2-1368/11
іменем України
12 жовтня 2011 р. м.Селидове
Селидівський міський суд Донецької області в складі:
- головуючого судді Хацько Н.О.
- при секретарі Костенко К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Селидівської територіальної громади про продовження строку на прийняття спадщини, -
У вересні 2011р. ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Селидівської територіальної громади про продовження строку на прийняття спадщини, в якому зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2, яка постійно проживала в АДРЕСА_1. Він не звернувся своєчасно до нотаріусу за оформленням спадщини з поважних причин, у зв»язку з тим, що знаходився в Росії. На теперішній час йому необхідно переоформити квартиру матері на своє ім»я. Крім нього спадкоємців немає. Просив суд, надати йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, строком на 3 місяці.
Позивач у судове засідання не з»явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Надав заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, на позовних вимогах наполягає.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Надав заяву, в якій просив розглянути справу без його участі та ухвалити рішення на розсуд суду.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази, суд, в межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України), встановив наступне.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1, виданого відділом Шевченківською посилковою радою Красноармійського р-ну Сталінської області, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 та його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_2
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_2, виданого виконкомом Української міської ради м.Селидове Донецької області, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2
Згідно Договору купівлі-продажу квартири від 10.10.2002 року, посвідченого приватним нотаріусом Селидівського міського нотаріального округу, ОСОБА_2 придбала квартиру за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно довідки БТІ № 1334 від 20.09.2011 р., ОСОБА_2 на праві приватної власності належить квартира за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно відповіді на запит Другої селидівської державної нотаріально контори № 594/01-16 від 12.10.2011 р., після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкової справи не заводилося, заповітів від її імені не посвідчувалось.
Відповідно до ст.1268,1269 Цивільного кодексу України спадкоємець за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати у строк шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч. 1 ст. 1270 ЦК України), до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Частиною третьою ст. 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні згідно наданих доказів встановлено, що ОСОБА_1 пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини.
З наведених підстав суд вважає за необхідне продовжити строк для прийняття спадщини, пропущений з поважної причини.
Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані в силу положень ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що заявлений ОСОБА_1 позов є обґрунтованим і визнається таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 11, 60, 174, 213-215 ЦПК України суд -
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Подовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини, пропущений з поважної причини, визначивши йому додатковий строк -3 місяця (з дня набрання чинності рішення суду) для подання ним до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Селидівський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя