Постанова від 14.10.2009 по справі 2-а-694/2009

Справа № 2-а-694/2009 року

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2009 року Києво-святошинський районний суд

Київської області у складі: головуючого судді Волчка А.Я.

при секретарі Тичковській Н.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Міністерства Внутрішніх справ України у Київській області, Головного управління пенсійного фонду України у Київській області на неправомірні дії посадових осіб, та визнання права на перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

У червні 2009 року ОСОБА_1 звернвся в суд з позовом до Головного Управління Міністерства Внутрішніх справ України у Київській області на неправомірні дії посадових осіб, та визнання права на перерахунок пенсії, в якому зазначав, що з 01 квітня 1991 року по 22 травня 2000 року він проходив службу на посадах молодшого начальницького складу батальйону міліції з охорони зони радіоактивного забруднення Головного управління МВС України в Київській області.

Наказаом № 65 о/с Головного управління МВС України в Київській області від 29 травня 2000 року його було звільнено в запас за ст.. 63 п. «ж» (за власним бажанням) з 22 травня 2000 року.

Вислуга років на день звільнення складає: календарна-18 років 04 місяці 16 днів, пільгова-22 роки 11 місяців 03 дні.

Наказом № 83 Головного управління ГУ МВС України в Київській області від 08 липня 2000 року внесено зміни до наказу № 65 ГУ МВС України в Київській області від 29 травня 2000 року згідно в частині звільнення його у запас за п. 63 «б» (через хворобу).

Пенсійним відділом ГУ МВС України в Київській області йому була призначена пенсія за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справи та деяких інших осіб». У розрахунок пенсії не включена доплата за виконання службових обов'язків у зоні відчуження ЧАЕС, яка передбачена ст.. ст.. 39. 40 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», рядом постанов КМУ від 29.02.1996 № 250, від 30.06.1998 року № 982, від 07.02.2000 року № 223, від 29.01.2003 року № 1-37. Позивач вважає, що з вини відповідача при перерахунку пенсії з 01.01.2005 року, не було враховано доплату за виконання службових обов'язків в зоні відчуження ЧАЕС і цим самим порушено його конституційні права на пенсійне забезпечення.

На його неодноразові звернення відповідач не реагує.

У зв'язку з цими обставинами просив визнати дії посадових осіб ГУ МВС України в Київській області щодо перерахунку пенсії неправомірними.

Визнати за ним право на перерахунок пенсії з урахуванням доплати за службу в зоні відчуження з 01.01.2005 року.

В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав.

Представник ГУ МВС України в Київській області проти позову заперечував.

Представники ГУ ПФУ в Київській області, який притягнутий до участі в розгляді справи у якості відповідача, в судове засідання не з'явилися, про день розгляду справи повідомлені.

Заслухавши осіб, які приймали участь у розгляді справи, перевіривши матеріали справи, суд знаходить, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.

Судом встановлено, що позивач проходив службу на посадах молодшого начальницького складу батальйону міліції з охорони зони радіоактивного забруднення Головного управління МВС України в Київській області.

Наказам № 65 о/с Головного управління МВС України в Київській області від 29 травня 2000 року його було звільнено в запас за ст.. 63 п. «ж» (за власним бажанням) з 22 травня 2000 року.

Вислуга років на день звільнення складає: календарна-18 років 04 місяці 16 днів, пільгова-22 роки 11 місяців 03 дні.

Наказом № 83 Головного управління ГУ МВС України в Київській області від 08 липня 2000 року внесено зміни до наказу № 65 ГУ МВС України в Київській області від 29 травня 2000 року згідно в частині звільнення його у запас за п. 63 «б» (через хворобу).

Позивачу була призначена пенсія за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справи та деяких інших осіб».

Згідно ч.3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» пенсія особам, які мають право на пенсію за цим законом обчислюється з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законом.

Відповідно п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Однак, грошові доплати за час служби в зоні ліквідації аварії на ЧАЕС не належить до додаткових видів грошового забезпечення, встановлених вищезазначеною постановою, носили тимчасовий та компенсаційний характер, а тому вказані доплати не враховані у грошове забезпечення позивача при нарахуванні пенсії.

За таких обставин в задоволенні позову слід відмовити.

Крім того, з 01 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України, статтею 99 якого встановлено річний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи.

Позивач отримував грошове забезпечення щомісячно і зі служби звільнений у травні 2000 року про порушення своїх прав мав дізнатися при нарахуванні пенсіії, проте, до суду звернувся лише 17.06.2009 року, що свідчить про пропущення позивачем строку звернення до суду.

Разом з тим згідно із ч. 1 ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову, за умови якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Представник відповідача ГУ МВС України в Київській області наполягав на застосуванні ст.. ст.. 99, 100 КАС України, позивач не наполягав на поновленні строків, та не надав доказів про поважність причин їх пропуску. За таких обставин в задоволенні позову слід відмовити. Керуючись ст.. ст.. 99, 100, 160, 163, 167 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного Управління Міністерства Внутрішніх справ України у Київській області, Головного управління пенсійного фонду України у Київській області на неправомірні дії посадових осіб, та визнання права на перерахунок пенсії відмовити.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Київської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення постанови, та шляхом подання апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.