Постанова від 01.08.2011 по справі 1-83/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.08.2011 Справа №1-83/11

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Базана Л.Т.

при секретарі Сеник В.Г.

з участю прокурора Нужди Ф.Т.

захисника ОСОБА_1.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі кримінальну справу про обвинувачення

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Ілавче Теребовлянського району, жителя АДРЕСА_1, громадянина України, неодруженого, з вищою освітою, раніше несудимого, пенсіонера,

- за ч.2 ст.367 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Органом досудового слідства підсудний ОСОБА_2. обвинувачується в тому, що він, працюючи на посаді директора Комунального автотранспортного підприємства Тернопільської міської ради (далі - КАТП) в період з 02.02.2004 року по 01.02.2010 року, будучи службовою особою цього підприємства, на яку покладено обов'язок створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів та подання до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерської звітності та інших документів і відомостей, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплату належних сум податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, порушуючи обов'язки керівника підприємства, передбачені Контрактом з керівником підприємства, що є у комунальній власності міста відповідно до якого керівник несе персональну відповідальність щодо виконання зобов'язань із сплати податків, внесення інших обов'язкових платежів до бюджетів, порушуючи вимоги Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»від 25.06.1991 року, Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, яка затверджена Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19.07.1999 року № 162/379, вчинив службову недбалість, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Так, будучи зобов'язаним та маючи можливість забезпечити нарахування та сплату підприємством податків та зборів у відповідності до чинного законодавства, директор КАТП ОСОБА_2., неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, протягом 2005-2010 років не забезпечив надання головному бухгалтеру підприємства необхідних для нарахування збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів документів та підписав як керівник підприємства подані в подальшому до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції (далі - ОДШ) наступні документи обов'язкової податкової звітності КАТП про нарахування збору за забруднення навколишнього природного середовища, зокрема податкові розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2005 рік, за 1-й квартал 2006 року, за півріччя 2006 року, за 9-ть місяців 2006 року, за 2006 рік, за 1-й квартал 2007 року, за півріччя 2007 року, за 9-ть місяців 2007 року, за 2007 рік, за 1-й квартал 2008 року, за півріччя 2008 року, за 9-ть місяців 2008 року, за 2008 рік, за 1-й квартал 2009 року, за півріччя 2009 року, за 9-ть місяців 2009 року, за 2009 рік. Вказані податкові розрахунки ОСОБА_2., всупереч вимогам пп.6.4 п.6 Інструкції "Про поряд0ок обчислення та сплати збору за забруднення природного навколишнього середовища", затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Міністерства ядерної безпеки та Державної податкової Адміністрації України №162/379 від 19.07.1999 року, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09.08.1999 року за №544/3837, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, підписав без зазначення у них об'єкта оподаткування - фактичних обсягів розміщених КАТП відходів на сміттєзвалищі поблизу с.Малашівці Зборівського району та не забезпечив відображення головним бухгалтером підприємства ОСОБА_3 в рядку 4.1 колонці 1 «Назва забруднюючих речовин, види пального та їх технологічні ознаки», назви видів відходів з наведенням класу їх небезпеки та рівня небезпечності, та колонці 2 «Фактичні обсяги викидів, використаного пального, скидів, розміщених відходів, тонн (одиниць)»цього ж рядка - фактичних обсягів відходів в тонах розміщених КАТП на сміттєзвалищі поблизу с.Малашівці Зборівського району, які з врахуванням найменшого коефіцієнту 110 питомої ваги співвідношення кілограм до метрів кубічних твердих побутових відходів, зазначеному у Додатку до рішення Тернопільської міської Ради № 1404 від 31.12.2004 року «Про затвердження норм накопичення муніципальних відходів м.Тернополя», які становлять:

за 4-1 квартал 2005 року - 3 462,67 тон,

за 1-й квартал 2006 року - 8 655,03 тон,

за 2-й квартал 2006 року - 9 401,11 тон,

за 3-й квартал 2006 року - 9 820,47 тон,

за 4-й квартал 2006 року - 10 592,24 тон,

за 1-й квартал 2007 року - 10 963,03 тон,

за 2-й квартал 2007 року - 11 045,75 тон,

за 3-й квартал 2007 року - 11 135,28 тон,

за 4-й квартал 2007 року - 11 487,38 тон,

за 1-й квартал 2008 року - 12 394,06 тон,

за 2-й квартал 2008 року - 12 244,54 тон,

за 3-й квартал 2008 року - 12 459,84 тон,

за 4-й квартал 2008 року - 12 718,19 тон,

за 1-й квартал 2009 року - 12 788,46 тон,

за 2-й квартал 2009 року - 13 235,95 тон,

за 3-й квартал 2009 року - 5 027,78 тон,

за 4-й квартал 2009 року - 6 094,95 тон,

а також, не зобов'язав головного бухгалтера ОСОБА_3 провести розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів відповідно до проіндексованих нормативів та коефіцієнтів у всіх вищеперерахованих податкових розрахунках вказаного збору та в рядках 4 та 4.1 податкових розрахунків за 2005 рік, 1-й квартал 2006 року, півріччя 2006 року, 9-ть місяців 2006 року, за 2006 рік, 1-й квартал 2007 року, півріччя 2007 року, 9-ть місяців 2007 року, за 2007 рік, 1-й квартал 2008 року колонки 10 «Загальні суми збору, грн.», та податкових розрахунків за півріччя 2008 року, 9-ть місяців 2008 року, 2008 рік, 1-й квартал 2009 року, півріччя 2009 року, 9-ть місяців 2009 року, за 2009 рік колонки 9 «Загальні суми збору, грн.»відобразити нарахування сум збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів, внаслідок чого не забезпечив нарахування в рядку 5 всіх вищеперерахованих податкових розрахунків «Нараховано збору з початку року, усього (р.1+ р.2+ р.3+ р.4)»та рядку 7 «Нараховано збору за звітній квартал, усього (р.5-р.6)»збору за забруднення навколишнього природного середовища (без застосування коефіцієнту, який встановлюється при відсутності лімітів на розміщення відходів та за понадлімітне розміщення відходів) в розмірах:

за 4-квартал 2005 року - 10 115,84 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 20.02.2006 року;

за 1-й квартал 2006 року - 55 453,66 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 22.05.2006 року;

за 2-й квартал 2006 року - 60233,83 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 21.08.2006 року;

за 3-й квартал 2006 року - 62 920,75 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 20.11.2006 року;

за 4-й квартал 2006 року - 67 865,51 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 19.02.2007 року;

за 1-й квартал 2007 року - 78 389,24 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 21.05.2007 року;

за 2-й квартал 2007 року - 78 980,67 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 20.08.2007 року;

за 3-й квартал 2007 року - 79 620,83 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 19.11.2007 року;

за 4-й квартал 2007 року - 82 138,51 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 19.02.2008 року;

за 1-й квартал 2008 року - 103 738,25 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 20.05.2008 року;

за 2-й квартал 2008 року - 102 486,83 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 19.08.2008 року;

за 3-й квартал 2008 року - 104 288,84 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 19.11.2008 року;

за 4-й квартал 2008 року - 106451,21 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 19.02.2009 року;

за 1-й квартал 2009 року - 130 058,60 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 20.05.2009 року;

за 2-й квартал 2009 року - 134 609,59 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 19.08.2008 року;

за 3-й квартал 2009 року - 51 132,51 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 19.11.2009 року;

за 4-й квартал 2009 року - 61 985,68 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету до 19.02.2010 року.

Внаслідок невідображення у документах обов'язкової податкової звітності фактичних обсягів розміщених відходів(об'єкта оподаткування), директор КАТП ОСОБА_2., неналежно виконуючи свої службові обов'язки, не забезпечив нарахування та сплату збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів за 2005-2009 роки, хоча повинен був і міг це зробити, що призвело до тяжких наслідків - фактичного ненадходження до Державного бюджету України вказаного збору на загальну суму 1 370 470, 36 грн.

Таким чином, дії ОСОБА_2 органом досудового слідства кваліфіковані за ч.2 ст.367 КК України, як службова недбалість - неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Допитаний як підсудний ОСОБА_2. свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину за ч.2 ст.367 КК України визнав повністю, щиро розкаявся та показав, що працюючи директором КАТП в період з 02.02.2004 року по 01.02.2010 року вони надавали послуги з розміщення твердих побутових відходів на Малашівському сміттєзвалищі, що в Зборівському районі Тернопільської області. КАТП як переможець проведеного конкурсу згідно укладеного договору з Тернопільською міською радою, заключило договори на надання послуг із захоронення твердих побутових відходів з перевізниками та підприємствами, що обслуговують житловий фонд міста та з мешканцями приватного сектора та іншими суб'єктами господарювання, які утворюють відходи і здійснювало взаєморозрахунки з замовниками по захороненню твердих побутових відходів. При цьому він не забезпечив нарахування та сплату збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів, оскільки такий збір не включався в тарифи за надані послуги по захороненню ТПВ та не було лімітів на розміщення та захоронення відходів. Крім цього, до нього неодноразово надходили повідомлення з ОДПІ про необхідність сплати вказаного збору, на що він звертався до керівників області та міста з метою сплати збору, проте вони не дали позитивної відповіді. Таким чином, хоча він і знав про необхідність нарахування та сплати збору, проте не вживши належних заходів, продовжував працювати та надавати послуги із захоронення ТПВ не сплачуючи збору. Також пояснив, що це сталося внаслідок допущеної ним недбалості, оскільки вважав, що Малашівське сміттєзвалище не є спеціально відведеним місцем для складування ТПВ, оскільки не було паспортизованим, а тому збір не повинен був сплачуватись. Крім цього, вони звертались в різні інстанції з метою вирішення питання щодо сплати збору, але оскільки сміттєзвалище не було паспортизованим, ліміти їм не виділялись і питання щодо сплати збору вони так і не вирішили.

