Справа № 2а/1570/7475/2011
18 жовтня 2011 року 18 жовтня 2011 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Ватренко Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Портофранківського ВМ Приморського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області до громадянина Туреччини ОСОБА_1 про примусове видворення з території України,-
Портофранківський ВМ Приморського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до громадянина Туреччини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 про примусове видворення з території України. Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що у ході проведення профілактичних заходів співробітниками сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Портофранківський ВМ Приморського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області було виявлено громадянина Туреччини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який прибув за паспортним документом серії TR-T 214623, виданим владою Туреччини 09.10.2006р. терміном дії до 09.09.2011р., на територію України 26.01.2011р., через КПП «Одеса», по одноразовій візі типу П-1, терміном дії з 24.01.2011р. до 23.04.2011р. Позивач зазначає, що у ході опитування було встановлено, що після закінчення терміну візи був продовжений термін перебування на території України до 26.07.2011р., після закінчення реєстрації на території України громадянина Туреччини ОСОБА_1 з приводу продовження терміну перебування в Україні до ОВС не звертався, ніяких заходів по легалізації свого становища на території України не приймав, з 27.07.2011р. знаходиться на території України на нелегальному становищі. Фактично прибувши до України постійного місця мешкання не мав, останнім часом проживає за адресою: АДРЕСА_1. З моменту прибуття до України намагався працевлаштуватися, але офіційної роботи не знайшов, працює без оформлення документів на промринку «Авангард». Дозволу на працевлаштування в Центрі зайнятості не отримував, чим порушив вимоги ст. 8 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». 17.12.2010р. щодо громадянина Туреччини ОСОБА_1 співробітниками СГІРФО Суворовського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області було прийнято рішення про видворення з території України, термін перебування обмежено до 17.01.2011р. Проте, вищевказаний громадянин перетнув державний кордон 17.01.2011р та в'їхав на територію України 26.01.2011р. За порушення правил перебування іноземних громадян на території України 12.08.2011р. відносно громадянина Туреччини ОСОБА_1 співробітниками СГІРФО Суворовського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області було прийняте рішення про видворення з території України з терміном виїзду до 12.09.2011р., але вищевказаний громадянин територію України не покинув. Співробітниками СГІРФО Портофранківський ВМ Приморського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області, відносно громадянина Туреччини ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення, ОД №000636 за ч. 1 ст. 203КУпАП. Враховуючи, що громадянин Туреччини ОСОБА_1 ухиляється від виїзду з України після прийняття рішення про його видворення за межі України, чим грубо порушує вимоги діючого законодавства позивач просить винести постанову про примусове видворення відповідача з території України.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, при цьому пояснив, що він прибув до України через КПП «Одеса»з метою працевлаштування, після закінчення терміну візи був продовжений термін перебування на території України, але після закінчення реєстрації на території України громадянин Туреччини ОСОБА_1 з приводу продовження терміну перебування в Україні до ОВС не звертався.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Правовідносини, які виникли між сторонами регулюються Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» №3929-ХП від 04.02.1994р., відповідно до ст.1 якого іноземець -це особа, яка не перебуває у громадянстві України є громадянином (підданим) іншої держави або держав. Згідно ст.2 зазначеного Закону іноземці мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов'язки, що і громадяни України, якщо інше не передбачене Конституцією, цим та іншими законами України, а також міжнародними договорами України. Таким чином, наявність прав іноземців прямо пов'язана із законністю їх перебування на території України, в разі порушення певних встановлених державою умов їх перебування останні несуть відповідальність відповідно до зазначеного законодавства.
Статтею 1 Закону України «Про міліцію»визначено, що міліція -це державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я , права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань. Відповідно до п.14 ч. 1 ст.10 цього Закону одним з основних завдань органів внутрішніх справ є контроль додержання громадянами та службовими особами встановлених законодавством правил паспортної системи, в'їзду, виїзду, перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію іноземних громадян та осіб без громадянства.
Згідно п.19 Постанови Кабінету Міністрів України №1047 від 29.12.1995р. «Про правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію»іноземці та особи без громадянства, які прибули до України на законній підставі, можуть тимчасово перебувати на території країни за паспортним документом, зареєстрованим у порядку, встановленому цими правилами.
Згідно ст.32 Закону України №3929-ХП якщо іноземець грубо порушує законодавство про статус іноземців орган внутрішніх справ приймає рішення про видворення такого іноземця за межі України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення.
Судом встановлено, що співробітниками СГІРФО Портофранківський ВМ Приморського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області було виявлено громадянина Туреччини ОСОБА_1. Перевіркою законності перебування якого на території України було встановлено, що він прибув в Україну з Туреччини 17.01.2011 року через КПП «Одеса». До України прибув з метою працевлаштування. Згідно паспорту громадянина Туреччини ОСОБА_1 по закінченню терміну перебування в Україні відділом ГІРФО ГУ МВС України в Одеській області було продовжено термін його перебування в Україні до 26.07.2011р.
Громадянин Туреччини ОСОБА_1 в Україні не мав дозволу на працевлаштування, після закінчення реєстрації на території України своєчасно до ОВС з питанням продовження терміну перебування не звертався.
У зв'язку з порушенням громадянином Туреччини ОСОБА_1 вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»14.08.2011р. СГІРФО Суворовського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області прийнято рішення про видворення громадянина Туреччини ОСОБА_1 за межі України, зобов'язання його покинути територію України до 23.08.2011р. Про підстави прийнятого рішення відповідно до ч.2 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» 15.08.2011р. повідомлений прокурор Суворовського району м.Одеси.
13.09.2011р. Портофранківським ВМ Приморського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області за порушення правил перебування на території України громадянин Туреччини ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності по ч.1 ст.203 КпАП України (а.с.10).
З урахуванням викладеного, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача про примусове видворення з території України відповідача підлягають задоволенню, оскільки винесене щодо громадянина Туреччини ОСОБА_1 рішення про видворення від 14.08.2011р., відповідач, який ознайомлений із вказаним рішенням не виконав, територію України у визначений у рішенні строк (до 23.08.2011р.) не покинув та продовжує ухилятися від виїзду з України, що відповідно до ст.32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» є підставою для його примусового видворення з України.
Керуючись ст.ст.158-163,167 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Портофранківського ВМ Приморського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області до громадянина Туреччини ОСОБА_1 про примусове видворення з території України - задовольнити.
Громадянина Туреччини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у примусовому порядку видворити за межі території України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 21 жовтня 2011 року
Суддя К.О. Танцюра