ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № 27/210
м. Київ
25 червня 2010 року № 2а-7750/10/2670
за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кондомінімум Дипломат Хол"
до Київської міської державної адміністрації
про скасування розпорядження від 31.08.2009р. №979 в частині, зобов'язання вчинити певні дії
Суддя О.В.Головань
Секретар Г.В.Колесникова
Представники:
Від позивача: ОСОБА_2 - п/к (дов. від 15.02.10 р.)
Від відповідача: ОСОБА_3 - пров.спец. (дов. від 13.05.10 р. №001-337)
Обставини справи:
Позовні вимоги заявлені про зобов'язання Київської міської державної адміністрації затвердити тариф на утримання будинку АДРЕСА_1 та прибудинкової території у розмірі 3,8 грн. на 1 кв.м. загальної площі житлового приміщення, скасування розпорядження КМДА №979 від 31.08.09 р. в частині погодження розміру тарифу на утримання будинку у розмірі 4,85 грн. за 1 кв.м., заборону видавати нормативно-правові акти в частині затвердження розміру тарифу для будинку, не погодженого з позивачем.
Ухвалою суду від 20.05.10 р. відкрито провадження та призначено справу до розгляду в попередньому судовому засіданні на 21.06.10 р.
В засіданні 21.06.10 р. представник відповідача заявив клопотання про передачу справи до Шевченківського районного суду м. Києва. Клопотання обгрунтоване тим, що повноваження щодо затвердження тарифів нав житлово-комунальні послуги відноситься до повноважень органів місцевого самоврядування згідно п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", тому, затверджуючи тарифи, Київська міська державна адміністрація виступає як орган місцевого самоврядування, а не місцевий орган виклнавчої влади.
Представник позивача проти задоволення клопотання заперечив, посилаючись на ч. 3 ст. 18 КАС України, згідно якої в справах щодо оскарження дій чи бездіяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади підсудність визначається, виходячи з вибору позивача.
В засіданні 21.06.10 р. оголошувалася перерва.
Ознайомившись з клопотанням, суд вважає його обгрунтованим та задовольняє з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміінстративним підсудні адміністративні справи, в яких однією з сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа місцевого самоврядування , крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно чинного законодавства Київська міська державна адміністрація виконує функції як виконавчого органу Київської міської ради (як орган місцевого самоврядування), так і функції органу місцевої виконавчої влади. Таким чином, в кожному конкретному випадку суд, приймаючи справу до провадження та вирішуючи спір, має встановити, до яких повноважень належать оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність Київської міської державної адміністрації - власних (як місцевого органу виконавчої влади) чи делегованих (як органу місцевого самоврядування).
В даному випадку повноваження щодо затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги відноситься до повноважень органів місцевого самоврядування згідно п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та пп. 2 п. "а" ч. 1 ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування", тому для визначення належної предметної підсудності необхідно застосовувати п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України.
Щодо ч. 3 ст. 18 КАС України, то він стосується оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади, а не органу місцевого органу виконавчої влади.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Згідно ч. 1 ст. 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
На підставі вищевикладеного, ст. 18, 22, 186 КАС України, суд, -
1. Справу передати до Шевченківського районного суду м. Києва за предметною підсудністю.
2. Ухвала може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя О.В. Головань