Категорія 10.2.4
Ухвала
Іменем України
16 серпня 2011 року Справа № 2а-5606/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Ігнатович О.А.
та
представників сторін:
від позивача - провідний юрисконсульт ВП «Шахта «Черкаська»
ДП «Луганськвугілля»
ОСОБА_1 (довіреність від 11.07.2010 № 03/5-276)
від відповідача - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
державного підприємства «Луганськвугілля»
до управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області
про визнання нечинним рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 05 липня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-5606/11/1270 за позовом державного підприємства «Луганськвугілля» до управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області, в якому позивач просить визнати нечинним рішення від 30 березня 2011 року № 17 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду адміністративної справи 2а-5606/11/1270 за позовом державного підприємства «Луганськвугілля» до управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області про визнання нечинним рішення від 30 березня 2011 року № 17 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску був визначений суддя Мазур Ю.Ю.
Внаслідок повторного автоматичного розподілу справи між суддями автоматизованою системою документообігу суду для розгляду адміністративної справи 2а-5606/11/1270 за позовом державного підприємства «Луганськвугілля» до управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області про визнання нечинним рішення від 30 березня 2011 року № 17 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску була визначена суддя Чернявська Т.І.
Ухвалою від 25 липня 2011 року справу № 2а-5606/11/1270 за позовом державного підприємства «Луганськвугілля» до управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області про визнання нечинним рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені прийнято до провадження та призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні (арк. справи 12-13).
При прийнятті справи до провадження суддею було встановлено, що провадження в адміністративній справі 2а-5606/11/1270 за позовом державного підприємства «Луганськвугілля» до управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області про визнання нечинним рішення від 30 березня 2011 року № 17 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, внаслідок чого позивачу в ухвалі від 25 липня 2011 року було запропоновано до 10 серпня 2011 року надати суду адміністративний позов, оформлений з дотриманням вимог пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, в якому обґрунтовані позовні вимоги і викладені обставини з посиланням на Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджену постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5 та зареєстровану в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за № 994/18289, його копію для відповідача, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області за результатами досудового порядку оскарження рішення управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області від 30 березня 2011 року № 17 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені з документами на підтвердження дати отримання зазначеного рішення, у разі пропуску строку звернення до суду - клопотання про поновлення строку звернення до суду з обґрунтуванням та документальним підтвердженням поважності причин пропуску строку до суду. Також в ухвалі позивачу було роз'яснено, що у відповідності із пунктом 7 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
08 серпня 2011 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян за вхідним реєстраційним номером 29662 від державного підприємства «Луганськвугілля» на виконання вимог ухвали суду від 25 липня 2011 року надійшов адміністративний позов від 08 серпня 2011 року № 03/юр-2557, оформлений з дотриманням вимог пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, в якому обґрунтовані позовні вимоги і викладені обставини з посиланням на Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджену постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5 та зареєстровану в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за № 994/18289, його копія для відповідача, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області за результатами досудового порядку оскарження рішення управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області від 30 березня 2011 року № 17 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені з документами на підтвердження дати отримання зазначеного рішення (арк. справи 17-41).
З доданих до адміністративного позову від 08 серпня 2011 року № 03/юр-2557 документів, судом встановлено, що позивачем пропущено строк звернення до суду, встановлений частиною 4 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на нижчевикладене.
Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У відповідності із пунктом 14 статті 25 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску. Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Частиною 4 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
З матеріалів адміністративного позову від 08 серпня 2011 року № 03/юр-2557 вбачається, що рішення управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області від 30 березня 2011 року № 17 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску оскаржувалось державним підприємством «Луганськвугілля» в досудовому порядку до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.
За результатами досудового порядку оскарження рішення управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області від 30 березня 2011 року № 17 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені позивач 18 травня 2011 року отримав рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 12 травня 2011 року за № 3430/09-10, яким скаргу залишено без задоволення, а рішення, що оскаржується, - без змін.
Враховуючи, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 12 травня 2011 року за № 3430/09-10 за результатами досудового оскарження рішення управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області від 30 березня 2011 року № 17 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені позивач отримав 18 травня 2011 року, а адміністративний позов про його оскарження згідно штампу реєстрації вхідної кореспонденції на адміністративному позові поданий до суду 01 липня 2011 року, суд прийшов до висновку про недотримання державним підприємством «Луганськвугілля» строку на оскарження рішення управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області від 30 березня 2011 року № 17 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, встановленого частиною 4 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
В порушення вимог ухвали від 25 липня 2011 року позивач не надав суду клопотання про поновлення строку звернення до суду з обґрунтуванням та документальним підтвердженням поважності причин пропуску строку до суду.
Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
З огляду на вищевикладене, суд відповідно до вимог пункту 7 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України залишає позовну заяву державного підприємства «Луганськвугілля» до управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області про визнання нечинним рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені від 30 березня 2011 року № 17 без розгляду.
Відповідно до частини 2 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України про залишення позовної заяви без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена.
Згідно із частиною 3 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись пунктом 7 частини 1 статті 155, статтями 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву державного підприємства «Луганськвугілля» до управління Пенсійного фонду України у Слов'яносербському районі Луганської області про визнання нечинним рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені залишити без розгляду, роз'яснивши позивачеві право на повторне звернення до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Т.І. Чернявська