 кв. м. житлової площі, 52,5 кв.м. загальної площі;

- або у випадку відсутності житла, що належить до розподілу та заселення в м. Сімферополі за рахунок житлового фонду Міністерства оборони України, вказаної в першому пункті, стягнути з відповідача необхідні грошові кошти на придбання житла для доньки позивача.

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Шкляр Т.О.