копія
11 жовтня 2011 р. Справа № 2a-1870/5072/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Глазька С.М.,
за участю секретаря судового засідання - Вангородської Ю.В.,
представника позивача - Мащенка В.О.,
представника відповідача - Компанєєць М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Стример" до Державної податкової інспекції в місті Суми про визнання протиправним та скасування рішення,-
Позивач, ТОВ «Стример», звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просив скасувати рішення Державної податкової інспекції в місті Суми №0006602304 від 11 серпня 2010 року про застосування до позивача штрафних фінансових санкції в розмірі 26860 грн. 00 коп.
Свої вимоги позивач мотивував тим, що 29 липня 2010 року під час перевірки автомобільного ринку, що належить ТОВ «Стример», відповідачем було виявлено порушення п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: щоденно не роздруковувалися і не зберігалися фіскальні звітні чеки, що підтверджуються копією акта № 6189/18/19/23/23825186/690 від 04 серпня 2010 року.
На підставі акту № 6189/18/19/23/23825186/690 від 04 серпня 2010 року відповідачем було прийнято рішення №0006602304/60248 від 11 серпня 2010 року про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 26860 грн. 00 коп.
ТОВ «Стример» вважає, що рішення №0006602304/60248 від 11 серпня 2010 року є протиправним і підлягає скасуванню, оскільки з аналізу норм законодавства, що регулює дані правовідносини вбачається, що під щоденним друкуванням Z-звітів передбачається друкування їх за кожний завершений робочий день (зміну роботи реєстратора). Зазначені в акті перевірки дні, коли не здійснювалось друкування фіскальних звітних чеків, не були робочими днями і продаж товарів чи надання послуг ТОВ «Стример» не здійснювалось, оскільки позивач здійснює свою діяльність лише один день на тиждень, а саме в суботу, що підтверджується довідкою про режим роботи ТОВ «Стример».
У зв'язку з цим, позивач вважає, що відповідач неправомірно визначив порушення позивачем п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Крім того, відповідно п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, за рішенням органів державної податкової служби України застосовуються фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому, позивач вважає, що невиконання указаного обов'язку є єдиним порушенням, незалежно від кількості днів чи разів, а тому санкція повинна застосовуватися у єдиному розмірі 340 грн. 00 коп.
Відповідач, заперечуючи проти задоволення позову, надав заперечення в якому вказав, що доводи позивача є необґрунтованими, оскільки при проведенні перевірки головним бухгалтером ТОВ «Стример» були надані письмові пояснення, згідно яких робочими днями позивача є вівторок, середа, четвер, п'ятниця та субота, а z-звіти роздруковуються по мірі надходження коштів в касу. Також перевіряючому був наданий режим роботи, затверджений директором ТОВ «Стример» згідно якого вихідними днями є неділя та понеділок, інші дні робочі.
Крім того, позивач працював не тільки в свої робочі дні, а і в вихідні дні, а саме - по понеділках, про що свідчить копія аркушів з касової книги. Це свідчить про те, що позивач в своїй роботі не дотримується затвердженого режиму роботи підприємства, а тому друкування z-звіту кожного дня є обов'язковим, оскільки він підтверджує не тільки наявність проведення розрахункових операцій за день, але і їхню відсутність.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримав у повному обсязі та просив задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що вимоги викладені в позовній заяві є частково обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ТОВ “Стример”, яке 30 червня 1998 року виконавчим комітетом Сумської міської ради було зареєстроване як юридична особа, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи.
29 липня 2010 року під час перевірки відповідачем автомобільного ринку, що належить ТОВ “Стример” та знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Чернігівська, 15, щодо дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, проведеної працівниками ДПІ в м. Суми на підставі направлення №350249 від 28 липня 2010 року та №350248 від 28 липня 2010 року, було виявлено порушення п.9 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: щоденно не роздруковувалися і не зберігалися фіскальні звітні чеки, що підтверджуються копією акта № 6189/18/19/23/23825186/690 від 04 серпня 2010 року.
Як вбачається з матеріалів справи, за результатами перевірки та на підставі акту № 6189/18/19/23/23825186/690 від 04 серпня 2010 року позивачем на підставі п.4 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” було прийнято рішення №0006602304/60248 від 11 серпня 2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 26860 грн. 00 коп. (а.с.9).
Суд частково не може погодитись з указаними твердженнями відповідача, з огляду на наступне.
В ході судового розгляду відповідач в повній мірі підтвердив свої доводи, щодо режиму роботи позивача наданими письмовими поясненнями головного бухгалтера позивача від 02 серпня 2010 року та завіреним позивачем режимом роботи.
Позивач, в свою чергу, в ході судового розгляду не зміг спростувати доводи відповідача щодо свого режиму роботи.
Розраховуючи розмір штрафної санкції позивачу, відповідач встановив, що позивач не роздрукував 79 фіскальні звітні чеки у зв'язку з чим за кожний не роздрукований чек застосував штрафну санкцію у розмірі 340 грн. на загальну суму 26860 грн.
Однак суд не може погодитись з таким розрахунком застосованої штрафної санкції з нижче викладених підстав.
Відповідно п. 4 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, за рішенням органів державної податкової служби України застосовуються фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому, на переконання суду, невиконання указаного обов'язку є єдиним порушенням, незалежно від кількості днів чи разів, а тому санкція повинна застосовуватися у єдиному розмірі - 340 грн. 00коп.
Враховуючи наведене, суд не погоджується з відповідачем та вважає неправомірним застосування до ТОВ “Стример” фінансової санкції за кожний не роздрукований щоденний фіскальний звітний чек.
Отже, враховуючи наведені обставини, наявні в матеріалах справи докази та положення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суд дійшов висновку про те, що рішення №0006602304 від 11 серпня 2010 року про застосування до ТОВ “Стример” штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 26860 грн. 00коп. за порушення п. 9 ст. 3 зазначеного Закону є частково не обґрунтованим та підлягає частковому скасуванню, а саме: в частині застосування фінансових санкцій у розмірі 26520 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Стример" до Державної податкової інспекції в місті Суми про визнання протиправним та скасування рішення № 0006602304 від 11 серпня 2010 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 26860 грн. -задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції в місті Суми № 0006602304 від 11 серпня 2010 року в частині застосування фінансових санкцій у розмірі 26520 грн.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько