79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
03.11.11 Справа№ 5015/4807/11
Господарським судом Львівської області розглянуто у відкритому судовому засіданні матеріали справи
За позовом: Головне управління МВС України у Львівській області, м.Львів;
До відповідача: Виконавчий комітет Львівської міської ради, м.Львів;
Третя особа: Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області.
Про: визнання незаконним та скасування рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради №1265 від 17.09.2010р. “Про оформлення права державної власності на будівлю на вул.О.Архипенка, 1”.
Суддя: Левицька Н.Г.
Секретар судового засідання: Байко А.Я.
В судовому засіданні взяли участь представники Сторін:
Позивача: не з'явився;
Відповідача: Титаренко А.Й.;
Третьої особи:Тайстра В.Ю.;
Представнику позивача, який взяв участь у справі, роз'яснено зміст ст.ст. 20, 22, 81-1 ГПК України, а саме, його процесуальні права та обов'язки, зокрема, право заявляти відводи, та можливість здійснення технічного запису судового процесу.
Від здійснення технічного запису судового процесу позивач відмовився, подавши відповідне Клопотання.
Суть спору:
Позовні вимоги заявлено Головним управлінням МВС України у Львівській області, м.Львів до відповідача: Виконавчий комітет Львівської міської ради, м.Львів за участю третьої особи: Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області про визнання незаконним та скасування рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради №1265 від 17.09.2010р. “Про оформлення права державної власності на будівлю на вул.О.Архипенка, 1”.
Обставини Справи:
Ухвалою Господарського суду від 22.08.2011р. судом порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 08.09.2011р.
В судовому засіданні 08.09.2011р. представник позивача не з'явився, причини неявки повідомив у Клопотанні (вх. № канц. 20274/11 від 07.09.2011р.)про відкладення розгляду справи, в якому зазначив, що, згідно з наказом ГУМВС України від 29.08.2011р. №262 о/с представник позивача станом на 08.09.2011р. перебуватиме у черговій відпустці, а відтак не зможе прибути в судове засідання.
Крім того, на виконання ухвали суду від 22.08.2011р. позивачем долучено копії наступних документів, а саме:
- копію технічного паспорту
- копію листа Голові Львівської міської ради
- відповіді на лист від 07.10.2010р. №6/431
- копію лмста від 19.03.1979р. №36
- копію довідки погодження до проекту рішення
- копію рішення Виконавчого комітету ЛМР від 17.05.1979р. №260
- копію листа від 02.11.2010р. №232
Представник відповідача в судове засідання з'явився, позовні вимоги повністю заперечив, з мотивів викладених у Відзиві на позовну заяву (вх. № канц. 20333/11 від 08.09.2011р.).
Представник третьої особи в судове засідання з'явився, вимоги ухвали суду виконав у повному обсязі, подав Пояснення по суті спору №16/1478 від 07.09.2011р., в яких позовні вимоги повністю заперечив.
Ухвалою суду від 06.10.2011р. судовий розгляд справи було відкладено на 19.10.2011р.
В судове засідання 19.10.2011р. представник позивача з'явився, подав Клопотання (вх. № канц. 22840/11 від 06.10.2011р.) про відкладення судового розгляду справи, для надання можливості подання необхідних документів по даній справі.
Представник відповідача в судове засідання з'явився, позовні вимоги повністю заперечив, подав Клопотання про долучення до матеріалів справи наступні документи, а саме:
- копію рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №578 від 04.07.2003р. “Про передачу на баланс Управління Державного департаменту з виконання покарань у Львівській області будинку №1 на вул. Архипенка”.
- Копію рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №1169 від 21.12.2007р. “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 04.07.2003р. №578 “Про передачу на баланс Управління Державного департаменту з виконання покарань у Львівській області будинку №1 на вул. Архипенка”.
- Документи на підставі яких було прийнято рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №1265 від 17.09.2010р. “Про оформлення права державної власності на будівлю на вул. О.Архипенка, 1”.
Представник третьої особи в судове засідання з'явився, давав усні пояснення по суті спору.
