Постанова від 26.10.2011 по справі 2а-1870/7046/11

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2011 р. Справа № 2a-1870/7046/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Прилипчука О.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2а-1870/7046/11

за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Глухів

до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості ,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Глухів (далі по тексту - позивач, УПФУ в м.Глухів) звернулось до суду з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач, ФОП ОСОБА_1.), в якому просить суд:

- стягнути заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень - грудень 2010 р. в сумі 596,22 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач згідно п.1 ч.1 ст.14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником і зареєстрований як платник страхових внесків в УПФУ в м. Глухів, всупереч вимог п.6 ч.2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не сплатив у передбачений законом строк та розмірі страхові внески за липень - грудень 2010 р. в розмірі 596,22 грн.

Представники сторін у судове засідання не з'явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець та зареєстрований як платник страхових внесків в управлінні Пенсійного фонду України в м. Глухів (а.с.7,8).

Відповідно до п.6 ч.2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальник, в даному випадку ФОП ОСОБА_1, зобов'язана нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески у розмірах, передбачених Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для відповідних платників збору. Порядок обчислення збору на фактичні витрати на оплату праці встановлений п. 5 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1.

Згідно розрахунку поданого до Управління Пенсійного фонду України в м. Глухів за формою згідно з додатком 23 зазначеної Інструкції №21-1, за липень - грудень 2010 р. відповідачем самостійно нараховані страхові внески в сумі 1213,36 грн., частково сплата становить 617,14 грн., тому заборгованість склала 596,22 грн. (а.с.5,6), яка відповідачем сплачена не була.

Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування своєчасно не була сплачена у строки, визначені законом, ФОП ОСОБА_1 станом на момент розгляду справи має прострочену заборгованість з їх сплати на загальну суму 596,22 грн., що підтверджується дослідженими матеріалами справи (а.с.5,6), суд приходить до висновку, що вимоги про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Глухів до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості -задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ід. код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Глухів (Сумська область, м. Глухів, вул. Спаська, 54, код 21129608, пот. рах. №256033404007 в ТВ БВ №10018/083 філії сумського обласного управління ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 337568) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень -грудень 2010 рік в сумі 596 грн. 22 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.А. Прилипчук

З оригіналом згідно

Суддя О.А. Прилипчук

Попередній документ
18850811
Наступний документ
18850813
Інформація про рішення:
№ рішення: 18850812
№ справи: 2а-1870/7046/11
Дата рішення: 26.10.2011
Дата публікації: 08.11.2011
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Сумський окружний адміністративний суд
Категорія справи: