"15" вересня 2011 р. м. Київ К/9991/44840/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі
суддів: Васильченко Н.В., Калашнікової О.В., Конюшка К.В., Леонтович К.Г., Черпіцької Л.Т.,
розглянувши у попередньому розгляді справу за касаційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі Житомирської області на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 26 січня 2011 року та постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2011 року у справі № 2а-1588/11 за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі Житомирської області про перерахунок пенсії, -
У жовтні 2010 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі Житомирської області, в якому просила зобов'язати відповідача провести перерахунок доплати до пенсії згідно ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, встановивши її на рівні однієї мінімальної заробітної плати з в розмірі 460 грн. з 01.08.2007р. по 01.09.2010 р.
Справа № К/9991/44840/11 Доповідач: Леонтович К.Г.
Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 26 січня 2011 року позовні вимоги задоволені в частині зобов'язання відповідача провести перерахунок доплати до пенсії за період з 01.03.2010 р. по 01.09.2010 р. в розмірі 2106,20 грн. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2011 року скасоване рішення суду першої інстанції в частині зобов'язання відповідача провести перерахунок доплати до пенсії за період з 01.03.2010 р. по 01.09.2010 р. в розмірі 2106,20 грн. Ухвалене в цій частині нове судове рішення про зобов'язання відповідача провести перерахунок доплати до пенсії за період з 01.03.2010 р. по 01.09.2010 р. В решті рішення суду першої інстанції залишене без змін.
Не погоджуючись з ухваленими по справі рішеннями управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі Житомирської області звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення судів першої і апеляційної інстанцій та ухвалити нове судове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши правову оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, проаналізувавши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що відсутні підстави для скасування судових рішень, а касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судами попередніх інстанцій, позивач є громадянином, який постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю і користується правами та пільгами, передбаченими Законом України “Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в тому числі, відповідно до ст. 39 має право на доплату до пенсії.
В порушення наведеної норми відповідач виплачував доплата до пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 р., тобто у меншому розмірі ніж це передбачено ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Відповідно до ст. 19 Конституції України суб'єкти владних повноважень зобов'язані діяти лише на підставі та в межах наданих повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією України та іншими Законами України.
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. №10-рп визнані неконституційними положення Закону України про Державний бюджет України на 2008 рік, якими була зупинена дія статті 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Виходячи з викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов до вірного висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині зобов'язання відповідача провести перерахунок доплати до пенсії за період з 01.03.2010 р. по 01.09.2010 р. згідно ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Разом з тим, суд апеляційної інстанції вірно зазначив, що адміністративний суд повинен визнати дії суб'єкта владних повноважень незаконними (протиправними) і зобов'язати відповідача провести нарахування та виплату належних сум відповідно до Закону, а не ухвалювати рішення про зазначення визначених сум.
Згідно ч.3 ст.220-1 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення -без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
З урахуванням викладеного, судами першої і апеляційної інстанцій винесені законні і обґрунтовані рішення, постановлені з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для їх скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст.220, 220-1, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -
Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі Житомирської області -відхилити.
Постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 26 січня 2011 року, в частині залишеній без змін постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2011 року, та постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2011 року -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України з підстав передбачених ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.Г. Леонтович