Крім повного визнання підсудним ОСОБА_2. своєї вини у вчиненні інкримінованого йому злочину за ч.2 ст.367 КК України, його вина також об'єктивно доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами:

- показаннями свідка ОСОБА_4., який в судовому засіданні показав, що в листопаді 2005 року працював начальником відділу благоустрою управління екологічної безпеки та благоустрою Департаменту житлово-комунального господарства, екології і транспорту Тернопільської міської ради, а з травня 2008 року працює начальником Управління житлово-комунального господарства та екології. Ініціатором проведення конкурсного відбору по наданню послуг із захоронення твердих побутових відходів у 2005 році був виконавчих комітет Тернопільської міської ради, було створено конкурсну комісію, головою якої призначено ОСОБА_5., в склад якої також було включено його. Переможцем конкурсу по наданню послуг з захоронення твердих побутових відходів було визнано Комунальне автотранспортне підприємство Тернопільської міської ради. Згідно договору № 386-а від 15.11.2005 року укладеного між КАТП Тернопільської міської ради та Департаментом підприємство почало надавати послуги по захороненню твердих побутових відходів. Захоронення твердих побутових відходів Комунальним автотранспортним підприємством полягало в тому, що підприємство мало приймало відходи на сміттєзвалище біля с.Малашівці, визначати місце їх висипки, проводити їх розгортання, не допускати горіння ТПВ та забезпечувати належний санітарно-технічний стан сміттєзвалища;

- показаннями свідка ОСОБА_5., який в судовому засіданні показав, що протягом 2002-2006 років працював заступником начальника Департаменту житлово-комунального господарства, екології та транспорту Тернопільської міської ради. В листопаді 2005 року він був головою конкурсної комісії на проведення конкурсного відбору по наданню послуг із захоронення твердих побутових відходів, переможцем якого було визнано Комунальне автотранспортне підприємство Тернопільської міської ради. Згідно договору № 386-а від 15.11.2005 року, укладеного між КАТП Тернопільської міської ради та Департаментом, КАТП зобов'язане було здійснювати захоронення та розміщення твердих побутових відходів, що полягало в тому, що підприємство приймало відходи на сміттєзвалище біля с.Малашівці, визначало місце їх висипки, проводило їх розгортання, тромбовку та пересипання відходів висівками з кар'єру, а також утримувати в належному стані саме сміттєзвалище;

- показаннями свідка ОСОБА_6., яка в судовому засіданні показала, що з кінця 2004 року по вересень 2006 року працювала заступником начальника Департаменту ЖКГ, екології та транспорту з економічних питань Тернопільської міської ради та була включена в конкурсну комісію на проведення конкурсного відбору по наданню послуг із захоронення твердих побутових відходів. Крім цього, дала показання, які аналогічні до показань свідка ОСОБА_5. та доповнила, що ліміти на розміщення відходів мало отримувати КАТП;

- показаннями свідка ОСОБА_7., який в судовому засіданні показав, що з вересня 2004 року по березень 2007 року працював головним спеціалістом закупівельно-договірного відділу Департаменту житлово-комунального господарства, екології та транспорту Тернопільської міської ради та був секретарем конкурсної комісії на проведення конкурсного відбору по наданню послуг із захоронення твердих побутових відходів у 2005 році, який виграло КАТП. Крім цього, показав аналогічне, що і свідок ОСОБА_6.;

- показаннями свідка ОСОБА_8., яка в судовому засіданні показала, що протягом 2002-2009 років працювала начальником планово-економічного відділу Департаменту житлово-комунального господарства, екології та транспорту Тернопільської міської ради. Переможцем конкурсу в листопаді 2005 року по наданню послуг із захоронення твердих побутових відходів було визнано Комунальне автотранспортне підприємство Тернопільської міської ради, з яким укладено договір, за умовами якого КАТП повинно було здійснювати послуги із захоронення та розміщення твердих побутових відходів;

- показаннями свідка ОСОБА_9., яка протягом 2004 - 2009 років працювала начальником закупівельно-договірного відділу Департаменту житлово-комунального господарства, екології та транспорту Тернопільської міської ради та в судовому засіданні показала аналогічне показанням свідка ОСОБА_8.;

- показаннями свідка ОСОБА_10., яка в судовому засіданні показала, що з лютого 2004 року по 15.02.2010 року працювала бухгалтером-економістом на Комунальному автотранспортному підприємстві Тернопільської міської ради і в її службові обов'язки входило заключення договорів з підприємствами та населенням на вивіз та захоронення твердих побутових відходів, виписка рахунків та актів виконаних робіт та інших бухгалтерських документів, розробка калькуляцій на тарифи на послуги по вивезенню та захороненню ТПВ. Основним видом діяльності КАТП згідно статуту було вивезення твердих побутових відходів і надавати послуги по вивозу та захороненню почало з листопада 2005 року після того як виграло конкур і уклало договір з Департаментом житлово-комунального господарства. Податкові розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища КАТП Тернопільської міської ради за 4-й квартал 2005 рік 2006-2009 роки заповнювала головний бухгалтер КАТП міської ради ОСОБА_3 Дані розрахунки підписані ОСОБА_3 та директором підприємства ОСОБА_2., крім податкового розрахунку за 4-й квартал 2009 року. Чому в калькуляцію по визначенню ціни на захоронення твердих побутових відходів, яка була подана на конкурсну комісію не було включено збір за розміщення відходів вона не може пригадати, а в так як на балансі КАТП Тернопільської міської ради не було сміттєзвалища, а підприємство тільки надавало послуги по прийманню та розсуванню твердих побутових відходів і не повинно було отримувати дозволи та ліміти на розміщення відходів, то при визначенні тарифів на захоронення відходів збір за розміщення відходів не міг бути включений в тариф. Ніякої різниці в роботах з відходами, які по документах «вивозились», «захоронювались та вивозились»і «захоронювались»на сміттєзвалищі не було, така різниця могла бути тільки в «назві роботи», яка вказувалась в актах виконаних робіт та рахунках. З листопада 2005 року по квітень 2006 року об'єми захоронених твердих побутових відходів вказані в журналі «Книга обліку захоронення ТПВ», а з квітня вона почала вести і друкувати акти виконаних робіт та рахунки на комп'ютері. В таких актах виконаних робіт та рахунках і вказувались об'єми вивезених та захоронених твердих побутових відходів. Обсяг відходів, які вивозились з приватного сектору вказані в договорах з фізичними особами;

- показаннями свідка ОСОБА_11. -заступника начальника Державної екологічної інспекції в Тернопільській області, який в судовому засіданні показав, що власником ТПВ, які видаляються є територіальна громада м.Тернополя. Ліміти на розміщення відходів повинна була б отримувати Тернопільська міська рада та сплачувати збір за забруднення навколишнього природного середовища. Вказав, що ділянка в с.Малашівці не є спеціально відведеним місцем для розміщення ТПВ, а тому в силу вимог Закону «Про відходи»КАТП не могло розміщувати та захороню вати там відходи. У 2006 році Державною екологічною інспекцією в Тернопільській області було прийнято рішення про тимчасову заборону та зупинення експлуатації Малашівецького сміттєзвалища, проте воно КАТП не виконувалося;

- показаннями свідка ОСОБА_12 -начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області, який в судовому засіданні показав, що сміттєзвалище в с.Малашівці існує з 1976 року і знаходиться в 2-ому поясі зони санітарної охорони Горішньо-Івачівського водозабору, де фактично заборонено розміщення полігонів ТПВ. Малашівське сміттєзвалище протягом 2005-2009 років не можна розглядати як спеціально відведене місце для розміщення відходів. Виходячи зі змісту ст.9 Закону України «Про відходи»власником ТПВ є територіальна громада м.Тернополя, а не КАТП. Дозвіл на розміщення ТПВ мав би отримувати їх власник, а ліміти на розміщення -виконком Тернопільської міської ради. Вважає, що КАТП не захоронювало та не розміщувало відходи, оскільки не було спеціально відведеного місця. Збір за забруднення навколишнього природного середовища повинен сплачувати власник ТПВ -територіальна громада. Даний збір повинен був закладатися в тарифи на вивезення ТПВ. У випадку розміщення ТПВ не у спеціально відведених місцях, а також без за відсутності затверджених лімітів збір сплачується зі збільшеними коефіцієнтами;

- оголошеними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_13., згідно яких останній протягом 2003-2006 років працював начальником Департаменту житлово-комунального господарства, екології та транспорту. В листопаді 2005 року КАТП Тернопільської міської ради було визнано переможцем по наданню послуг із захоронення твердих побутових відходів на міському сміттєзвалищі в с.Малашівці і з ним як з переможцем конкурсу було укладено договір по наданню послуг із захоронення твердих побутових відходів. Згідно договору КАТП Тернопільської міської ради мало здійснювати розміщення твердих побутових відходів на сміттєзвалищі, розгортати відходи, здійснювати контроль за пожежною безпекою, дотримуватись екологічних і санітарних умов експлуатації сміттєзвалища, а також проводити інші роботи по утилізації ТПВ. Для здійснення такої діяльності КАТП Тернопільської міської ради мало необхідну техніку, автомобілі, трактори, грейдери;

(т.50, а.с. 21-26)

