21 вересня 2011 року Справа № 2а-0870/7648/11
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д. В., розглянувши матеріали
позовної заяви: Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об'єднання №3»
до відповідача 1: Шевченківської районної адміністрації
до відповідача 2: Комунального підприємства Запорізьке міжміське Бюро технічної інвентаризації
треті особи: 1. ОСОБА_1, 2. ОСОБА_2, 3. ОСОБА_3, 4. ОСОБА_4,
про: скасування розпорядження та свідоцтва про право власності на житло, -
21 вересня 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об'єднання №3» до Шевченківської районної адміністрації, Комунального підприємства Запорізьке міжміське Бюро технічної інвентаризації, треті особи - 1. ОСОБА_1, 2. ОСОБА_2, 3. ОСОБА_3, 4. ОСОБА_4, в якому позивач просить суд: скасувати розпорядження від 05 жовтня 2007 року №3134 та свідоцтво на право власності на житло, за адресою: АДРЕСА_1.
У відповідності до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний суд - суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
З огляду на суб'єктний склад, дана справа має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом з огляду на наступні обставини.
Із матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлені вимоги тільки до Шевченківської районної адміністрації запорізької міської ради.
Статтею 5 цього Закону установлено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Аналізуючи вищевикладені норми, суддя приходить до висновку, що за предметною підсудністю справу належить розглядати місцевим загальним судом як адміністративним, у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви, згідно ч. 6 ст. 108 КАС України, не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 18, 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
Позовну заяву Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об'єднання №3» до Шевченківської районної адміністрації, Комунального підприємства Запорізьке міжміське Бюро технічної інвентаризації, треті особи - 1. ОСОБА_1, 2. ОСОБА_2, 3. ОСОБА_3, 4. ОСОБА_4 про скасування розпорядження та свідоцтва про право власності на житло - повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) Д.В. Татаринов