Постанова від 16.08.2011 по справі 2а-6412/11/1270

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 серпня 2011 року Справа № 2а-6412/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Ігнатович О.А.

та

представників сторін:

від позивача - начальник юридичного відділу

ОСОБА_1 (довіреність від 29.12.2010 № 8707/100)

старший державний податковий

інспектор юридичного відділу

ОСОБА_2 (довіреність від 23.06.2011 № 3887/100)

від відповідача - начальник Цупко В.Ю.

(розпорядження про призначення на

посаду від 01.07.2011 № 300к)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області

до комунального підприємства «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради

про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 108585,00 грн. та з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 794471,63 грн.,

ВСТАНОВИВ:

25 липня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області до комунального підприємства «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 108585,00 грн. (податкове зобов'язання) та з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 794471,63 грн., з яких 787635,94 грн. - податкове зобов'язання, 6835,69 грн. - пеня.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.

Комунальне підприємство «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності та перебуває на обліку як платник податків у державній податковій інспекції в м. Ровеньки Луганської області.

Підприємству направлено дві податкові вимоги: від 05 травня 2009 року № 1/99 з повідомленням про податковий борг в сумі 63842,87 грн. (вручено головному бухгалтеру ОСОБА_4 05 травня 2009 року) та від 04 червня 2009 року № 2/117 з повідомленням про податковий борг в сумі 101095,76 грн. (вручено головному бухгалтеру ОСОБА_4 04 червня 2009 року). У державному реєстрі обтяжень рухомого майна 28 березня 2011 року внесено запис за № 8765587 про реєстрацію податкової застави активів комунального підприємства «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради. Майно підприємства є власністю територіальної громади м. Ровеньки. У зв'язку з несплатою податкового зобов'язання з податку на додану вартість та з податку на доходи фізичних осіб станом на 01 липня 2011 року виник податковий борг в сумі 903056,63 грн., до якого входить пеня в сумі 6835,69 грн., нарахована за несвоєчасне погашення податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб.

На підставі пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України державна податкова інспекція в м. Ровеньки Луганської області просить стягнути кошти комунального підприємства «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради у рахунок погашення податкового боргу в сумі 903056,63 грн., у тому числі заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 105585,00 грн. та заборгованості з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 794471,63 грн. за рахунок готівки, що належить відповідачу.

У судовому засіданні представники позивача позов підтримали, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі. Письмовими поясненнями від 15 серпня 2011 року б/н комунальне підприємство «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради позовні вимоги про стягнення податкового боргу визнало у повному обсязі та зазначило, що до 31 липня 2011 року підприємство надавало комунальні послуги, але рішенням сесії Ровеньківської міської ради від 24 червня 2011 року № 6/14-450 створено ліквідаційну комісію по припиненню юридичної особи відповідача. Підприємство має кредиторську та дебіторську заборгованість, ведеться претензійно-позовна робота щодо стягнення заборгованості. З огляду на викладене, відповідач просить суд на підставі статті 257 КАС України встановити спосіб та порядок виконання рішення шляхом розстрочення його виконання строком на три роки з оплатою рівними частинами згідно наданого графіку (арк. справи 55-56, 58-60).

У судовому засіданні представник позивача надав відзив на пояснення відповідача від 15 серпня 2011 року, згідно з яким не заперечує проти задоволення заяви відповідача щодо встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення погашення податкового боргу на загальну суму 903056,63 грн. строком на три роки з оплатою рівними частинами згідно наданого графіку (арк. справи 62).

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.

У відповідності із пунктом 202.1 статті 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом по податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:

а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;

б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Розділом ІV Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на доходи фізичних осіб.

Згідно із пунктом «д» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України (в редакції, яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин) особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, що утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету.

Комунальне підприємство «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради (ідентифікаційний код 35937837) як платник податків знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Ровеньки Луганської області, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 23 вересня 2008 року № 127 (арк. справи 18).