- показаннями свідка ОСОБА_14. -старшого державного податкового ревізора-інспектора Тернопільської ОДПІ, який в судовому засіданні показав, що ним була проведена виїзна позапланова документальна перевірка КАТП Тернопільської міської ради з питань правильності нарахування та своєчасності сплати збору за забруднення природного навколишнього середовища за період з 01.07.2005 року по 30.06.2008 року, за результатами якої складено акт перевірки № 14085/23-04/32736580 від 16.11.2008 року. У період, за який проводилась перевірка, відповідальним за фінансово-господарську діяльність підприємства був директор ОСОБА_2. та головний бухгалтер ОСОБА_3 При перевірці збору за забруднення навколишнього природного середовища встановлено, що даний збір за період з 01.07.2005 року по 30.06.2008 року нараховувався та сплачувався згідно Інструкції „Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища”. В даному випадку КАТП Тернопільської міської ради нараховувало та сплачувало даний збір, але тільки в частині збору за викиди пересувними джерелами забруднення, виходячи з фактичних обсягів використаного пального. Згідно наказу департаменту житлово-комунального господарства, екології і транспорту Тернопільської міської ради від 14.11.2005 року №205 „Про результати проведення конкурсу” на виконання рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 14.09.2005 року №1105, рішення конкурсної комісії від 31.10.2005 року та з метою забезпечення належного утримання місць видалення відходів, дотримання санітарних правил влаштування і утримання полігонів для твердих побутових відходів переможцем конкурсу на надання послуг із захоронення твердих побутових відходів визначено комунальне автотранспортне підприємство Тернопільської міської ради. КАТП Тернопільської міської ради заключило договір від 15.11.2005 року з департаментом житлово-комунального господарства, екології і транспорту на надання послуг із захороненням твердих побутових відходів на міському сміттєзвалищі в с.Малашівці. В свою чергу, КАТП Тернопільської міської ради заключило договори на надання послуг із захороненням твердих побутових відходів з перевізниками та підприємствами, що обслуговують житловий фонд міста, такими як ДП Альтфатер-Тернопіль, ПП ОСОБА_15., ПП “Катруб”, ПП “Загребеля”, КЖЕП “Залізничник” та інші, а також договори на перевезення та захоронення з мешканцями приватного сектору та іншими суб'єктами господарювання, які утворюють відходи, а саме мешканці м.Тернополя, ВАТ “Техінмаш”, Міський відділ електромереж, магазин “Прогрес” та інші, а також здійснювалась вигрузка великогабаритних ТПВ власним транспортом по талонах. За інформацією з Державної екологічної інспекції, КАТП Тернопільської міської ради у 2006 році розмістило 380 тис. м.3 твердих побутових відходів (ТПВ). У 2007 році за 1 квартал -93 тис.м.3 ТПВ; за 2 квартал -180 тис.м3 ТПВ; за 9 місяців 2007 року -271 тис.м3 ТПВ; за 2007 рік -385 тис.м3 ТПВ. У 2008 році у 1-му кварталі підприємством було розміщено 111 тис.м3 ТПВ; за 1 півріччя 2008 року 216,8 тис.м3 ТПВ. При проведенні перевірок державної екологічної інспекції у Тернопільській області складені акти перевірок дотримання природоохоронного законодавства, надані КАТП Тернопільської міської ради під час проведення перевірки від 07.08.2007 року, 19.02.2008 року та 22.09.2008 року, за якими експлуатація сміттєзвалища проводилася з недотриманням вимог природоохоронного законодавства, а саме: не розроблений паспорт сміттєзвалища, не подано пакет документів для отримання дозволу та ліміту на розміщення відходів та інші порушення діючого законодавства. При здійсненні господарської діяльності КАТП Тернопільської міської ради здійснювало взаєморозрахунки з замовниками по захороненню твердих побутових відходів, про що свідчать договори на захоронення, податкові накладні, акти здачі -прийняття робіт та інші первинні документи та всі тверді побутові відходи відвантажувалися на сміттєзвалище в с.Малашівці, де і розміщувались без дозволу та ліміту на розміщення відходів. Таким чином перевіркою було встановлено, що в порушення п.п.6.4 п.6 Інструкції “Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення природного навколишнього середовища” КАТП Тернопільської міської ради занизило податкове зобов'язання збору за розміщення відходів на суму 5 875 937,98 грн. (в т.ч.: 2006 рік -2045146,32 грн.; 1 кв. 2007 року -558583,28 грн.; 2 кв. 2007 року - 522545,65 грн.; 3 кв. 2007 року - 546570,74 грн.; 4 кв. 2007 року - 684714,99 грн.; 1 кв. 2008 року - 777397,82 грн.; 2 кв. 2008 року - 740979,19 грн.) Переведення кубічних метрів, які подала державна екологічна інспекція, в тони, здійснювалось на підставі рішення Тернопільської міської ради від 31.12.2004 року за №1404 „Про затвердження норм накопичення муніципальних відходів м.Тернополя”, відповідно до якого було виведено середній коефіцієнт по об'єктах який становить 0,168;

- показаннями свідка ОСОБА_16. -старшого державного податкового ревізора-інспектора відділу перевірок платників податків управління податкового контролю юридичних осіб Тернопільської ОДПІ, який в судовому засіданні показав, що ним в складі робочої групи проведена перевірка Комунального автотранспортного підприємства Тернопільської міської ради з питань правильності справляння ресурсних та неподаткових платежів, місцевих податків і зборів та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 01.01.2005 року по 31.12.2009 року, за результатами якої складено акт перевірки № 3844/23-420/32736580 від 27.04.2010 року. Даною перевіркою повноти визначення збору за забруднення навколишнього природного середовища за наведений період встановлено заниження даного збору за розміщення відходів на суму 13 354 721,27 грн. Так, при здійсненні господарської діяльності КАТП Тернопільської міської ради як переможець проведеного конкурсу згідно укладеного договору з Тернопільською міською радою, заключило договори на надання послуг із захоронення твердих побутових відходів з перевізниками та підприємствами, що обслуговують житловий фонд міста та укладено договори КАТП Тернопільської міської ради на перевезення та захоронення з мешканцями приватного сектора та іншими суб'єктами господарювання, які утворюють відходи, також відбувалась відгрузка великогабаритих ТПВ згідно талонів та здійснювало взаєморозрахунки з замовниками по захороненню твердих побутових відходів, про що свідчать договори на захоронення, податкові накладні, акти здачі -прийняття робіт та інші первинні документи та всі тверді побутові відходи відгружалися на сміттєзвалище в с.Малашівці, де і розміщувались. Відповідно до наданої Державною екологічною інспекцією інформації, за період з 01.01.2006 року по 31.12.2009 року КАТП Тернопільської міської ради розміщено у 2006 році за 1 квартал 90,5 тис.м.3 ТПВ; за 2 квартал 94,1 тис.м3 ТПВ; за 3 квартал 92,1 тис.м3 ТПВ; за 4кв.103,3 тис.м3 ТПВ; всього за 2006 рік 380 тис.м3 ТПВ; у 2007 році за 1 квартал 98,8 тис.м.3 ТПВ; за 2 квартал 101,1 тис.м3 ТПВ; за 3 квартал 103,2 тис.м3 ТПВ; за 4кв.103,9 тис.м3 ТПВ; всього за 2007 рік 407,0 тис.м3 ТПВ; у 2008 році за 1 квартал 108,8 тис.м.3 ТПВ; за 2 квартал 110,8 тис.м3 ТПВ; за 3 квартал 114,8 тис.м3 ТПВ; за 4кв.115,8 тис.м3 ТПВ; всього за 2008 рік 450,2 тис.м3 ТПВ; в 2009 році за 1 квартал 115,9 тис.м.3 ТПВ; за 2 квартал 122,1 тис.м3 ТПВ; за 3 квартал 37,9 тис.м3 ТПВ; за 4кв.57,7 тис.м3 ТПВ; всього за 2009 рік 333,6 тис.м3 ТПВ. Зважаючи на наведене в порушення п.п.6.4 п.6 Інструкції “Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення природного навколишнього середовища”, КАТП Тернопільської міської ради занижено суму податкового зобов'язання збору за розміщення відходів за період з 01.01.2005 року по 31.12.2009 року на загальну суму 13 354 721, 21 грн., в тому числі за 1 кв. 2006 року -487 067, 74 грн.; 2 кв. 2006 року -506 442, 82 грн.; 3 кв. 2006 року -495 678, 88 грн.; 4 кв. 2006 року -555 956, 88 грн.; 1 кв. 2007 року -593 419, 66 грн.; 2 кв. 2007 року -607 234, 08 грн.; 3 кв. 2007 року -619 847, 25 грн.; 4 кв. 2007 року -624 051, 64 грн.; 1 кв. 2008 року -764 951, 04 грн.; 2 кв.2008 року -779 012, 64 грн.; 3 кв. 2008 року -807 135, 84 грн.; 4 кв. 2008 року -814 166, 64 грн.; 1 кв. 2009 року -1 980 221, 04грн.; 2 кв. 2009 року -2 086 151, 76 грн.; 3 кв.2009 року -647 544, 24 грн.; 4 кв. 2009 року -985 839, 12грн. При проведенні перевірки КАТП Тернопільської міської ради до уваги було взято середній коефіцієнт по об'єктах питомої ваги співвідношення кілограм до метрів кубічних твердих побутових відходів, які затверджені Рішенням Тернопільської міської ради від 31.12.2004 року за №1404 „Про затвердження норм накопичення муніципальних відходів м.Тернополя” в розмірі 0,168, так як застосувати коефіцієнти питомої ваги співвідношення кілограм до метрів кубічних твердих побутових відходів, зазначені у додатку до рішення Тернопільської міської ради № 1404 від 31.12.2004 року «Про затвердження норм накопичення муніципальних відходів м.Тернополя»в розрізі суб'єктів підприємницької діяльності експертизою не виявилось можливим, оскільки об'єкти експлуатації протягом періоду за який проводилась перевірка могли мати різне функціональне призначення та різну чисельність мешканців, дітей, учнів, ліжок в лікарнях та працюючих. Що стосується платника збору за забруднення навколишнього природного середовища, то відповідно до Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, платниками збору за забруднення навколишнього природного середовища є суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; які здійснюють на території України розміщення відходів. Крім цього, КАТП Тернопільської міської ради уклало договір з Департаментом житлово-комунального господарства екології та транспорту на надання послуг із захоронення твердих побутових відходів на сміттєзвалищі в с.Малашівці, а також всі розрахунки за надані послуги по вивезенню та захороненню твердих побутових відходів проводились з КАТП Тернопільської міської ради, про що свідчать первинні документи та укладені договори;

- показаннями свідка ОСОБА_17., який в судовому засіданні показав аналогічне, що і свідок ОСОБА_16.;

