Постанова від 21.10.2011 по справі 2а/2470/2380/11

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/2380/11

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі головуючого -судді Ковтюк В.О., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом прокурора Кельменецького району Чернівецької області в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області до фізичної особі підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, суд -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Кельменецького району Чернівецької області в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області (позивач) звернувся з адміністративним позовом до фізичної особі підприємця ОСОБА_1 (відповідача) про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.

У відповідності до вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України, відповідачу було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов, або заяву про визнання позову. Проте, у зв'язку з тим що відповідач відмовився від отримання, конверт повернувся на адресу суду.

Виходячи із ч.8 ст.35 КАСУ, вважається що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Окрім того, ч.11 ст.35 КАСУ, передбачає, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що при проведенні перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що при наданні послуг з нерегулярних пасажирських перевезень з с.м.т. Кельменці в м.Чернівці 14.04.2011р. у відповідача ОСОБА_1 були відсутні документи, передбачені законодавством про автомобільний транспорт, а саме: дорожній лист, ліцензійна картка, договори із замовника транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг (акт №003584 від 14.0411р.) (а.с.11).

Позивач, розглянувши справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт, 31 травня 2011 року, виніс постанову №3669 про застосування до відповідача фінансових санкцій у відповідності до вимог абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-ІІІ (далі Закон №2344-ІІІ) в сумі 1700,00 грн. (а.с.10).

Відповідачем доказів сплати зазначеної суми заборгованості у встановлений законодавством строк до суду подано не було.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст.39 Закону N 2344-III, документами, для нерегулярних пасажирських перевезень - для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Згідно п.3 ч.1 ст.60 Закону N 2344-III, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються такі санкції: за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пункт 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабміну України від 08.11.06р №1567, передбачає, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (60140, АДРЕСА_1) на користь державного бюджету України - 1700 (тисячу сімсот) грн. 00 коп.

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.О. Ковтюк