Ухвалою суду від 19.10.2011р. було відкладено судовий розгляд справи на 27.10.2011р.
Заслухавши пояснення сторін, оглянувши в судовому засіданні оригінали документів, доданих до справи та оцінивши докази, які знаходяться в матеріалах справи, судом встановлено наступне:
22.04.1998р. відповідно до Указу Президента України № 344/98, на базі Головного управління виконання покарань МВС України, утворено Державний департамент України з питань виконання покарань. Державний департамент України з питань виконання покарань є правонаступником прав та обов'язків Головного управління виконання покарань МВС України.
04.07.2003р. рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради №578 спірне приміщення площею 863,8 кв.м., що знаходиться за адресою м. Львів вул. О.Архипенка, 1 передано на баланс Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області.
21.12.2007р. на підставі рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 116 Державному департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області передано на баланс усі приміщення, які знаходяться за адресою: м.Львів, вул.О.Архипенка,1, а саме приміщення, позначені на плані літерами “А-2” та “А-3”, загальною площею 2069,5 кв.м.
17.09.2010р. рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради №1265 оформлено Управлінню Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області право державної власності з правом оперативного управління в цілому на будівлю під літерами “А-2”, “А-3” загальною площею 2069,5кв.м. на вул. О.Архипенка.
Відповідно до вимог ч.1 ст.137 ГК України правом оперативного управління у цьому Кодексі визнається речове право суб'єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом).
Частиною 3 цієї статті передбачено, що право оперативного управління захищається законом відповідно до положень, встановлених для захисту права власності.
Статтею 326 ЦК України визначено, що у державній власності є майно, у тому числі, грошові кошти, яке належить державі Україна. Від імені та в інтересах держави Україна право власності здійснюють, відповідно, органи державної влади. Управління майном, що є у державній власності, здійснюється державними органами, а у випадках, передбачених законом, може здійснюватися іншими суб'єктами.
Крім того, ч. 2 ст. 328 ЦК України вказує, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Разом з цим, судом встановлено, що на момент прийняття відповідачем оскаржуваного рішення № 1265, рішення виконавчого комітету ЛМР №116 від 21.12.2007р. було чинним і у встановленому законом порядку не було скасованим. Таким чином, на підставі оскаржуваного рішення № 1265 оформлено право державної власності на майно, яке перебувало в Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області на балансі з 04.07.2003р. частково, а з 21.12.2007р.- повністю.
Крім того, суд ухвалою неодноразово зобов'язував позивача надати докази перебування спірного приміщення на балансі Головного управління МВС України у Львівській області. Проте, позивачем не надано суду жодних належних та допустимих доказів на підтвердження перебування майна на його балансі.
Оскаржуване рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №1265 від 17.09.2010р. прийнято в межах належних відповідачу повноважень, згідно положень Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Положення про виконавчий комітет Львівської міської ради”, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №975 від 21.06.2007р., а також відповідно до “Порядку оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна та затвердження вартості цих послуг”, затвердженого Рішенням виконавчого комітету №114 від 27.02.2009р.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що рішення виконавчого комітету ЛМР № 265 від 17.09.2010р. відповідає нормам чинного законодавства та є законним. Відповідач під час прийняття оскаржуваного рішення діяв, в межах своїх повноважень.
Відповідно до вимог ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Позивачем не доведено порушення його прав прийняттям оскаржуваного Рішення, а також не доведено наявність у нього передбачених законом підстав для оскарження Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №1265 від 17.09.2010р. “Про оформлення права державної власності на будівлю на вул. О.Архипенка, 1.”
З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про безпідставність та недоведеність вимог позивача, а тому в задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.
Судові витрати у справі покласти на позивача.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 2, 12, 33, 34, 36, 69, 45, 82-83, 85 ГПК України,- суд,
1. У задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Рішення вступає в законну силу за вимогами ч.3 ст. 85 ГПК України.
Рішення може бути оскаржено до Львівського апеляційного господарського суду, в порядку встановленому розділом ХII ГПК України.
Суддя Левицька Н.Г.