- показаннями свідка ОСОБА_17, протокол допиту якого було оголошено в судовому засіданні, з яких слідує, що в березні 2006 року його було обрано сільським головою с.Малашівці. Що стосується сміттєзвалища, то воно використовувалось громадами м.Тернополя і окружних сіл для захоронення відходів. Розпорядником земельної ділянки була Зборівська районна адміністрація за згодою Малашівецької сільської ради. Договори з Тернопільською міською радою на проведення робіт з поетапної рекультивації із захоронення твердих побутових відходів він підписував як сільський голова за згодою сесії Малашівецької ради з метою благоустрою села;

(т.4, а.с. 42-44)

- показаннями свідків ОСОБА_18., ОСОБА_19. та ОСОБА_20. -працівників підприємств ЖКГ, які в судовому засіданні показали, що вивіз ТПВ проводився КАТП відповідно до укладених договорів, об'єми відходів вказані в первинних документах, оплата проводилась згідно рахунків за надані послуги;

- оголошеними в судовому засіданні показаннями свідків ОСОБА_21., ОСОБА_22., ОСОБА_23., ОСОБА_24, ОСОБА_25., ОСОБА_26., ОСОБА_27., ОСОБА_28., ОСОБА_29, ОСОБА_30., ОСОБА_31., ОСОБА_32., ОСОБА_33., ОСОБА_34., ОСОБА_35., ОСОБА_36., ОСОБА_37., ОСОБА_38., ОСОБА_39., ОСОБА_40., ОСОБА_41., ОСОБА_42., ОСОБА_43., ОСОБА_44., ОСОБА_45., ОСОБА_46., ОСОБА_47., ОСОБА_48., ОСОБА_49., ОСОБА_50., ОСОБА_51., ОСОБА_52., ОСОБА_53., ОСОБА_54., ОСОБА_55., ОСОБА_56., ОСОБА_57., ОСОБА_58, ОСОБА_59., ОСОБА_60, ОСОБА_61., ОСОБА_62, ОСОБА_63., ОСОБА_64., ОСОБА_65., ОСОБА_66., ОСОБА_67., ОСОБА_68., ОСОБА_69., ОСОБА_70., ОСОБА_71., ОСОБА_72., ОСОБА_73., ОСОБА_74., ОСОБА_75., ОСОБА_76., ОСОБА_77., ОСОБА_78., ОСОБА_79., ОСОБА_80., ОСОБА_81., ОСОБА_82., ОСОБА_83., ОСОБА_84., ОСОБА_85., ОСОБА_86., ОСОБА_87., ОСОБА_88., ОСОБА_89., ОСОБА_90., ОСОБА_91., ОСОБА_92., ОСОБА_93., ОСОБА_94., ОСОБА_95., ОСОБА_96., ОСОБА_97., ОСОБА_98., ОСОБА_99., ОСОБА_100., ОСОБА_101., ОСОБА_102., ОСОБА_103., ОСОБА_104., ОСОБА_105., ОСОБА_106., ОСОБА_107., ОСОБА_108., ОСОБА_109, ОСОБА_110, ОСОБА_111., ОСОБА_112., ОСОБА_113., ОСОБА_114., ОСОБА_115., ОСОБА_116., ОСОБА_117., ОСОБА_118., ОСОБА_119., ОСОБА_120., ОСОБА_121., ОСОБА_122., ОСОБА_123., ОСОБА_124., ОСОБА_125., ОСОБА_126., ОСОБА_127., ОСОБА_128., ОСОБА_129., ОСОБА_130., ОСОБА_131., ОСОБА_132., ОСОБА_133., ОСОБА_134., ОСОБА_135., ОСОБА_136., ОСОБА_137., ОСОБА_138., ОСОБА_139., ОСОБА_140., ОСОБА_141., ОСОБА_142., ОСОБА_143., ОСОБА_144., ОСОБА_145., ОСОБА_146., ОСОБА_147., ОСОБА_148., ОСОБА_149., ОСОБА_150., ОСОБА_151., ОСОБА_152., ОСОБА_153., ОСОБА_154., ОСОБА_155., ОСОБА_156., ОСОБА_157, ОСОБА_158., ОСОБА_159., ОСОБА_160., ОСОБА_161., ОСОБА_162., ОСОБА_163., ОСОБА_164., ОСОБА_165., ОСОБА_166., ОСОБА_167., ОСОБА_168., ОСОБА_169., ОСОБА_170., ОСОБА_171., ОСОБА_172., ОСОБА_173., ОСОБА_174., ОСОБА_175., ОСОБА_176., ОСОБА_177., ОСОБА_178., ОСОБА_179., ОСОБА_180., ОСОБА_181., ОСОБА_182., ОСОБА_183., ОСОБА_184., ОСОБА_185., ОСОБА_186., ОСОБА_187., ОСОБА_188., ОСОБА_189., ОСОБА_190., ОСОБА_191., ОСОБА_192., ОСОБА_193., ОСОБА_194., ОСОБА_195., ОСОБА_196., ОСОБА_197., ОСОБА_198., ОСОБА_199., ОСОБА_200., ОСОБА_201., ОСОБА_202., ОСОБА_203., ОСОБА_204., ОСОБА_31., ОСОБА_205., ОСОБА_206., ОСОБА_207., ОСОБА_208., ОСОБА_209., ОСОБА_210., ОСОБА_211., ОСОБА_212., ОСОБА_213., ОСОБА_214., ОСОБА_215., ОСОБА_216., ОСОБА_217., ОСОБА_218., ОСОБА_219., ОСОБА_220., ОСОБА_221., ОСОБА_222., ОСОБА_223., ОСОБА_224., ОСОБА_225., ОСОБА_226., ОСОБА_227., ОСОБА_228., ОСОБА_229., ОСОБА_230., ОСОБА_231., ОСОБА_232., ОСОБА_233., ОСОБА_234., ОСОБА_235., ОСОБА_236., ОСОБА_237., ОСОБА_238., ОСОБА_239., ОСОБА_240., ОСОБА_241., ОСОБА_242., ОСОБА_243., ОСОБА_244., ОСОБА_245., ОСОБА_246., ОСОБА_247., ОСОБА_248., ОСОБА_249., ОСОБА_250., ОСОБА_251. та ОСОБА_252., які аналогічні показанням свідків ОСОБА_18., ОСОБА_19. та ОСОБА_20.;

(т.10, а.с. 532-533, т.11, а.с. 3-4, 149-150, 254-255, 286-287, 318-319, 468, 524-525, т.12, а.с. 206-207, 307-308, 658, т.13, а.с. 3, 302-303, 374-375, 478-479, т.14, а.с. 3, 93, 369, 358, 474, 588, т.15, а.с. 4, 158, 231, 448, т.16, а.с.2-3, 77-78, 217-218, 282, 389, 451, 497, 574, 619, т.17, а.с. 171, 352, 484, 651, т.18, а.с. 3, 106, 235, 381, 431, 513, 576, т.19, а.с. 2, 96, 164, 271, 373, 415-416, 561, 571, т.20, а.с. 3, 83, 204, 213, 309, 503, 591, 608, т.21, а.с. 2-3, 62, 228, 380, 401, 543, 648, т.22, а.с. 4, 14, 48, 86, 201, 217, 335, 451-452, 540, т.23, а.с. 2, 52, 180-181, 220, 298, 454, т.24, а.с. 77, 97, 114, 132, 314, 427, 552, т.25, а.с. 3, 12, 19-20, 40-42, 88, 104, 150, 157, 166, 285, 303, т.26, а.с. 2, 97, 145-146, 158, 261, 463, т.27, а.с. 111, 168, 244, 278-279, 425-426, 530-531, 559, 572, 706, т.28, а.с. 7, 103, 116, 133-134, 150-151, 162, 191, 206, 212, 222, 238-239, 245-246, 272-273, 285, 298, 318, 338, 245-346, 351, 368, 373, 380, 391, 407, 452, 495, 573-574, 676, т.29, а.с. 170-171, 273, 289-290, 295, 307, 324, 331-332, 337, 359, 367, 390-391, 454, 517-518, 553, 677, 683, 688, 711, т.30, а.с. 39-40, 123-124, 166-167, 200-201, 284, 400, 422, 506, 512, 536, 572-573, 594-595, т.31, а.с. 58, 149, 168, 231-232, 239-240, 250, 380, 452-453, т.32, а.с. 99, 120-121, 129, 257, 286, 438-439, т.36, а.с. 18-19, 32-33, 41-42, 62-63, 91-92, 193-194, 274-275, 312-313, 359-360, 365, 380-382, 390, 395-397, 411-413, 420-421, 434-435, 502-503, 563, 571, т.37, а.с. 32-33, 47-48, 54-55, 119-120, 129-130, 135-136, 143-144, 171, 193-194, 199-200, 359-360, 367, 371, 444, 529, 547, 569, 577, 597, т.38, а.с. 41-42, 335-336, 426-427, 461-463, 471-472, 573, т.44, а.с. 52-53, 115, 255-256, 279, 490-491)

- актом № 14085/23-04/32736580 від 16.11.2008 року “Про результати виїзної позапланової документальної перевірки КАТП Тернопільської міської ради по питанню правильності нарахування та своєчасності сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за період з 01.07.2005 року по 30.06.2008 року“, яким встановлено заниження збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів в сумі 5 875 937, 98 грн.;

(т.1, а.с. 56-64)

- актом № 3254/23-04/32736580 від 14.04.2009 року “Про результати виїзної позапланової документальної перевірки КАТП Тернопільської міської ради з питань дотримання вимог податкового законодавства“, яким підтверджено заниження збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів за 2006 рік та встановлено заниження збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів за 2007 рік в сумі 132137,98 грн. та за 2008 рік в сумі 1 646 889, 15 грн.;

(т.4, а.с. 209-228)

- актом № 3844/23-420/32736580 від 27.04.2010 року “Про результати позапланової виїзної перевірки КАТП Тернопільської міської ради з питань дотримання вимог податкового законодавства“, згідно якого підтверджено заниження збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів за 2006-2008 роки та встановлено заниження збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів за 2009 рік в сумі 5 699 756, 16 грн.;