Відповідно до вимог Закону України від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (який був чинним до 01 січня 2011 року) комунальне підприємство «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради зареєстроване платником податку на додану вартість, йому присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість - 359378312112, про що свідчить свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість від 11 вересня 2008 року № 100138571 (арк. справи 15).

На виконання пункту 54.1 статті 54, пункту 203.1 статті 203 та підпункту «д» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України комунальне підприємство «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради подало до державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області:

- податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2011 року (зареєстрована у позивача 20 червня 2011 року за № 17262), в якій визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду, у розмірі 64586,00 грн. (арк. справи 32-33);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2011 року (зареєстрована у позивача 20 червня 2011 року за № 9004310572), в якій визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду, у розмірі 43999,00 грн. (арк. справи 34-35);

- податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за лютий 2011 року (зареєстрована у позивача 17 березня 2011 року за № 9001177211), в якій визначило суму податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає перерахуванню в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, у розмірі 868349,35 грн., несплачений залишок якої складає 753522,24 грн. (арк. справи 28-29);

- податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за березень 2011 року (зареєстрована у позивача 18 квітня 2011 року № 9002023974), в якій визначило суму податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає перерахуванню в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, у розмірі 34113,70 грн. (арк. справи 30-31).

В порушення вимог пункту 57.1 статті 57 та пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України комунальне підприємство «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, самостійно суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість та з податку на доходи фізичних осіб, зазначену у поданих ним податкових деклараціях, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг.

Нарахування пені згідно із підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України розпочинається:

- при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

- при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.

Підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України передбачено, що у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.

Інструкцією про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 17 грудня 2010 року № 953 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2010 за № 1350/18645, встановлений порядок ведення органами державної податкової служби обліку нарахування та погашення пені, що справляється з платників податків у зв'язку із несвоєчасним погашенням узгодженого грошового зобов'язання, та пені на податкове зобов'язання, нараховане контролюючим органом у разі виявлення його заниження та/або визначене податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента (надалі - Інструкція).

Відповідно до пункту 3.1 Інструкції нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Згідно з пунктом 3.2 вищезазначеної Інструкції при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податку, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податку, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.

Якщо платник податків не виконує встановлену цим пунктом черговість платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), орган державної податкової служби самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.

У разі наявності у платника податку податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, у рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Пунктом 3.3 Інструкції передбачено, що суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.

Як вбачається з облікової картки відповідача, за несвоєчасне погашення податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб у відповідності до вимог статті 129 Податкового кодексу України відповідачу за період з 02 березня 2011 року по 30 червня 2011 року включно нарахована пеня в сумі 6835,69 грн. (арк. справи 72-74).

Станом на 15 серпня 2011 року податковий борг з податку на додану вартість по податковим деклараціям від 20 червня 2011 року № 17262, від 20 червня 2011 року № 9004310572 в загальному розмірі 108585,00 грн., з податку на доходи фізичних осіб по податковим деклараціям від 17 березня 2011 року № 9001177211, від 18 квітня 2011 року № 90020239741 в загальному розмірі 787635,94 грн. та нарахована пеня в сумі 6835,69 грн. платником податків не сплачені, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника станом на 15 серпня 2011 року (арк. справи 63-71, 72-74).

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядком стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1244, визначено механізм стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу.

Пунктом 2 Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1244, передбачено, що вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками органу державної податкової служби з урахуванням вимог пунктів 95.2-95.4 статті 95 Податкового кодексу України.

Довідкою від 15 липня 2011 року № 565 підтверджується, що до каси комунального підприємства «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради надходять готівкові кошти (арк. справи 61).

У судовому засіданні судом встановлено, що у відповідності із статтею 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01.01.2011) державною податковою інспекцією в м. Ровеньки Луганської області комунальному підприємству «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради було направлено першу податкову вимогу від 05 травня 2009 року № 1/99 з повідомленням про податковий борг в сумі 63842,87 грн. (вручено головному бухгалтеру ОСОБА_4 05 травня 2009 року) та другу податкову вимогу від 04 червня 2009 року № 2/117 з повідомленням про податковий борг в сумі 101095,76 грн. (вручено головному бухгалтеру ОСОБА_4 04 червня 2009 року) (арк. справи 22, 23).

