Справа № 2а- 14404/11/2070
Україна
про повернення позовної заяви
31 жовтня 2011 р. м. Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бабаєв А.І., розглянувши позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області в особі: Харківського міського голови; Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради; Департаменту житлового господарства Харківської міської ради про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та визнання незаконним рішення, -
31 жовтня 2011 року ОСОБА_1 звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області в особі: Харківського міського голови; Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради; Департаменту житлового господарства Харківської міської ради, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Харківського міського голови щодо неправомірного розпорядження від 03.03.1999 року про надання житла ОСОБА_3, як працівнику міліції та дії голови виконкому Ленінської районної ради м. Харкова, який виконав незаконне розпорядження;
- визнати протиправною бездіяльність Харківського міського голови Кернеса Г.А., який не виконує свої посадові обов'язки щодо контролю за постановкою на квартирний облік і наданню житла по відношенню до АДРЕСА_1 та просить суд зобов'язати Харківського міського голову Кернеса Г.А. провести контроль у встановленому законом порядку відповідно до звернень позивача від 01.12.2010 року, 19.01.2011 року, 04.02.2011 року.
- визнати протиправною бездіяльність посадових осіб виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області і його підрозділів, що не виконують свої посадові обов'язки згідно ст.14, ст. 15, ст. 29, ст. 30, ст. 100, ст. 101, ст. 102 Житлового кодексу України по утримуванню житлового будинку № 22 по вул. Полтавський шлях у м. Харкові, як пам'ятника архітектури та просить суд зобов'язати міськвиконком відкоригувати рішення № 136/11 від 17.07.1990 року Ленінського райвиконкому м. Харкова з врахуванням сучасного становища будинку;
- зобов'язати Департамент житлового господарства Харківської міської ради обстежити квартиру АДРЕСА_1 і надати висновок про її санітарно-технічне становище;
- визнати незаконним окреме положення рішення виконкому Ленінської районної ради м. Харкова № 135 від 08.06.1999 року в частині надання ОСОБА_3 кімнати площ. 16,5 м 2 у АДРЕСА_1 і відмінити дане положення як таке, що суперечить житловому законодавству;
- питання щодо компетенції райвиконкомів міста за розпорядженням житлового фонду у період з 1997 року виділити в окреме провадження.
В обґрунтування позову зазначила, що вона є власником частини комунальної квартири АДРЕСА_1 з 1994 року, а проживає у ній з 1944 року. Своє житлове питання позивач вирішує з 1999 року в адміністративному і судовому порядку.
У березні 2011 року ОСОБА_1 звернулась до Департаменту житлового господарства Харківської міської ради з вимогою обстежити АДРЕСА_1 для підтвердження невідповідності її санітарно-технічним нормам у зв'язку із виробничими змінами у плануванні квартири у період з 1994-1996 роках та у зв'язку з тривалим не проведенням у ній капітального ремонту. Позивач стверджує, що в проведенні обстеження незаконно відмовляють.
Як вбачається з позову, відповідачем визначено виконавчий комітет Харківської міської ради Харківської області його органи та посадові особи.
Згідно ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР вiд 21.05.1997 року, система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення. Тобто, виконавчий комітет Харківської міської ради Харківської області входить до системи місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
В силу частини 3 статті 21 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" № 2453-VІ від 07 липня 2010 року, Харківський окружний адміністративний суд є місцевим адміністративним, а не місцевим загальним судом. Тому дана адміністративна справа не підсудна Харківському окружному адміністративному суду, а підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Разом з тим, суд роз'яснює що даний позов може бути подано до місцевого загального суду за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Оскільки дана позовна заява подана з порушенням правил предметної підсудності, встановлених ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, вона підлягає поверненню позивачу.
При цьому, слід зазначити, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до суду в порядку встановленому законом, що передбачено ст. 108 КАС України.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 105, 108, 165, 185, 186 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області в особі: Харківського міського голови; Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради; Департаменту житлового господарства Харківської міської ради про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та визнання незаконним рішення - повернути позивачу.
Копію даної ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бабаєв А.І.