Ухвала від 18.08.2011 по справі К-41196/09-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

"18" серпня 2011 р. м. Київ К-41196/09

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого: Маринчак Н.Є.

Суддів: Костенка М.І., Островича С.Е., Рибченка А.О., Степашка О.І.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Кіровограді

на постанову Господарського суду Кіровоградської області від 23.04.2008р.

та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11.06.2009р.

у справі №14/354

за позовом приватного підприємця ОСОБА_1

до Державної податкової інспекції у м. Кіровограді

про визнання нечинним рішення,

встановив:

У грудні 2007 року приватний підприємець ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Кіровоградської області з позовом до відповідача про визнання нечинними рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.07.2007р. №0002011710/0.

Постановою Господарського суду Кіровоградської області від 23.04.2008р. залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11.06.2009р., позов задоволено в повному обсязі, визнано нечинним податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Кіровограді №0002011710/0 від 17.07.2007р., стягнуто з Державного бюджету України на користь ПП ОСОБА_1 судові витрати.

Не погоджуючись з постановленими рішеннями ДПІ у м. Кіровограді звернулась із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій просить скасувати рішення судів попередніх інстанцій та ухвалити нове судове рішення, яким відмовити у задоволені позову ПП ОСОБА_1, посилаючись на неправильне застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального права.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судами попередніх інстанцій було встановлено наступне.

Працівниками Державної податкової інспекції м. Кіровограда проведена планова виїзна документальна перевірка ПП ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2005 р. по 31.03.2007 р., за результатами перевірки складено акт від 06.07.2007 р. №84/17-10/НОМЕР_1, в якому зафіксовано порушення позивачем пунктів 1,7 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме позивачем не проведено через реєстратор розрахункових операцій готівкові кошти, а також неподано до податкової інспекції звітів про використання реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок.

На підставі акту перевірки прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.07.2007 р. №0002011710/0 з посиланням на пункт 1 ст.3, пункт 1 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

В ході перевірки встановлено, що торгівельна діяльність ПП ОСОБА_1, згідно наданих на перевірку документів, здійснювалась за готівкові кошти з випискою прибуткових касових ордерів за реалізовану сільськогосподарську продукцію.

Суди попередніх інстанцій задовольняючи позовні вимоги виходили з того, що ПП ОСОБА_1 здійснена реалізація сільськогосподарської продукції юридичним особам за готівкові кошти шляхом поставки вказаної продукції на елеватори вказані покупцями, в місці отримання товару операції з розрахунків у готівковій формі не здійснювалися, оскільки це були оптові поставки товару, що підтверджується наданими позивачем документами. А тому у відповідності до пункту 12 частини 1 статті 9 Закону позивач не зобов'язаний використовувати реєстратори розрахункових операцій або розрахункові книжки.

Колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновками судів попередніх з огляду на наступне.

Згідно статті 1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами, які здійснюють операції з розрахунків у готівковій таабо безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до пункту 1 статті 3 цього Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України згідно пункту 1 статті 17 Закону застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно пункту 12 частини 1 статті 9 Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Аналізуючи вищевказані норми закону, колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що висновок податкового органу щодо необхідності застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні розрахунків за реалізовану сільськогосподарську продукцію оптовими партіями є безпідставним, а тому рішення про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій не є обґрунтованим.

Отже, суди попередніх судових інстанцій, виконавши всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевіривши обставини справи, вирішили справу у відповідності з нормами матеріального права, постановили обгрунтовані рішення, в яких повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки судів про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.

Керуючись ст.ст.220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ухвалив:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Кіровограді -залишити без задоволення.

Постанову Господарського суду Кіровоградської області від 23.04.2008 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11.06.2009 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України з підстав та в порядку передбаченому ст.ст.236-238 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий: ___________________Н.Є. Маринчак

Судді: ___________________М.І. Костенко

___________________С.Е. Острович

___________________А.О. Рибченко

___________________О.І. Степашко

Суддя Н.Є. Маринчак