(т.48, а.с. 191-211)

- висновком № 6-361/10 від 20.05.2010 року судово-економічної експертизи, яким підтверджено заниження податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів Комунальним автотранспортним підприємством Тернопільської міської ради за 2006-2009 роки в загальній сумі 13 354 721, 21 грн., які донараховані згідно актів перевірки №14085/23-04/32736580 від 16.11.2008 року, №3254/23-04/32736580 від 14.04.2009 року, № 3844/23-420/32736580 від 27.04.2010 року. Також з висновку слідує, що КАТП Тернопільської міської ради не є власником відходів, але здійснювало послуги по захороненню (розміщенню) твердих побутових відходів і є платником збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів. Крім цього, сума збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів, яка мала би бути сплачена Комунальним автотранспортним підприємством Тернопільської міської ради до Державного бюджету в розрізі кварталів за 2005-2009 роки з врахуванням первинних документів, в яких вказані об'єми захоронених ТПВ, вилучених від КАТП Тернопільської міської ради та інших СПД, при умові, коли вказаним підприємством були отримані ліміти на розміщення відходів та підприємство не здійснювало понадлімітного розміщення відходів при застосуванні найменшого коефіцієнту питомої ваги співвідношення кілограм до метрів кубічних твердих побутових відходів, зазначеному у додатку до рішення Тернопільської міської ради № 1404 від 31.12.2004 року «Про затвердження норм накопичення муніципальних відходів м.Тернополя»у розмірі 110 кг/м3 повинна становити 1 370 470,36 грн.;

(т.49, а.с. 19-295)

- наведені у висновку твердження підтвердив і допитаний в судовому засіданні експерт НДЕКЦ при УМВСУ в Тернопільській області ОСОБА_253;

Висновки проведеної у справі експертизи належно аргументовані з наукової точки зору, відповідають фактичним обставинам справи та іншим зібраним доказам, а тому не викликають у суду сумнівів в їх достовірності.

- податковими розрахунками збору за забруднення навколишнього природного середовища КАТП Тернопільської міської ради, згідно яких занижено до сплати збір за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів від 2006 по 1-ше півріччя 2008 року в сумі 5 875 937, 98 грн.;

(т.2, а.с. 3-13)

- податковими розрахунками збору за забруднення навколишнього природного середовища КАТП Тернопільської міської ради, згідно яких встановлено відсутність декларування збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів з 2-гого півріччя 2008 року по 2009 рік;

(т.47, а.с. 231-239)

- податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного середовища КАТП Тернопільської міської ради, за яким встановлено відсутність декларування збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів за 2005 рік;

(т.47, а.с. 242-243)

- податковими розрахунками збору за забруднення навколишнього природного середовища Тернопільської міської ради, відповідно до яких встановлено відсутність декларування збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів Тернопільською міською радою за 2005-2009 роки;

(т.47, а.с. 246-261)

- звітом про витрати на охорону навколишнього природного середовища та екологічні платежі, згідно якого КАТП Тернопільської міської ради показувало витрати за розміщення відходів на полігоні;

(т.2, а.с. 16-20)

- листами КАТП Тернопільської міської ради в Державну екологічну інспекцію в Тернопільській області, відповідно до яких вказано об'єми твердих побутових відходів, які КАТП Тернопільської міської ради захоронювало на Малашівецькому сміттєзвалищі протягом 2006-2008 років та протягом 2009 року;

(т.2, а.с. 23-34, т.47, а.с.224-228)

- документами Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області, з яких вбачається, що КАТП Тернопільської міської ради зверталось за висновками щодо економічного обґрунтування рівня планових витрат на послуги з збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів і в наданих документах не вказувало витрат на розміщення відходів;

(т.2, а.с. 43-146)

- документами організаційно-інформаційного управління Тернопільської міської ради, з яких слідує, що Тернопільська міська рада зобов'язувалася брати участь у проведенні робіт з поетапної рекультивації із захоронення твердих побутових відходів на міському сміттєзвалищі в с.Малашівці;

(т.2, а.с. 153-178)

- документами Управління житлово-комунального господарства та екології, згідно яких переможцем конкурсу з надання послуг із захоронення твердих побутових відходів визнано КАТП Тернопільської міської ради;

(т.2, а.с. 180-271)

- договором №386а від 15.11.2005 року, відповідно до якого КАТП Тернопільської міської ради передаються функції з надання послуг із захоронення твердих побутових на міському сміттєзвалищі в с.Малашівці;

(т.2, а.с. 224-225)

- рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 1404 від 31.12.2004 року, згідно якого визначено диференційовані норми накопичення муніципальних відходів м.Тернополя для населення, установ та суб'єктів господарювання;

(т.2, а.с. 269-271)

- документами відділу архівної справи та діловодства Тернопільської міської ради, за якими Тернопільська міська рада оголошувала конкурс з надання послуг із захоронення твердих побутових відходів, затвердила диференційовані норми накопичення муніципальних відходів м.Тернополя для населення, установ та суб'єктів господарювання та укладала договори з Малашівецькою сільською радою на право виконання робіт з захоронення твердих побутових відходів на сміттєзвалищі;

(т.2, а.с. 277-309)

- документами Управління житлово-комунального господарства та екології, згідно яких на звернення Управління ЖКГ та екології Тернопільською філією НДІ «Проектреконструкція»було розроблено паспорт на місце видалення відходів в с.Малашівці та листами про відмову в його погодженні;

(т.47, а.с. 2-70)

- документами Тернопільської філії НДІ «Проектреконструкція», згідно яких на звернення Управління ЖКГ та екології Тернопільською філією було розроблено паспорт на місце видалення відходів в с.Малашівці;

(т.47, а.с. 73-110)

- документами ТОВ «Промбудпроект», відповідно до яких визначено морфологічний склад комунальних відходів та на підставі яких Тернопільська міська рада прийняла рішення «Про затвердження норм накопичення муніципальних відходів м.Тернополя»;

(т.47, а.с. 113-159)

- документами Управління житлово-комунального господарства та екології, згідно яких визначено норми накопичення муніципальних відходів м.Тернополя та згідно яких велась переписка з КАТП Тернопільської міської ради про необхідність сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів;

(т.47, а.с. 163-210)

- виписками ТФ ВАТ КБ «Хрещатик»про рух коштів по особових рахунках КАТП Тернопільської міської ради за періоди з 21.10.2008 року по 31.12.2008 року та з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, а також філії «Відділення Промінвестбанку у м.Тернополі»за періоди з 09.02.2004 року по 31.12.2008 року та з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, відповідно до яких на рахунки КАТП Тернопільської міської ради перераховувались грошові кошти за надання послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів;

(т.2, а.с. 326-390, т.46, а.с. 4-251, т.2, а.с. 395-396, т.3, а.с. 1-278, т.46, а.с. 256-263)

- журналом КАТП Тернопільської міської ради «Книга обліку захоронення ТПВ», в якому вказано об'єми твердих побутових відходів, які КАТП Тернопільської міської ради захоронювало на Малашівецькому сміттєзвалищі в період з листопада 2005 року до квітня 2006 року;

(т.4, а.с. 271-272)

- актами приймання-передачі (надання послуг) КАТП Тернопільської міської ради, в яких вказано об'єми твердих побутових відходів, які КАТП Тернопільської міської ради захоронювало на Малашівецькому сміттєзвалищі протягом 2006-2009 років, протягом 2005-2008 років та протягом 2-го півріччя 2008 року та за 2009 рік;

(т.4, а.с. 293-303, 304-316, 317-329, 330-341, т.45, а.с. 389-400, 401-412, 413-424, 425-437, 438-450, 451-462, 463-473, 474-484, 485-491, 492-498, т.9, а.с. 1-582, т.45, а.с. 8-388)

- договорами КАТП Тернопільської міської ради, укладеними з фізичними та юридичними особами, які свідчать про надання КАТП Тернопільської міської ради послуг саме з вивезення та захоронення твердих побутових відходів;

(т.5, а.с. 1-293, т.6, а.с. 1-492, т.7, а.с. 1-491, т.8 а.с. 1-450)

