Постанова від 12.10.2011 по справі 2-а-6788/11

Справа №:2-а-6788/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2011 року м. Умань

в складі: головуючого-судді Мельничука Ю.В.

при секретарі Юхименко Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Умань справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в неї народився син ОСОБА_3. До народження доньки позивач працювала на посаді менеджера з реклами “Видавництва“Республіка”, з 07.05.2010 року була звільнена з цієї ж посади за згодою сторін на підставі ст. 36 п.1 КЗпП України, після чого з 19.05.2010 року перебувала на обліку по безробіттю в Уманському міському центрі зайнятості. З 07.03.2011 року позивачу Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до статті 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”. Позивач зазначає в позовній заяві,що у відповідності до вимог ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року вона має право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка надається в розмірі, встановленому законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. За період з 1 березня 2011 року по липень 2011 року на картковий рахунок позивача надійшла допомога по догляду за дитиною у розмірі 650,00 грн., що становить 130 грн. щомісячно. Позивач вважає такий розмір допомоги неправильним, оскільки розмір допомоги, яку вона повинна отримувати повинен бути не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом, а саме: у 2011 році прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 894 грн., з 1 квітня - 911 грн., з 1 жовтня - 934 грн., з 1 грудня 953 грн. для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, тобто дітей, віком до 6 років: з 1 січня - 816 грн., з 1 квітня - 832 грн., з 1 жовтня 853 грн., з 1 грудня - 870 грн.

Позивач вважає, що вона отримала допомогу по догляду за дитиною не в повному обсязі, а при зверненні до управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради в Черкаській області з питанням перерахунку допомоги - їй було відмовлено, тому просить суд визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області щодо нарахування та виплати державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку незаконними, зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради зробити перерахунок ОСОБА_1 державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності до вимог статті 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” від 21.11.1992 року в редакції 1992 року та виплачувати останній щомісячно допомогу по догляду за дитиною до трирічного віку в розмірі, не менше від прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до 6 років, зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради зробити перерахунок ОСОБА_1 державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з моменту звернення її за призначенням допомоги,стягнути з управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради в Черкаській області 2792 гривні недовиплаченої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 пред'явлені позовні вимоги підтримав повністю, просив їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_5, діюча на підставі довіреності, в судовому засіданні не визнала пред'явлені вимоги до управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області та заперечувала проти їх задоволення, пояснивши, що управління не має заборгованості по виплаті допомоги перед позивачем, оскільки діяло у межах своїх повноважень та у спосіб, встановлений чинним законодавством, адже кошти на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми надходять з державного бюджету у вигляді субвенції до місцевого бюджету, за межі якого управління не маж права виходити.

Разом з тим, представник відповідача зазначила, що позивач ОСОБА_1 до народження дитини не працювала, не служила, не навчалася, тобто вона є незастрахованою особою. ОСОБА_1 31.01.2011 року звернулася в управління за призначенням допомоги в зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. На підставі поданих документів позивачу Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області була призначена допомога в зв'язку із вагітністю та пологами на термін з 01.11.2010 року по 06.03.2011 року на підставі довідки з пологового будинку. З 07.03.2011 року позивачу Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до статті 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” та пункту 22 Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751(зі змінами).

Відповідно до пункту 23 розділу ІІ “Внесення змін до деяких законодавчих актів України Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік” та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі,що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50%, з 1 січня 2009 року - 75%, з 1 січня 2010 року - 100% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше 130 гривень, тобто розмір вищезазначеної допомоги чітко визначений з 2008 року цим Законом. Норми даного Закону неконституційними рішеннями Конституційного Суду України не визначалися і тому мають законну силу.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, суд вважає, що необхідно відмовити в задоволенні позовних вимог на підставі наступного.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року у позивача народився син ОСОБА_3. До народження доньки позивач працювала на посаді менеджера з реклами “Видавництва“Республіка”, з 07.05.2010 року була звільнена з цієї ж посади за згодою сторін на підставі ст. 36 п.1 КЗпП України, після чого з 19.05.2010 року перебувала на обліку по безробіттю в Уманському міському центрі зайнятості. З 07.03.2011 року позивачу Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до статті 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”. За період з 1 березня 2011 року по липень 2011 року на картковий рахунок позивача надійшла допомога по догляду за дитиною у розмірі 650,00 грн., що становить 130 грн. щомісячно.

Відповідно ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та втратами, зумовленими народженням та похованням» право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має застрахована особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у формі матеріального забезпечення у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і частково компенсує втрату заробітної плату період цієї відпустки.

Дослідивши в судовому засіданні особову справу позивача ОСОБА_1 по виплаті державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, надану представником відповідача для огляду, суд встановив, що згідно запису в даній справі позивач є застрахованою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до вимог ст.15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.{Частина перша статті 15 в редакції Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007}.

Керуючись ст.ст. 6-9, 17-19, 71, 87, 94, 99, 104, 158-163, 171-2 КАС України, ст.ст. 1,3,8,21.22,46,48,64 Конституції України, ст.ст. 10-15 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10-ти днів з дня її проголошення або з моменту отримання копії постанови.

Головуючий: Ю.В. Мельничук