Ухвала від 26.07.2011 по справі 2а-4508/09/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2011 р. Справа № 27238/10

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Любашевського В.П.,Святецького В.В.

при секретарі судового засідання: Стецків І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Санком-Львів» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2010 року у справі за позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Санком-Львів» про стягнення економічних санкцій,-

встановила:

У липні 2009 року позивач звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Санком-Львів» про стягнення економічних санкцій.

Позовні вимоги мотивує тим, що Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області було проведено перевірку порядку встановленні, формуванні і застосування тарифів на житлово-комунальні послуги, в результаті чого виявлено порушення державної дисципліни цін, в зв'язку з чим прийнято рішення про застосування економічних санкцій, яке на даний час самостійно не виконано.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2010 року позов задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Санком-Львів» (р/р 2600000012686 в ВАТ «Державний експортно-імпортний Банк України» МФО 325718, ЗКПО 34711924) на користь Державного бюджету Личаківського району м. Львова (р/р 31116106700006 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 22389406 код 21081100) економічні санкції в сумі 315806,61 грн.

Постанову суду першої інстанції оскаржило Товариство з обмеженою відповідальністю «Санком-Львів». Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову постанову, якою в позові відмовити.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін,якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Колегією суддів встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області проведено перевірку порядку встановлення, формування і застосування тарифів на житлово-комунальні послуги. За результатами перевірки складено Акт №000154 від 30.03.2009 року, яким встановлено порушення вимог рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 28.12.2007 року №1223.

На підставі вищезазначеного Акта №000154 від 30.03.2009 року Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області винесено Рішення №78 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 315806,61 грн.

Перевіркою виявлено, що відповідачем в період з квітня 2008 року по березень 2009 року включно, в порушення вимог рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 28.12.2007 року №1223 для категорії «інші споживачі», нарахована плату за послуги з вивезення побутових відходів з урахуванням вартості утилізації за вільними тарифами від 20,0 грн/м. куб. до 42,80 грн/м. куб з ПДВ замість погодженого в розмірі 18,35 грн./м. куб.

У зв'язку із застосуванням протягом з квітні 2008 року по березень 2009 року вільних тарифів відповідачем отримано необґрунтовану виручку в розмірі 105268,87 грн. з врахуванням 62 відсотків проплати.

Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради №1223 від 28.12.2007 року «Про встановлення та погодження тарифів на послуги зі збору, вивезення і захоронення твердих побутових відходів» за надання послуг з вивезення та знешкодження твердих побутових відходів встановлено тариф 18,35 грн./куб.м. (14, 84+3, 51). Судом першої інстанції вірно встановлення що належних доказів дотримання відповідачем вказаних тарифів за спірний період суду не надано, а зворотне підтверджується матеріалами перевірки.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 3 грудня 2009 року №507-ХІІ (зі змінами), вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в дохід бюджету, крім того стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

У відповідності до п. 1.4 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», затвердженої спільним наказом Міністерства економіки з питань європейської інтеграції України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001 року №298/518 (зареєстрована у Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6328) підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ним чинного законодавства в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються органами відповідно до законодавства.

Згідно ч.1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Крім того колегія суддів звертає увагу на те, що відповідно до ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.

З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Санком-Львів» залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2010 року по справі №2а-4508/09/1370 - без змін

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: В. Любашевський

В. Святецький

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 27.07.2011 року