- документами, які свідчать про проведені фінансово-господарські операції та взаєморозрахунки Комунального автотранспортного підприємства Тернопільської міської ради по наданню послуг із збирання, вивезення, захоронення твердих побутових відходів (договори, додатки, акти виконаних робіт, рахунки, накладні, платіжні документи та ін) за період діяльності з 01.01.2005 року по 31.12.2009 року та в яких вказано фактичні обсяги вивезених та захоронених твердих побутових відходів від: ПП «Благоустрій», ДП «Благоустрій-1»ПП «Благоустрій», ПМП «СОВР», ТОВ «СОВР-1», ПП «Східний масив», ДП «Східний масив плюс»ПП «Східний масив», ДП «Авторитет»ПП «Східний масив», КЖЕП «Фаворит», ПП «Дружба сервіс-житло-1», ДП «Фаворит-1»ПП «Дружба сервіс-житло-1», ДП «Фаворит-2»ПП «Дружба сервіс-житло-1», ДП «Дружба сервіс-житло-2»ПП «Дружба сервіс-житло-1», ДП «Загребелля-1»ПП «Загребелля», ПП «Люкс», ДП «Люкс-1»ПП «Люкс», ДП «Люкс-2»ПП «Люкс», ДП «Люкс-3»ПП «Люкс», Господарське ТОВ «Мрія», ДП «Комунальник-1»ТОВ «Мрія», ДП «Комунальник-2»ТОВ «Мрія», ДП «Комунальник-3»ТОВ «Мрія», ПП «Аляска», КЖЕП «Вікторія», ПП «Вікторія-М», ПП «Вікторія-1», КЖЕП «Сонячне», ПП «Перспектива», КЖЕП № 7, КЖЕП № 13, ПП «Господар М», КЖЕП «Житловик», КЖЕП «Залізничник», Тернопільських ЗОШ №№ 10, 11, 14, 15, 17, 20, 21, 26-29, Тернопільського обласного музичного училища, Галицького інституту ім.В.Чорновола, ВАТ «Тернофарм», ВАТ «Тернопільгаз», ВАТ «Тернопільголовпостач», ВАТ «Тернобуддеталь», ВАТ «Тернопільводпроект», гаражного кооперативу «Супутник», ДП «Тернопільвторкольормет», Тернопільських ЗОШ №№ 3, 6, 8, 16, 23, 30, 25, ДЮСШ № 2 та СДЮШОР № 3, ДП «Західдорвибухпром», Державної інспекції захисту рослин в Тернопільській області, ВАТ ВПК «Збруч», ВАТ «Алтек», гаражного кооперативу «Східний», КП «Заготівельник», КЦ Швидка медична допомога, ДК «Тернопільагропроект»,ТФ ВАТ «Укртелеком», КП «Міськавтотранс», КП «КООП-книга», ТОВ «Турист», КП «Тернопільелектротранс», КП «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця», ТОВ ВКП «СТБ», ВАТ «ТерА», ДЗ «Відділкова клінічна лікарня ст.Тернопіль»ДТГО «Львівська залізниця», КП електромереж зовнішнього освітлення «Тернопільміськсвітло», гаражного кооперативу «Енергетик», ПП ОСОБА_80., ОСББ «Затишок 2006», кооперативу «Пінгвін»,Тернопільської ЗОШ № 2, ТОВ «Автоагроцентр», Тернопільської єпархії Української православної церкви, дитячого садка ГВ УВС «Берізка», ТОВ «ВВА», БУ «Опорядбуд», ПМП «Автом Олег», ОК «Європейський дім», ПМП фірма «Акорд», Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні, ПП фірма «Сузір'я Стрільця», Тернопільської обласної комунальної дитячої клінічної лікарні, Централізованої бухгалтерії дошкільних навчальних закладів комунальної власності Управління освіти ТМР, ОСББ «Злагода», Тернопільського обласного комунального дитячого будинку для дітей шкільного віку, Міжрайонного управління водного господарства Тернопільського обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству, Тернопільського обласного комунального наркологічного диспансера, Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка, Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, КП «Об'єднання парків культури м.Тернополя», ПП «Лідер», ПП «Кромвель», ОК «Пенза.Тер.Сервіс», Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді, Тернопільської обласної спілки споживчих товариств, КП «Укркульттовари», Тернопільської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта», БУ «Житлобуд-2», ВАТ «Тендер», АТЗТ «Автотехсервіс», Промислової бази ВАТ «Тернопільбуд», ТОВ «ВВ», ТФ ДП «Маркет Плазо», СПД ФО ОСОБА_116., ТОВ «Томекс», ВАТ по газопостачанню та газифікації «Тернопільміськгаз», СПДФО ОСОБА_119., Тернопільської обласної санітарно-епідеміологічної станції, Філії Тернопільське обласне управління ВАТ «Державний ощадний банк України», Тернопільського обласного краєзнавчого музею, ПМП «Агір», Тернопільського обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості грунтів і якості продукції, Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м.Тернополі, Тернопільського міського району електричних мереж ВАТ «Тернопільобленерго», ПМП «ІІТ», Спеціалізованого комунального підприємства «Ритуальна служба», ВАТ «Укрнафта», ВАТ «Техінмаш», ТОВ фірма «Албаніс», ПМП «Люкс», ТОВ «РЕЙВ-Техно», Торгово-виробничого ЗАТ «Ексімп», ТОВ «Прогрес», ТОВ «Тернопільський науково-технічний центр «Енвос», ТОВ Торговий комплекс «Західний», Пересувної механізованої колони № 12 ТОВ «Тернопільбуд», ДП «Станція технічного обслуговування»ВАТ «Тернопільавтотранс», ВАТ «Тернопільське спеціалізоване автопідприємство 1901», ДП ДАК «Хліб України»«Тернопільський комбінат хлібопродуктів», Тернопільського управління ЗАТ «Електро», ВАТ «Цукровий завод «Поділля», ТОВ «Мандрівець», Підприємства «Явір-90», ВАТ «Агробудмеханізація», ТОВ кафе «Мрія», ЗАТ «Тернопільський завод залізобетонних конструкцій», Тернопільського обласного центру зайнятості, Тернопільської обласної Державної лікарні ветеринарної медицини, Білецької сільської ради, ОСББ «Бенцаля, 9», Тернопільської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо», Тернопільського обласного вузла спеціального зв'язку Держкомзв'язку України, Тернопільського інституту агропромислового виробництва Української академії аграрних наук, Відокремленого підрозділу «Тернопільська дистанція сигналізації і зв'язку», Тернопільської дистанції електропостачання Львівської залізниці, Тернопільської дистанції колії Львівської залізниці, Відокремленого підрозділу «Вагонне депо Тернопіль», Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі, ТОВ «Кафе Весна ЛТД», Тернопільської обласної комунальної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей зі зниженим слухом, ТОВ «Л.А.К.», Відокремленого підрозділу «Управління будівельно-вантажних робіт і цивільних споруд № 2», Тернопільського районного центру зайнятості, ДП Тернопільської філії ТОВ “Торговий дім “Континіум-Галичина”, ДП “Електромонтаж-470” ЗАТ “Електромонтаж”, ВАТ “Тернопільське автотранспортне підприємство-16154”, СП “Тернопільський завод залізобетонних виробів і будівельних виробів”, Підприємства “Виробниче автотранспортне об'єднання “Кооптранс” Тернопільської облспоживспілки, Державного вищого навчального закладу “Тернопільський державний медичний університет ім.Горбачевського”, ТОВ “Автопродсервіс”, ТОВ «Домобудівник», ТОВ «Взуття», ТОД ВАТ “Райффайзен банк Аваль”, Тернопільської обласної комунальної середньої спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами, Тернопільського ВАТ “Опілля”, Державної установи “Госпрозрахункова група Тернопільської обласної державної адміністрації”, Територіального управління Державної судової адміністрації у Тернопільській області, ТОВ «Влота», ВАТ «Тернопільнафтопродукт», Спеціалізованого будівельного управління “Спецбуд” ТОВ “Тернопільбуд”, ВАТ “Галія”, Підприємства Тернопільської обласної ради профспілок “Сервісно-туристичний комплекс ”Рута”, Міської державної лікарні ветеренарної медецини в м.Тернополі, Управління виробничо-технологічної комплектації ТОВ “Тернопільбуд”, Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Тернопільській області, Комунальної установи Тернопільської обласної ради “Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки”, дитячого будинку змішаного типу для дітей дошкільного і шкільного віку “Віфлієм”, ДП «Тернопільський обласний радіотелевізійний передавальний центр», Тернопільської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів, Тернопільського центру оброблення та перевезення пошти Тернопільської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, КП теплових мереж “Тернопільміськтеплокомуненерго”, Вищого професійного училища №10 м.Тернополя, ЗАТ “Тернопільський ремонтно-монтажний комбінат “Торгтехніка”, ТОВ “Тернопільдерев”, ВАТ “Тернопільавто”, ТОВ “Гама”, ВАТ “Тернопільобленерго”, Житлово-комунальної контори ВАТ “Тернопільбуд”, Тернопільського учбово-виробничого підприємства Львівського учбово-виробничого об'єднання Українського товариства сліпих, ТОВ “Топільче”, Головного управління юстиції у Тернопільській області, ВАТ “Тернопільвтормет”, Госпрозрахункової групи Головного управління праці та соціального захисту населення для обслуговування навчально-інформаційного центру охорони праці, ТОВ “Ларс”, ВАТ “Тернопільський радіозавод “Оріон”, ТОВ “Тернопіль-Трикотаж ЛТД”, Підрозділу “Тернопільські магістральні електричні мережі Південно-Західної електроенергетичної системи”, Тернопільській філії ПАТ КБ “ПриватБанк”, Локомотивного депо ст.Тернопіль Львівської залізниці, ТОВ “Добробуд”, ТОВ “Тернопільський завод безалкогольних напоїв”, ТОВ “ТВ-4”, ТОВ “Антал-2006”, ТОВ “Спартак ЛТД”, Філії «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м.Тернополі», редакції «Підручники та посібники», ПП «Експо-Центр Тернопіль», Виконавчого комітету Тернопільської міської ради, гаражного кооперативу «Гарант», ДП «Люкс-4»ПП «Люкс», ПП «Сонячне-1», ПП «Перспектива-1», ДП «Люкс-житло»ПП «Люкс», ДП «Люкс-житло-1»ПП «Люкс», ПП «Затишний двір», ПП «Затишний двір-1», ПП «Затишок-2», ПП «Затишок-3», ДП «Благоустрій-2»ПП «Благоустрій», ТОВ «СУ-470 Електромонтаж», ДП «Євростиль», ПП “Продекспорт”, Тернопільського обласного державного музичного училища ім.С.Крушельницької, ПП “Західспецмонтаж”, ПП “ТЕР.МЖК”, ПП “Загребелля”, Тернопільського національного технічного університету ім.І.Пулюя, ПП “Сонячне”, ТОВ “Автомобільна транспортна компанія “Еталон”, кооперативного підприємства “Молодіжне” Тернопільської облспоживспілки, ТОВ “Старт”, ТОВ “Аспект ЛТД”, ТОВ “Тернопільхлібпром”, ТОВ “Акація”, ПП “Зроби сам”, Управління ветеринарної медицини в м..Тернополі, ПП “Фабрика меблів “Нова”, ПМП “ПТ-Пластик”, ТОВ “Поділля-тютюн”, Тернопільської дорожньої експлуатаційної дільниці ДП “Тернопільський облавтодор” ДАК “Автомобільні дороги України”, ОСББ “ЗаРудкою”, ПП “Будгосптовари”, ТОВ “Гал-Друк”, ЗАТ “Агробуд”, ТОВ “Салон краси “Пава”, ОСББ “Явір”, Комунального закладу “Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з футболу-1”, Товариства індивідуальних забудівників “Наука”, ПМП “Корсар”, СПД ФО ОСОБА_254., СПД ФО ОСОБА_255., СПД ФО ОСОБА_256., СПД ФО ОСОБА_257., ТОВ “Сендс”, ТОВ “Інвест-Тех”, СПД ФО ОСОБА_258., ТОВ “Європа”, СПД ФО ОСОБА_259., СПД ФО ОСОБА_260., СПД ФО ОСОБА_261., СПД ФО ОСОБА_262., СПД ФО ОСОБА_263., ПП «Горинь Тернопіль», СПД ФО ОСОБА_264., Тернопільського національного економічного університету, Тернопільської філії ТОВ «Авілон», ТОВ “Ліхтер бетон-Тернопіль”, СПД ФО ОСОБА_265., СПД ФО ОСОБА_266., СПД ФО ОСОБА_267., СПД ФО ОСОБА_268., СПД ФО ОСОБА_269., СПД ФО ОСОБА_270., СПД ФО ОСОБА_271., СПД ФО ОСОБА_272., СПД ФО ОСОБА_273., ТОВ “Приватбуд-А”, ТОВ “Супутник плюс”, КП «Теко», ТОВ «Ріо Тернопіль», ТОВ «Сфінкс», СПД ФО ОСОБА_274., СПД ФО ОСОБА_275., СПД ФО ОСОБА_207., СПД ФО ОСОБА_276., СПД ФО ОСОБА_277., ДП фірми «Альтфатер Тернопіль», ПП «Катруб», СПД ФО ОСОБА_278., СПД ФО ОСОБА_15., ТОВ «Магазин «Оксана», ТОВ «Святой і компанія», КП фірма «Тернопільбудінвестзамовник», ТОВ «Яворина», обслуговуючого кооперативу «Автолюбитель», ТОВ «Свен», ПП «Сапід», ТОВ «Українсько-канадське спільне підприємство «Астра група», Тернопільської вечірньої школи Тернопільської міської ради, ПП «Екогазбуд», КП «Тернопільська обласна аптека № 78», ПП «Романтика-2007», ТОВ фірма «Гілея», ТОВ «Купон», ТОВ «Каштан», ПП «Галтер-93», ТОВ «Вікторія ЛТД», СПД ФО ОСОБА_279., гаражного кооперативу «Кенотрон», ТОВ «Барвінок», Тернопільської спеціалізованої загальноосвітньої школи 1-го ступеня повного дня з поглибленим вивченням іноземних мов, СПД ФО ОСОБА_234., СПД ФО ОСОБА_235., Благодійної організації «Тернопільський благодійний фонд «Карітас», ТОВ «Побутрембуд», ТОВ «Абсолют», СПД ФО ОСОБА_280., житлово-експлуатаційної дільниці Тернопільської обласної спілки споживчих товариств, Тернопільського обласного комунального підприємства «Лікувально-виробничі майстерні», СПД ФО ОСОБА_242., СПД ФО ОСОБА_281, ДП «Наш дім», ДП «Наш дім-1»ПП «Наш дім», ДП «Наш дім-2»ПП «Наш дім», ДП «Наш дім-3»ПП «Наш дім», ТОВ «Мотор-Центр Галичина», ДП «1»ЖЕК № 13 житлово-будівельних кооперативів, ДП «2 »ЖЕК № 13 житлово-будівельних кооперативів, ДП «3 »ЖЕК № 13 житлово-будівельних кооперативів, ОСББ «Центр-1», ТОВ «Пантеон-груп», ТОВ «Нафтабудсервіс», СПД ФО ОСОБА_243., ТОВ «Орбіта», ТОВ «Теркурій-2», ТОВ «Вибір», ТОВ «Ремвзуття», СПД ФО ОСОБА_282, ТОВ «Епіцентр-К», Приватного вищого навчального закладу «Тернопільський комерційний інститут», ТОВ «Сюрприз», Тернопільського відділення Хмельницької обласної філії АКБ «Укрсоцбанк», КП «Тернопільводоканал», ПП ВТП «Універсал-сервіс», Тернопільського обласного комунального спеціалізованого будинку дитини, Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи Тернопільської міської ради, ТОВ «Орвіс», СМП «Форум», Тернопільської обласної комунальної експериментальної комплексної школи мистецтв, ТОВ «Наутілус», Управління культури та туризму Тернопільської міської ради, Тернопільського обласного комунального клінічного шкірно-венерологічного диспансеру, школи народних ремесел, Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу, ТОВ «Валун», Головного управління агропромислового розвитку Тернопільської обласної державної адміністрації, ТОВ «КК «Коменерго-Тернопіль», ТДНТП «Промінь», ТОВ «Експеримент», НДВГ «Наука», ТОВ «Крам», ТОВ «Стубіс», ТОВ «Поділля-цукор», ТОВ «Аско», ТВ ПУ № 4, Тернопільської центральної районної лікарні, ВАТ «Тернопільавтотранс 16100», Управління пенсійного фонду України в м.Тернополі, ТОВ «Мала механізація», СПД ФО Роздобудько В.І., ТОВ «Шредер», ПП «Юла», ТОВ фірма «Крокіс-С», Комунального підприємства Тернопільської обласної комунальної між лікарняної аптеки № 126, Тернопільського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, ТОВ «ТВ Пак», ТОВ «Алло», ТОВ «Боянівка-Імпекс», ДП «Український державний центр рефрижераторних перевезень «Укррефтранс», ТОВ СП «Роял ЛТД», ТОВ «Пан Аптекар»та ВАТ «Укртелеком»«Дирекція первинної мережі»«Центр технічної експлуатації первинної мережі № 2»;

