Ухвала від 07.07.2011 по справі 2а-1902/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

"07" липня 2011 р. Справа № 2a-1902/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Тимощука О.Л.

при секретарі Маковійчук С.М.

за участю:

представника військового прокурора - Кітраля С.І.,

представників відповідачів - Нагорного О.О., Чернушки С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом Військового прокурора Чернівецького гарнізону, третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3

до відповідача: Житлової комісії Чернівецького обласного військового комісаріату, Квартирно-Експлуатаційного Відділу м.Чернівці,

про визнання протиправними дій, скасування протоколів № 4 від 03.04.2008р. та № 2 від 24.02.2011р. та зобов'язання вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

Військовий прокурор Чернівецького гарнізону, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3, звернувся до суду з позовом до Житлової комісії Чернівецького обласного військового комісаріату, Квартирно-Експлуатаційного Відділу м.Чернівці про визнання протиправними дій, скасування протоколів № 4 від 03.04.2008р. та № 2 від 24.02.2011р. та зобов'язання вчинення дій.

22.06.2011 року через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання Квартирно-Експлуатаційного Відділу м.Чернівці про залишення позовної заяви без розгляду з підстав порушення Військовим прокурором Чернівецького гарнізону вимог частини 2 статті 60 КАС України та статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру" щодо законності захисту інтересів ОСОБА_3 в суді.

Представник військового прокурора в судовому засіданні проти заявленого клопотання заперечив, мотивуючи тим, що позов подано до суду за результатами проведеної перевірки та виявлених порушень закону.

Представник Житлової комісії Чернівецького обласного військового комісаріату при вирішенні заявленого клопотання поклався на розсуд суду.

Представник Квартирно-Експлуатаційного Відділу м.Чернівці заявлене клопотання підтримав з викладених підстав. Просив залишити позовну заяву без розгляду.

Заслухавши думку представників сторін, розглянувши заявлене клопотання та матеріали адміністративного позову судом встановлено наступне.

За результатами прокурорської перевірки військовим прокурором Чернівецького гарнізону за зверненням ОСОБА_3 встановлено, що відповідно до протоколу житлової комісії Чернівецького ОВК №4 від 03.04.2008 року підполковника запасу ОСОБА_3 визнано таким, що забезпечений житловим приміщенням за рахунок державного житлового фонду та втратившим право на перебування на квартирному обліку. Також, протоколом житлової комісії Чернівецького ОВК №2 від 24.02 2011 року підполковнику запасу ОСОБА_3 відмовлено у зарахуванні на квартирний облік у Чернівецькому ОВК у зв'язку із втратою права перебування на квартирному обліку.

З підстав невідповідності вказаних рішень вимогам чинного законодавства та відмови відповідача виконати принесений протест військовий прокурор Чернівецького гарнізону звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із вимогами:

- визнати протиправним дії житлової комісії Чернівецького обласного військового комісаріату щодо зняття підполковника запасу ОСОБА_3 з обліку потребуючих поліпшення житлових умов;

- скасувати протоколи житлової комісії Чернівецького обласного військового комісаріату №4 від 03.04.2008 року та №2 від 24.02.2011 року в частині зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов підполковника запасу ОСОБА_3;

- зобов'язати житлову комісію Чернівецького обласного військового комісаріату вирішити питання про постановку на квартирний облік потребуючих поліпшення житлових умов підполковника запасу ОСОБА_3

Відповідно до вимог частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру", із змінами та доповненнями, передабчено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Підставою представництва у суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний чи матеріальний стан, похилий вік або з інших поважних причин самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження, а інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

В судовому засіданні представник військового прокурора Чернівецького гарнізону не навів жодних підстав, які б вказували на порушення інтересів держави оскаржуваними рішеннями відповідача про зняття з квартирного обліку ОСОБА_3, а також не надав суду жодних доказів неможливості громадянином ОСОБА_3 самостійно звернутись за захистом своїх законних інтересів до суду.

Відповідно до п.2 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позов слід залишити без розгляду.

Керуючись статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру", ст.61, п. 2 ч.1 ст.155, ст.ст. 160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Військового прокурора Чернівецького гарнізону, третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3 до Житлової комісії Чернівецького обласного військового комісаріату, Квартирно-Експлуатаційного Відділу м.Чернівці про визнання протиправними дій, скасування протоколів № 4 від 03.04.2008р. та № 2 від 24.02.2011р. та зобов'язання вчинення дій- залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.