12.10.2011справа 4-141/11
12 жовтня 2011 року суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Ябчик Н. М., розглянувши подання слідчого Знам'янської транспортної прокуратури Сідорова В.А. про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії,-
Слідчий Знам»янської транспортної прокуратури Сідоров В.А. за згодою Знам'янського транспортного прокурора звернувся до суду з поданням про проведення позапланової виїзної ревізії.
В обґрунтування подання зазначив, що між службою колії Одеської залізниці (Замовник) і ПП «Кіровоградгазкомплект»(Підрядник) 22.12.2010 року укладено договір П-10-1606 НО з приводу виконання підрядних робіт з реконструкції котелень (монтаж системи вентиляції, пусконалагоджувальні роботи) КМС №63, згідно з проектною документацією на суму 552103,2 грн. Відповідно до умов договору Замовник здійснює оплату виконаних робіт упродовж 90 днів після підписання акта про приймання робіт. Строк виконання робіт до 30.12.2010 року.
Службові особи КМС №63, маючи умисел на заволодіння чужим майном на користь ПП «Кіровоградгазкомплект», за наявності тільки частково виконаних робіт з реконструкції котелень, до закінчення строку їх виконання, використовуючи своє службове становище, 27.12.2010 року підписали 4 акти приймання виконаних підрядних робіт (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних робіт (форма КБ-3) на загальну суму 552034,8 грн. Вказані кошти у період з 29.12.2010 по 31.01.2011 року у повному обсязі перераховано ПП «Кіровоградгазкомплект».
Відповідно до довідки фахівця КРУ в області від 08.07.2011 року Замовником, в порушення п.3.3.9 ДБН Д. 1.1-1-2000 вартість робіт з реконструкції котелень завищено на суму 210546 грн. На час перевірки підрядні роботи на цю суму не виконано.
м. Знам"янка
Безпідставно перерахувавши на рахунок ПП «Кіровоградгазкомплект»грошові кошти в сумі 210546 грн. і незаконно обернувши таким чином державні кошти на користь третіх осіб, службові особи КМС №63 заподіяли збитки Одеській залізниці на вказану суму, тобто у великих розмірах.
За даним фактом Знам"янською транспортною прокуратурою 15 липня 2011 року порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
Слідчий просить суд винести постанову, якою надати дозвіл на проведення ревізорами КРУ в Кіровоградській області в період з 20.10.2011 по 02.11.2011 року позапланової, виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП „Одеська залізниця" в частині діяльності структурного підрозділу - Знам"янської колійно-машинної станції №63 (м.3нам"янка вул.Калініна, 166) за період діяльності з грудня 2010 року по лютий 2011 для з"ясування питань:
-наскільки технічно обґрунтовано складена проектно-кошторисна документація з реконструкції котелень (монтаж системи вентиляції, пусконалагоджувальні роботи) КМС №63, чи не перебільшені в ній обсяги і вартість будівельних робіт?
-чи виконані роботи з реконструкції котелень (монтаж системи вентиляції, пусконалагоджувальні роботи) КМС №63 відповідно до складеної проектно- кошторисної документації?
-у якому обсязі виконані роботи з реконструкції котелень (монтаж системи вентиляції, пусконалагоджувальні роботи) КМС №63 ?
-чи правильно визначені характер і обсяг виконаних робіт у актах прийому виконаних підрядних робіт за грудень 2010 року з реконструкції котелень (монтаж системи вентиляції, пусконалагоджувальні роботи) КМС №63?
-чи відповідає проведена оплата фактично виконаним роботам, якщо ні, то на яку суму?
-чи заподіяно діями службових осіб КМС №63 збитки ДП „Одеська залізниця", якщо так, то ким і на яку суму?
Дослідивши матеріали кримінальної справи та перевіривши підстави проведення позапланової виїзної ревізії вважаю за необхідне відмовити в задоволенні подання виходячи з наступного.
Відповідно до ч.8 ст.11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу України»орган державної контрольно-ревізійної служби, прокурор або слідчий, ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Згідно ст.11 ч.5 п.5 Закону України «Про державну контрольно - ревізійну службу України»позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби»і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби.
Виходячи з положень ст.2 ч. 1 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу України»підконтрольними установами є міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, бюджетні установи, суб'єкти господарювання державного, сектору економіки, а також підприємства і організації, які отримують ( отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують ( використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.
Пунктом 29 Постанови КМУ №55-0 від 20.04.2006 року «Про затвердження Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою»передбачено, що позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним інформації про факти, що свідчать про порушення об'єктом контролю - підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, у якому зазначаються підстави проведення, дати початку та закінчення. У разі надходження зазначеної інформації без рішення суду ГоловКРУ, контрольно-ревізійне управління в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі протягом 7 робочих днів самостійно подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії із зазначенням дати початку та закінчення. Про відмову суду у видачі дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії об'єкта контролю невідкладно інформується відповідний правоохоронний орган.
Порядок взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, а також вимоги доручень про проведення ревізій визначено Наказом Головкру №346/1025/685/53 від 19.10.2006 року, який зареєстровано Мінюстом за №1166/13040 від 25.10.2006 року, яким слідчим залишено поза увагою.
Виходячи з положень викладених норм вбачається, що слідчий повинен був звернутись з відповідним дорученням до КРУ, яке повинно бути розглянуто та в разі обґрунтованості КРУ повинно звернутись до суду з відповідним поданням, проте вказані вимоги слідчим не взято до уваги, чим порушено викладений вище порядок, у зв'язку з чим подання слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного, -
Подання слідчого Знам'янської транспортної прокуратури Сідорова В.А. про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії по кримінальній справі №014112011000011 - залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена протягом 15 діб
Суддя Знам'янського
міськрайонного суду
Кіровоградської області Н.М.Ябчик