(т.10, а.с. 7-126, 136-229, 234-388, 394-529, 536-641, 646-699, 704-754, т.11, а.с. 7-146, 153-251, 258-283, 290-309, 314, 322-347, 351-401, 405-466, 471-521, 528-587, т.12, а.с. 5-143, 148-203, 210-266, 271-304, 311-341, 346-495, 500-540, 545-585, 592-654, 661-707, т.13, а.с. 6-154, 172-299, 306-356, 378-473, 482-636, 638-656, 659-746, т.14, а.с. 6-89, 96-265, 272-352, 361-468, 477-585, 591-724, т.15, а.с. 7-153, 161-298, 304-445, 451-591, 596-764, т.16, а.с. 6-75, 88-213, 221-280, 285-386, 392-448, 454-494, 500-572, 577-617, 622-626, т.17 а.с. 8-168, 174-349, 355-481, 487-647, 654-780, т.18, а.с. 6-103, 109-231, 238-379, 384-428, 434-511, 516-574, 579-750, т.19, а.с. 5-93, 99-161, 167-268, 274-370, 374-407, 419-527, 564-569, 574-671, т.20, а.с. 6-76, 86-198, 204-211, 214-302, 312-501, 504-587, 594-606, 611-675, т.21, а.с. 6-59, 65-225, 231-378, 383-399, 404-542, 548-645, 651-671, т.22, а.с. 14-45, 51-81, 89-198, 204-208, 220-333, 338-449, 455-538, 543-653, т.23, а.с. 5-50, 55-178, 184-218, 223-296, 301-452, 457-607, т.24, а.с. 4-74, 80-93, 100-112, 117-128, 143-312, 317-425, 430-545, 555-736, т.25, а.с. 6-9, 15-17, 23-36, 45-85, 91-102, 107-148, 153, 160-163, 169-281, 288-295, 306-395, 403-501, т.26, а.с. 5-94, 102-156, 162-186, 192-259, 264-349, 355-462, 467-565, т.27, а.с. 3-110, 114-167, 171-243, 247-277, 282-424, 429-529, 534-558, 562-571, 575-705, т.28, а.с. 3-6, 10-102, 106-115, 119-132, 137-149, 154-161, 165-190, 198-205, 209-211, 215-221, 225-237, 242-244, 249-271, 276-284, 288-297, 301-317, 321-337, 341-344, 354-367, 371-372, 376-379, 389-390, 396-406, 410-451, 455-494, 498-572, 577-675, т.29, а.с. 3-169, 174-272, 276-288, 293-294, 298-306, 310-323, 327-330, 335-336, 340-358, 362-366, 370-389, 394-453, 460-516, 521-552, 556-676, 680-682, 686-687, 694-710, т.30, а.с. 3-38, 53-122, 135-144, 149-165, 174-199, 231-283, 287-289, 296-323, 326-337, 340-363, 366-393, 398-399, 403-421, 425-505, 509-511, 515-535, 539-571, 576-593, т.31, а.с. 3-52, 55-57, 61-148, 152-167, 171-188, 191-216, 220-230, 235-238, 246-249, 253-379, 383-451, 459-460, 463-468, 471-481, 484-544, 547-549, т.32, а.с. 8-91, 94-98, 102-119, 124-128, 146-256, 260-285, 289-290, 293-294, 297-320, 323-346, 349-363, 366-389, 392-410, 413-437, 442-568, т.33, а.с. 10-21, 24-38, 41-52, 66-67, 80-84, 87-154, 159-162, 167-207, 210-225, 228-376, 379-399, 402-420, 423-477, 480-481, т.34, а.с. 6-8, 11-13, 16-19, 22-30, 33-141, 144-152, 155-183, 186-188, 191-220, 226-284, 297-298, 301-306, 309-408, 411-447, 450-451, 454-458, 461-558, 565-575, 578-589, 592-594, 599-601, 604-605, 608-642, т.35, а.с. 3, 6-22, 25-31, 38-56, 59-66, 73, 76-94, 97-102, 105-106, 116-121, 126-128, 135-182, 189-190, 193-203, 208-225, 228, 231, 236-250, 253-258, 263-265, 268-302, 305-374, 381, 384-513, т.36, а.с. 11-17, 22-31, 36-40, 45-61, 66-90, 95-192, 197-273, 278-311, 316-358, 363-364, 377-379, 385-389, 393-394, 400-410, 416-419, 424-433, 438-501, 506-562, 569-570, т.37, а.с. 3-31, 36-46, 51-53, 58-118, 127-128, 133-134, 139-142, 169-170, 174-192, 197-198, 203-358, 366, 370, 377-443, 447-528, 538-546, 550-568, 575-576, 580-596, т.38, а.с. 3-40, 45-109, 112-131, 134-151, 154-174, 177-193, 196-264, 267-269, 272-274, 277-279, 282-288, 291-317, 320-325, 328-334, 339-425, 433-460, 466-470, 475-569, 572, 576-577, т.39, а.с. 3-108, 111-188, 191-275, 278-327, 330-338, 341-466, 469-574, 577-675, т.40, а.с. 3-81, 84-168, 171-187, 190-339, 342-438, 441-472, 475-539, 542-567, 575-589, т.41, а.с. 3-42, 45-112, 115-181, 184-265, 268-364, 367-399, 402-498, 501-579, т.42, а.с. 3-108, 111-143, 146-205, 208-297, 300-381, 384-464, 467-527, т.43, а.с. 15-106, 109-197, 200-312, 315-376, т.44, а.с. 7-38, 51, 62-114, 181-241, 249-254, 265-278, 335-489)

