Постанова від 31.10.2011 по справі 12465/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

31 жовтня 2011 р. № 2-а- 12465/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бартош Н.С.,

розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Збутова мережа п'ятий елемент»про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі міста Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Збутова мережа п'ятий елемент» про стягнення з відповідача суму боргу у розмірі 3070,20 грн., в рахунок погашення його боргу на р/р 33210811700009 УДК у Харківській області м. Харкова, МФО 851011, обґрунтовуючи свої вимоги наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Збутова мережа п'ятий елемент» має податковий борг перед бюджетом у сумі 3070,20 грн., що виник внаслідок несплати в установлений строк грошового зобов'язання, визначеного самостійно платником податків у податкової декларації №789 від 27.01.2010 р.

Відповідачу вручено першу податкову вимогу № 1/495 через пошту, про що свідчить корінець поштового повідомлення та другу податкову вимогу від 2/614 вручено через дошку оголошень 31.08.2010 року.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з судовими документами була надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення. 19.10.2011 року конверт з кореспонденцією повернутий до суду.

Згідно з п.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідач заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.41 КАС України.

Відповідно до ч.4 ст.183 -2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Збутова мережа п'ятий елемент» зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради 26.07.2004 р.

Відповідач, як платник земельного податку, самостійно визначив річний розмір орендної плати на 2010 рік у сумі 6160,15 грн. з розбивкою цієї річної суми рівними частками за місяцями - 513,35 грн. в місяць.

У зв'язку з несплатою податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями податковим органом винесено першу податкову вимогу про сплату боргу №1/495 від 01.09.2010 року на суму 503,50 грн., яка була надіслана на адресу боржника поштою, та ним отримана 28.10.2010 р., що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення.

24.12.2010 р. Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі міста Харкова сформована та направлена відповідачу друга податкова вимога №2/614 на суму боргу у розмірі 2043,55 грн.

Зазначена вимога повернулася без вручення, у зв'язку з чим була розміщена на дошці оголошень, що підтверджується актом №2412/24-012 від 27.12.2010 р.

Згідно зворотного боку облікової картки платника податків судом встановлено, що за відповідачем рахувалася переплата у сумі 09.85 грн., а тому сума заборгованості, що настала до сплати складає 3070,20 грн.

Згідно з ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990року № 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів.

Відповідно до п. 1.1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Суд зазначає, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 якого, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Статтею 5 Закону України «Про плату за землю» від 03 липня 1992 року № 2535-XII (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату на землю» від 03 липня 1992 року №2535 використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Згідно із ч. 4 ст. 7 Закону України «Про плату на землю» ставки земельного податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із середніх ставок податку, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки, але не вище ніж у два рази від середніх ставок податку з урахуванням коефіцієнтів, встановлених частиною другою і третьою цієї статті.

Приписами частини 3 ст. 14 Закону України «Про плату на землю» визначено, що нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Відповідно до ст.ст. 26, 27 названого Закону за порушення Закону України «Про плату на землю» платники несуть відповідальність, передбачену Земельним кодексом України та законами України. Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Відповідно до положень ст.14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Статтею 17 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Абзацем 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (діяв на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

Пунктом 95.1. статті 95 Податкового кодексу України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Сума податкової заборгованості відповідачем до бюджету не сплачена.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 159, 160-164, 167, 183-2, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Збутова мережа п'ятий елемент» про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Збутова мережа п'ятий елемент»(61002, м. Харків, вул. Сумська,88, код 3306822) податковий борг у сумі 3070.20 грн. (три тисячі сімдесят гривень 20 копійок), шляхом перерахування вказаної суми на р/р 33210811700009 УДК у Харківській області м. Харкова, МФО 851011.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Бартош Н.С.