Ухвала від 16.08.2011 по справі 2а-6356/11/1270

10

Ухвала

Про передачу адміністративної справи

до іншого адміністративного суду

16 серпня 2011 року Справа № 2а-6356/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Ігнатович О.А.

та

представників сторін:

від позивача - головний спеціаліст-юрисконсульт

ОСОБА_1 (довіреність від 10.01.2011 № 382)

від відповідача - провідний юрисконсульт ВП «Шахтобудівельне

управління» ВАТ «Лисичанськвугілля»

ОСОБА_2 (довіреність від 04.01.2011 № 09)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради

до відокремленого підрозділу «Шахтобудівельне управління» відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля»

про відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок неправомірних дій,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 26 липня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-6356/11/1270 за позовом управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради до відокремленого підрозділу «Шахтобудівельне управління» відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок неправомірних дій (арк. справи 71).

Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду адміністративної справи 2а-6356/11/1270 за позовом управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради до відокремленого підрозділу «Шахтобудівельне управління» відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок неправомірних дій, був визначений суддя Агевич К.В.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2011 року задоволено заяву про самовідвід судді у справі № 2а-6356/11/1270 за позовом управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради до відокремленого підрозділу «Шахтобудівельне управління» відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок неправомірних дій (арк. справи 75).

Внаслідок повторного автоматичного розподілу справи між суддями автоматизованою системою документообігу суду для розгляду адміністративної справи № 2а-6356/11/1270 за позовом управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради до відокремленого підрозділу «Шахтобудівельне управління» відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок неправомірних дій, визначена суддя Чернявська Т.І.

Ухвалою від 04 серпня 2011 року справу № 2а-6356/11/1270 за позовом управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради до відокремленого підрозділу «Шахтобудівельне управління» відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок неправомірних дій, прийнято до провадження та призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні (арк. справи 79).

У відповідності із вимогами статей 48 та 50 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна процесуальна правосуб'єктність наявна лише у юридичних осіб.

У судовому засіданні судом було встановлено, що відокремлений підрозділ «Шахтобудівельне управління» відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» є неналежним відповідачем, оскільки згідно витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) по Луганській області від 09 серпня 2011 року за № 13-48/1835, наданого Головним управлінням статистики у Луганській області, є відокремленим підрозділом відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» без права юридичної особи і тому не може бути стороною при вирішенні цього спору (арк. справи 84).

Відповідно до частини 1 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

З огляду на викладене, а також враховуючи згоду позивача, суд пришов до висновку про необхідність заміни первинного відповідача - відокремленого підрозділу «Шахтобудівельне управління» відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля», належним відповідачем - відкритим акціонерним товариством «Лисичанськвугілля».

Також, у судовому засіданні судом було встановлено, що Луганським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду, а саме - Лисичанському міському суду Луганської області як адміністративному суду, з огляду на таке.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Частина 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України регламентує, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Згідно із статтею 2 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Відповідно до статті 5 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальні громади, сільські, селищні, міські ради, сільських, селищних, міських голів, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради, районні, обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, органи самоорганізації населення. У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.

У відповідності із частинами 1 та 2 статті 11 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи, виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Як вбачається з Положення про управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради позивач є самостійним виконавчим органом Лисичанської міської ради і відноситься до органів місцевого самоврядування, а тому відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України даний адміністративний позов підсудний місцевим загальним судам як адміністративним судам.

У відповідності із пунктом 2 частини 1 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Згідно частини 4 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи розглядається судом у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.

Питання про передачу адміністративної справи суд відповідно до частини 5 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Враховуючи вищевикладене та керуючись пунктом 1 частини 1 статті 18, статтями 22, 48, 50, 52, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Замінити первинного відповідача - відокремлений підрозділ «Шахтобудівельне управління» відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля», належним відповідачем - відкритим акціонерним товариством «Лисичанськвугілля».

Адміністративну справу № 2а-6356/11/1270 за позовом управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради до відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок неправомірних дій, передати на розгляд до Лисичанського міського суду Луганської області як адміністративного суду.

Відповідно до частини 6 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяТ.І. Чернявська