Ухвала від 18.10.2011 по справі 2а-16450/07

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-16450/07 Головуючий у 1-й інстанції: Сторчак В.Ю.

Суддя-доповідач: Бистрик Г.М.

УХВАЛА

Іменем України

"18" жовтня 2011 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Бистрик Г.М.,

суддів: Собківа Я.М., Сорочко Є.О.,

при секретарі: Пеньковій О.Г.,

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_2 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 17 грудня 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до військової частини 2269 МВС України, Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахування грошового забезпечення та відшкодування недоплати,

ВСТАНОВИЛА:

У жовтні 2007 року позивач ОСОБА_2 звернувся в суд з адміністративним позовом до військової частини 2269 МВС України, Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 17 грудня 2007 року в задоволенні вимог позивача відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеною постановою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою вимоги позивача задовольнити.

В апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що в свою чергу призвело до неправильного вирішення справи по суті.

Сторони в судове засідання не з'явились, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, що згідно з ч. 4 ст. 196 КАС України не перешкоджає судовому розгляду справи, в зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким та наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні вимог позивача.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 звільнений з військової служби в запас ЗС України, згідно наказу командувача внутрішніх військ МВС України №91 о/с від 20.12.2006 року.

Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб»від 09.04.1992 року № 2262 (в редакції від 01.01.2005 року), пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.

Статтею 40 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік від 20.12.2005 року № 3235 встановлено, що при звільненні у 2006 році для обчислення пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб»та членам їх сімей до грошового забезпечення враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) знанням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При обчисленні пенсій відповідно до вищевказаного Закону у розрахунок грошового забезпечення не включаються щомісячні надбавки (доплати), встановлені особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі.

В свою чергу, в пункті 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.92 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей»визначено, що розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається (за вибором тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією незалежно від наявних перерв у службі. Середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 календарні місяці і за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 календарні місяці служби підряд (перед зверненням за пенсією) чи за 60 календарних місяців служби підряд (протягом всієї служби) відповідно на 24 і 60».

Відповідно до п. 30 ст. 77 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік», з метою приведення окремих норм законів у відповідність із цим Законом дія ч. 3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб»призупинена на 2006 рік.

Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб»зі змінами, внесеними згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців»від 04.04.2006 року № 3591 пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Бюджетного Кодексу України, при здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно - правових актів застосовуються в частині, в якій не суперечать положенням Конституції України, цього Кодексу та закону про Державний бюджет України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 594 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році»від 28.03.2007 року Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерству транспорту та зв'язку, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державному департаменту з питань виконання покарань і Управлінню державної охорони було дозволено здійснювати у поточному році, починаючи з 1 квітня преміювання військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу (насамперед осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, осіб рядового, молодшого та середнього начальницького складу та осіб молодшого офіцерського складу) понад встановлений законодавством розмір у межах видатків, передбачених для грошового забезпечення у 2007 році.

Граничні розміри премій, які можуть бути виплачені військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, встановлюються керівниками зазначених органів у межах затвердженого фонду грошового забезпечення.

Згідно наказу Командувача внутрішніх військ МВС України № 150 від 26.04.2007 року, виданого на виконання постанови KM України № 594 від 28.03.2007 року «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році», з 1 квітня 2007 року встановлено щомісячне преміювання для військовослужбовців внутрішніх військ МВС України понад норми, встановлені п. 3 Постанови KM України від 22.05.2000 року № 829 «Про грошове забезпечення військовослужбовців»на посадах рядового, сержантського та старшинського складу -300 грн..

Постанова Кабінету Міністрів України від 28.03.2007 року № 594 не змінює діючі норми законодавства в частині розміру фонду преміювання і розмірів премій для обчислення пенсії військовослужбовців.

Статтею 105 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»встановлено, що умови оплати праці працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, а також умови грошового забезпечення військовослужбовців (осіб рядового і начальницького складу) затверджуються виключно Кабінетом Міністрів України.

Вірно зазначає суд першої інстанції, що ОСОБА_2 набув статус пенсіонера лише в грудні 2006 року, а дія п. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб»була зупинена з 01.01.2006 року, тобто на момент прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік»позивач такого права не набув.

Доповнення поданні апелянтом, як обґрунтування вимог апеляційної скарги не заслуговують на увагу, оскільки не були предметом розгляду судом першої інстанції в межах заявлених вимог адміністративного позову.

Згідно статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд першої інстанції вірно застосував норми Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», правову позицію з приводу яких аргументовано виклав в мотивувальній частині оскаржуваного апелянтом рішення.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст. ст. 201 - 204 КАС України.

Оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 41, 158, 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254, КАС України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_2 - залишити без задоволення.

Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 17 грудня 2007 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки передбаченні ст. 212 КАС України.

Повний текст ухвали суду виготовлено 24.10.2011 року.

Головуючий суддя: (підпис)

Судді: (підпис)

Суддя: Бистрик Г.М.