Оскільки перша податкова вимога від 05 травня 2009 року № 1/99 та друга податкова вимога від 04 червня 2009 року № 2/117 є чинними (доказів про відкликання податкових вимог суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Внаслідок того, що комунальне підприємство «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради станом на дату розгляду та вирішення адміністративної справи у добровільному порядку податковий борг у загальному розмірі 903056,63 грн. не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення коштів в сумі 903056,63 грн. за податковим боргом з податку на додану вартість та з податку на доходи фізичних осіб за рахунок готівки, що належить відповідачу, визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

З урахуванням клопотання відповідача, відсутністю заперечень позивача, суд вважає за необхідне відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання даного судового рішення шляхом розстрочення комунальному підприємству «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради сплати в доход Державного бюджету України заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 108585,00 грн. строком на три роки (тридцять шість місяців) починаючи з 20 вересня 2011 року по 20 серпня 2014 року включно рівними частинами по 3000,00 грн. щомісячно, крім серпня 2014 року, в якому до сплати підлягає 3585,00 грн. та заборгованості з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 794471,63 грн. строком на три роки (тридцять шість місяців) починаючи з 20 вересня 2011 року по 20 серпня 2014 року рівними частинами по 22070,00 грн. щомісячно, крім серпня 2014 року, в якому до сплати підлягає 22021,63 грн., та зобов'язання державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області провести розстрочення у картці особового рахунку комунального підприємства «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради з податку на додану вартість та з податку на доходи фізичних осіб.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 16 серпня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 22 серпня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 16, 20, 57, 87, 95, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області до комунального підприємства «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість в сумі 108585,00 грн. та з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 794471,63 грн. задовольнити повністю.

Стягнути кошти комунального підприємства «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради (ідентифікаційний код 35937837, місцезнаходження: 94700, Луганська область, м. Ровеньки, кв. Гагаріна, буд. 3-А) в сумі 903056,63 грн. (дев'ятсот три тисячі п'ятдесят шість гривень шістдесят три копійки) в рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, у тому числі:

- 108585,00 грн. (сто вісім тисяч п'ятсот вісімдесят п'ять гривень нуль копійок) в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість на р/р 31119029700059 в ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, одержувач - УДК у м. Ровеньки ГУДКУ у Луганській області, код одержувача - 24046930, код бюджетної класифікації платежу 14010100;

- 794471,63 грн. (сімсот дев'яносто чотири тисячі чотириста сімдесят одна гривня шістдесят три копійки) в рахунок погашення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб на р/р 33217800700059 в ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, одержувач - УДК у м. Ровеньки ГУДКУ у Луганській області, код одержувача - 24046930, код бюджетної класифікації платежу 11019900.

Розстрочити комунальному підприємству «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської ради сплату заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 108585,00 грн. строком на три роки (тридцять шість місяців) починаючи з 20 вересня 2011 року по 20 серпня 2014 року включно рівними частинами по 3000,00 грн. щомісячно, крім серпня 2014 року, в якому до сплати підлягає 3585,00 грн. та заборгованості з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 794471,63 грн. строком на три роки (тридцять шість місяців) починаючи з 20 вересня 2011 року по 20 серпня 2014 року включно рівними частинами по 22070,00 грн. щомісячно, крім серпня 2014 року, в якому до сплати підлягає 22021,63 грн.

Державній податковій інспекції в м. Ровеньки Луганської області провести розстрочення у картці особового рахунку комунального підприємства «Міське комунальне підприємство» Ровеньківської міської податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 108585,00 грн. (сто вісім тисяч п'ятсот вісімдесят п'ять гривень нуль копійок) та з податку на доходи фізичних осіб у сумі 794471,63 грн. (сімсот дев'яносто чотири тисячі чотириста сімдесят одна гривня шістдесят три копійки).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 22 серпня 2011 року.

СуддяТ.І. Чернявська