Постанова від 10.10.2011 по справі 2-а/1970/2578/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/2578/11

"10" жовтня 2011 р.Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої Дерех Н.В.

секретаря Ревус О.І.

за участю:

представника позивача ОСОБА_4

представника відповідача Гуменюк О.З.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_3 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Тернопільській області про визнання незаконними та скасування рішення та розпорядження,

ВСТАНОВИВ:

Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_3 (надалі позивач, СПД-ФО ОСОБА_3) звернувся до суду з адміністративним позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Тернопільській області (надалі відповідач) про визнання незаконними рішення про застосування фінансових санкцій від 10 травня 2011 року, розпорядження № 11 від 10 травня 2011 року про анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами та їх скасування.

Представник позивача позовні вимоги у судовому засіданні підтримав, просив їх задовольнити. В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що рішення та розпорядження РУ CAT ДПА України в Тернопільській області від 10 травня 2011 року незаконними, необгрунтованими і прийнятими без повного та всебічного з'ясування обставин справи, оскільки відповідно до Постанови КМУ від 02.06.2003р №790 Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" п.5 передбачено підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства. На місці вчинення нібито адміністративного правопорушення направлення на проведення перевірки СПД-ФО ОСОБА_3, не було пред'явлено, а позивач не порушував вимог законодавства під час провадження діяльності пов'язаної з виробництвом та обігом спирту алкогольних напоїв та тютюнових виробів.. При складанні протоколу про адміністративне правопорушення особа покупця під час реалізації сигарет не встановлювалася.

Представник відповідача Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Тернопільській області в судовому засіданні проти позову заперечив, просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки суб'єктом підприємницької діяльності -фізичною особою ОСОБА_3 при здійсненні підприємницької діяльності були порушенні норми Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(надалі -Закону), що послужило підставою для прийняття рішення про застосування штрафних санкцій. І пояснив, що було встановлений факт порушення, а саме продаж тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, що підтверджується: копією протоколу про адміністративне правопорушення № 062501 від 16.03.2011р.; копією фіскального чеку № 8954 від 15.03.2011р.; копією пояснення гр. ОСОБА_5 від 15.03.2011 р.; копією пояснення неповнолітнього ОСОБА_6 від 15.03.2011 р.; копією пояснення продавця ОСОБА_7 від 16.03.2011 р.; копією трудового договору № НОМЕР_1 від 14.02.2007 р.; - копією постанови №271 по справі про адміністративне правопорушення від 18.04.2011 р.

Суд, заслухавши у судовому засіданні представника позивача, представника відповідача, дослідивши представлені докази по справі у їх сукупності, приходить до висновку, що вимоги позивача не відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, не грунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже, не підлягають до задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Яу вбачається з матеріалів справи, згідно припису першого заступника прокурора Тернопільської області № 07/3-840 від 21.04.2011 року регіональним управлінням Департаменту CAT ДПА України в Тернопільській області отримано копії матеріалів правоохоронного органу, відповідно до яких, 15.03.2011 року о 12 год. 19 хв. громадянка ОСОБА_7, продавець магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1»приватного підприємця ОСОБА_8 у АДРЕСА_1, реалізувала неповнолітній особі ОСОБА_6 (ІНФОРМАЦІЯ_2) пачку сигарет «Честерфілд»за ціною 9,25 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що працівниками Відділу кримінальної міліції у справах дітей Монастириського РВ УМВС України в Тернопільській області складено протокол про адміністративне правопорушення №062501 від 16.06.2011 року.

ГУ Департаменту CAT ДПА України в Тернопільській області 10 травня 2011 року було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій до СПД-ФО ОСОБА_3 за продаж тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, у вигляді штрафу 6800 гривень.

10 травня 2011 року було прийнято розпорядження РУ CAT ДПА України в Тернопільській області про анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами ліцензіату ОСОБА_3

Встановлений факт порушення, а саме продаж тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років підтверджується: копією протоколу про адміністративне правопорушення № 062501 від 16.03.2011р.; копією фіскального чеку № 8954 від 15.03.2011р.; копією пояснення гр. ОСОБА_5 від 15.03.2011 р.; копією пояснення неповнолітнього ОСОБА_6 від 15.03.2011 р.; копією пояснення продавця ОСОБА_7 від 16.03.2011 р.; копією трудового договору № НОМЕР_1 від 14.02.2007 р.; - копією постанови №271 по справі про адміністративне правопорушення від 18.04.2011 р.

Відповідно до п.5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 790 від 02.06.2003 року, підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Статтею 153 Закону України від 19 грудня 1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»визначено, що забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Відповідно до ст.17 цього Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі продажу тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років у розмірі 6800 гривень.

10 травня 2011 року начальником регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Тернопільській області прийнято рішення № 190403 про застосування фінансових санкцій за продаж тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років - 6800 грн. до суб'єкта господарювання ОСОБА_3.

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області правомірно було застосовано фінансову санкцію на суму 6800 грн., а тому позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.

керуючись Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160 -163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У позові суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_3 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Тернопільській області про визнання незаконними рішення про застосування фінансових санкцій від 10 травня 2011 року, розпорядження № 11 від 10 травня 2011 року про анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами та їх скасування -відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 14 жовтня 2011 року.

Головуючий суддя Дерех Н.В.

копія вірна

Суддя Дерех Н.В.