- листами Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області від 12.02.2009 року та від 20.05.2010 року і документами доданими до них, з яких вбачається, що КАТП Тернопільської міської ради надавались висновки, щодо економічного обґрунтування рівня планових витрат на послуги з збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів;

(т.2, а.с. 38-41, т.48, а.с. 84-89)

- листом управління Держкомзему у Зборівському районі від 24.02.2009 року та документами доданими до нього, з яких слідує, що у 1977 році Тернопільській міській раді депутатів під організацію складання відходів промисловості і побуту відведена земельна ділянка площею 3, 5 га в оренду терміном на 10 років за рахунок земель кар'єру Тернопільського асфальтного заводу згідно рішення Тернопільського обласного виконавчого комітету №47 від 31.01.1977 року, яка на даний час використовується як сміттєзвалище, що біля с.Малашівці Зборівського району;

(т.4 а.с. 73-77)

- листом Тернопільської обласної ради від 04.03.2009 року та документами доданими до нього, згідно яких в 1977 році Тернопільській міській раді депутатів під організацію складання відходів промисловості і побуту відведена земельна ділянка площею 3,5 га за рахунок виробленого Малашівецького камінного кар'єру;

(т.4 а.с. 95-99)

- листом ДЗ «Тернопільська міська санітарно-епідеміологічна станція»від 27.02.2009 року, відповідно до якого КАТП Тернопільської міської ради за погодженням щодо вивезення відходів не зверталось;

(т.4 а.с. 101-102)

- листом ДЗ «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція»від 11.02.2009 року та документами доданими до нього, відповідно до яких КАТП Тернопільської міської ради за погодженням вивезення відходів не зверталось.

(т.4 а.с. 104-154)

- листом ДЗ «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція»від 12.04.2010 року та документами доданими до нього, за якими паспорт місця видалення відходів в с.Малашівці не погоджувався, а листів щодо погодження лімітів на утворення і розміщення відходів не надходило;

(т.48 а.с. 56-58)

- листами Державної екологічної інспекції в Тернопільській області від 05.03.2009 року, від 22.03.2010 року та від 26.04.2010 року та документами доданими до них, відповідно до яких КАТП Тернопільської міської ради надавало інформацію про обсяги захоронених твердих побутових відходів на Малашівецькому сміттєзвалищі протягом 2007-2008 та 2009 років, а також протягом 2005-2009 років;

(т.4 а.с. 175-184, т.48, а.с. 70-74, 79-82)

- листом Департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов'язкових платежів) ДПА України від 24.04.2009 року, відповідно до якого КАТП Тернопільської міської ради є платником збору за забруднення навколишнього природного середовища за розміщення відходів;

(т.4, а.с. 188-197)

- листом Тернопільського обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству «Тернопільводгосп»від 09.04.2010 року та документами доданими до нього, відповідно до яких паспорт місце видалення відходів в с.Малашівці не погоджувався;

(т.48, а.с. 50-54)

- листом Управління навколишнього природного середовища в Тернопільській області від 19.04.2010 року та документами доданими до листа, з яких вбачається, що паспорт місця видалення відходів в с.Малашівці не погоджувався, а листів щодо погодження лімітів на утворення і розміщення відходів не надходило.

(т.48, а.с. 60-66)

Наприкінці судового слідства підсудний ОСОБА_2. звернувся до суду з письмовим клопотанням, в якому просив звільнити його від кримінальної відповідальності на підставі акту про амністію, а саме положень Закону України «Про амністію у 2011 році», оскільки він вчинив необережний злочин середньої тяжкості, на день набрання чинності даним Законом досягнув 60-ти річного віку, хворіє цукровим діабетом 2-ого типу та має на утриманні батьків, яким більше ніж 70 років.

Суд, заслухавши підсудного та його захисника, які подане підсудним клопотання підтримали, прокурора, який не заперечив проти задоволення вказаного клопотання, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання підсудного підлягає до задоволення.

Як слідує з п.«ґ»ст.1 Закону України «Про амністію у 2011 році», який набрав чинності 28 липня 2011 року, звільняються від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, засуджені за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до ст.12 КК України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до ст.12 КК України чоловіки та жінки, які на день набрання чинності цим Законом досягли відповідно 60-річного та 55-річного віку.

За ст.6 вказаного Закону звільняються від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, особи, які підпадають під дію ст.1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання чинності цим Законом.

Згідно ст.ст. 12, 24 КК України злочин, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_2. за ч.2 ст.367 КК України класифікується як необережний злочин середньої тяжкості.

Як слідує з матеріалів справи, а саме з паспорту серії НОМЕР_1 виданого Тернопільським МВ УМВСУ в Тернопільській області 05 грудня 1995 року та із свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 21 травня 1964 року, ОСОБА_2. народився 01 січня 1950 року, що свідчить про те, що він на день набрання чинності Законом України «Про амністію у 2011 році»досяг 60-річного віку.

Відповідно до п.4 ст.6 КПК України кримінальну справу не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю внаслідок акта амністії, якщо він усуває застосування покарання за вчинене діяння, а також в зв'язку з помилуванням окремих осіб.

Зважаючи на вищевказане, ОСОБА_2 слід звільнити від кримінальної відповідальності, а кримінальну справу про його обвинувачення за ч.2 ст.367 КК України необхідно закрити внаслідок акта амністії.

При цьому речові докази у справі, що зберігаються при матеріалах кримінальної справи, а саме:

- первинні документи суб'єктів підприємницької діяльності, які свідчать про проведені фінансово-господарські операції та взаєморозрахунки з Комунальним автотранспортним підприємством Тернопільської міської ради по отриманню послуг із збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів (договори, додатки, акти виконаних робіт, рахунки, накладні, платіжні документи) за період діяльності з 01.01.2005 року по 31.12.2009 року;

- податкові розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища КАТП Тернопільської міської ради за 2005-2009 роки;

- акти приймання-передачі (надання послуг) КАТП Тернопільської міської ради в яких вказано об'єми твердих побутових відходів, які КАТП Тернопільської міської ради захоронювало на Малашівецькому сміттєзвалищі протягом 2006-2009 років;

- документи Державної екологічної інспекції, Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області, організаційно-інформаційного управління Тернопільської міської ради, Управління житлово-комунального господарства та екології, відділу архівної справи та діловодства Тернопільської міської ради, Тернопільської філії НДІ «Проектреконструкція», ТОВ «Промбудпроект», ТФ ВАТ КБ «Хрещатик», філії «Відділення Промінвестбанку у м.Тернополі»;

- журнал КАТП Тернопільської міської ради «Книга обліку захоронення ТПВ»;

- слід залишити при матеріалах кримінальної справи.

Обраний ОСОБА_2. запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд слід залишити без змін до набрання постановою законної сили.

Керуючись наведеним, а також п.«ґ»ст.1, ст.6 Закону України «Про амністію у 2011 році», ст.ст. 12, 24, 86 КК України, п.4 ст.6 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_2, обвинуваченого у вчиненні злочину передбаченого ч.2 ст.367 КК України від кримінальної відповідальності, а порушену щодо нього кримінальну справу -закрити внаслідок акта амністії.

Речові докази у справі, що зберігаються при матеріалах кримінальної справи, а саме:

- первинні документи суб'єктів підприємницької діяльності, які свідчать про проведені фінансово-господарські операції та взаєморозрахунки з Комунальним автотранспортним підприємством Тернопільської міської ради по отриманню послуг із збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів (договори, додатки, акти виконаних робіт, рахунки, накладні, платіжні документи) за період діяльності з 01.01.2005 року по 31.12.2009 року;

- податкові розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища КАТП Тернопільської міської ради за 2005-2009 роки;

- акти приймання-передачі (надання послуг) КАТП Тернопільської міської ради в яких вказано об'єми твердих побутових відходів, які КАТП Тернопільської міської ради захоронювало на Малашівецькому сміттєзвалищі протягом 2006-2009 років;

- документи Державної екологічної інспекції, Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області, організаційно-інформаційного управління Тернопільської міської ради, Управління житлово-комунального господарства та екології, відділу архівної справи та діловодства Тернопільської міської ради, Тернопільської філії НДІ «Проектреконструкція», ТОВ «Промбудпроект», ТФ ВАТ КБ «Хрещатик», філії «Відділення Промінвестбанку у м.Тернополі»;

- журнал КАТП Тернопільської міської ради «Книга обліку захоронення ТПВ»;

- залишити при матеріалах кримінальної справи.

Раніше обраний ОСОБА_2. запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд -залишити без змін до набрання постановою законної сили.

На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом семи діб з моменту її оголошення.

Головуючий суддяЛ. Т. Базан