Постанова від 27.10.2011 по справі 2а-1870/7460/11

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2011 р. Справа № 2a-1870/7460/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -Воловика С.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2а-1870/7460/11

за позовом Управління праці та соціального захисту населення Глухівської міської ради

до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області

про скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Глухівської міської ради (далі по тексту - позивач, УПСЗН Глухівської міської ради) звернулось до суду з позовом до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Сумській області (далі по тексту -відповідач, ППВР ВДВС ГУЮ в Сумській області), в якому просить суд:

- скасувати постанову про накладення штрафу ВП №28030581 від 29.07.2011 р.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що постановою Глухівського міськрайсуду УПСЗН виконкому Роменської міської ради зобов'язано донарахувати та виплатити ОСОБА_1, відповідно до ч. 5 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком встановлено ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування».

06.07.2011 р. виданий виконавчий лист №2-а-2071/11, за яким 02.08.2011 р. постановою державного виконавця відкрите виконавче провадження з примусового виконання постанови суду та запропоновано виконати рішення негайно.

29.07.2011 р. старшим державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень ВДВС ГУЮ в Сумській області Кулик В.В. за повторне невиконання рішення суду винесена постанова про накладення штрафу на боржника у розмірі 1360 грн.

Однак позивач не погоджується з цим, оскільки рішення суду невиконане з поважних причин у зв'язку з тим, що зазначені витрати фінансуються за рахунок коштів державного бюджету України, а до Закону України «Про державний бюджет на 2010 рік»та Закону України «Про державний бюджет на 2011 рік»не внесені зміни і не збільшено фінансування на реалізацію норм законів України про соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а відповідно до ст. 176 ЦК України юридичні особи, створені державою не відповідають по її зобов'язанням, тому вважають дії державного виконавця неправомірними.

Представники сторін у судове засідання не з'явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 29.07.2011 року відповідачем за невиконання судового рішення було винесено постанову про накладення на УПСЗН Глухівської міської ради штрафу у розмірі 1360,00 грн. (а.с.6).

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд виходить з наступного.

02.08.2011 р. на підставі ст. 2, 18, 25 Закону України „Про виконавче провадження" державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання рішення Глухівського міськрайонного суду Сумської області, яким зобов'язано донарахувати та виплатити ОСОБА_1, відповідно до ч. 5 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком встановлено ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування». Боржника зобов'язано самостійно виконати виконавчий документ негайно (а.с. 5).

Згідно ч.1 ст. 2 Закону України “Про виконавче провадження” примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Відповідно до Закону України “Про державну виконавчу службу” примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, районних, міських (міст обласного значення), районних в містах відділів державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.

Відповідно до ч.1, 3 ст. 5 Закону України “Про виконавче провадження”, вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України; невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Згідно ч.1,2 ст. 25 Закону України “Про виконавче провадження”, державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

У постанові державний виконавець зазначає про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та попереджає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.

Як вбачається із матеріалів справи, виконавчий лист №2-а-2071/11, виданий 06.07.2011 р. Глухівським міськрайонним судом Сумської області, зобов'язує Управління праці та соціального захисту населення Глухівської міської ради вчинити певні дії, а саме: здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1, відповідно до ч. 5 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком встановлено ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», тобто це рішення немайнового характеру. Виконання рішень у немайнових спорах здійснюється відповідно до глави 8 Закону України „Про виконавче провадження", а саме ст. 76 вказаного Закону.

Згідно ч.2 ст. 75 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що у разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення. Якщо рішення не виконано і

виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом. При цьому на боржника повторно накладається штраф у порядку, встановленому статтею 89 цього Закону.

Відповідно до ч.1 ст. 89 Закону України “Про виконавче провадження” у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Позивач вважає дії відповідача під час винесення постанови про накладення штрафу неправомірними, оскільки рішення суду не було виконано з поважних причин, а саме: через відсутність коштів по відповідному коду економічної класифікації на виконання судових рішень. Зазначену позицію позивача суд вважає необґрунтованою.

Постановою Глухівського міськрайонного суду було зобов'язано позивача донарахувати та виплатити ОСОБА_1, відповідно до ч. 5 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком встановлено ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування».

Як вбачається з матеріалів справи жодних дій з приводу цього позивачем вчинено не було. Варто зазначити, що відсутність коштів на рахунках не позбавляло можливості позивача здійснити нарахування коштів, які підлягали для виплати ОСОБА_1, однак, жодних нарахувань позивачем не було здійснено.

Враховуючи, що позивачем без поважних причин не були виконані вимоги державного виконавця з примусового виконання постанови Глухівського міськрайонного суду №2а-2071/11, а тому суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно, у відповідності до ст. 19 Конституції України, ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України та в межах прав, наданих йому Законом України “Про виконавче провадження”, винесено постанову про накладення на позивача штрафу в розмірі 1360,00 грн., а тому не вбачається підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Управління праці та соціального захисту населення Глухівської міської ради до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області про скасування постанови -відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.В. Воловик

З оригіналом згідно

Суддя С.В. Воловик