Постанова від 19.09.2011 по справі 2а-11634/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

19 вересня 2011 року № 2а-11634/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Відділ державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м. Києві Державний виконавець відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м.Києві Кваснюк Наталія Василівна

про визнання бездіяльності протиправню, зобов'язання вчинити дії

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, в якому просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо розгляду заяви ОСОБА_1 та зобов'язати останніх надати та направити письмову відповідь на заяву ОСОБА_1 в рамках та на підставі Закону України «Про звернення громадян»за його місцем знаходження, а справу розглянути без його участі.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що позивач на підставі Законів України «Про звернення громадян», «Про інформацію»звернувся до державного виконавця з заявою від 08.04.2011 року з проханням надати інформацію щодо його і клопотав закрити виконавче провадження, оскільки строки для відкриття виконавчого провадження пройшли, але станом на момент звернення до суду жодної відповіді на заяву позивача не надійшло.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Конституція України - це найвищий за юридичною силою правовий акт, який закріплює організацію органів, що здійснюють публічну владу на основі принципу народно го суверенітету, їх взаємовідносини між собою та людиною і громадянами. Конституція постає як основний, головний закон держави, який регламентує найважливіші з погляду держави суспільні відносини. До них належать засади суспільного ладу й політики, правового становища особи, державного устрою, організації та діяльності органів держави.

Статтею 40 Конституції України встановлено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Закон України «Про звернення громадян»регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

Згідно ст. 1 Закону України «Про звернення громадян»громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про звернення громадян»- звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

Частинами 1, 3 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян»- органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.

Згідно із ст. 7 Закону України «Про звернення громадян»звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду.

Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»- звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Законом України «Про державну виконавчу службу»визначено основи організації та діяльності державної виконавчої служби, її завдання, правовий статус працівників органів державної виконавчої служби та їх соціальний захист.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державну виконавчу службу» передбачено, що працівник органу державної виконавчої служби зобов'язаний сумлінно виконувати службові обов'язки, не допускати в своїй діяльності порушення прав громадян та юридичних осіб, гарантованих Конституцією України та законами України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 на підставі Законів України «Про звернення громадян», «Про інформацію»звернувся до Державного виконавця ВДВС Печерського РУЮ у м. Києві Кваснюк Наталії Василівни з заявою від 08.04.2011 року, в якій просив надати певну інформацію та вчинити певні дії.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з поштового повідомлення про вручення дана заява була отримана відповідачем 11.04.2011 року.

Проте, станом на момент розгляду даної справи, у матеріалах справи відсутні будь-які фактичні докази надання відповідачем відповіді позивачу, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача та допущення відповідачем бездіяльності, яка полягає у не наданні позивачеві відповіді.

Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судові витрати, які підлягають стягненню у відповідності з ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства, відсутні, так як позивач на розподілі судових витрат не наполягав.

Керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 11, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

постановив:

Позов ОСОБА_1 задоволити.

Визнати протиправною бездіяльність Відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м. Києві та Державного виконавця відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м. Києві Кваснюк Наталії Василівни щодо розгляду та надання відповіді на заяву ОСОБА_1 від 08 квітня 2011 року з приводу виклику № 518/14.

Зобов'язати Відділ державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м. Києві, Державного виконавця відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м. Києві Кваснюк Наталію Василівну надати та направити письмову відповідь на заяву ОСОБА_1 в рамках та на підставі Закону України «Про звернення громадян» за його місцем знаходження.

Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.І. Шейко