Ухвала від 20.09.2011 по справі 4476/11/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2011 р. Справа № 2-а-4476/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Гомельчука С.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Скадовському районі Херсонської області < 3-я особа >про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання здійснити нарахування та виплату соціальної допомоги дітям війни,

встановив:

31 серпня 2010 року позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Скадовському районі Херсонської області, < 3-я особа > < Текст > у якому просив визнати протиправною бездіяльність відповідача по нарахуванню та сплаті щомісячної державної соціальної доплати до пенсії у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком та зобов'язати УПФУ в Скадовському районі Херсонської області здійснити перерахунок пенсії за період з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 р., з 22.05.2008 р. по 31.12.2009 р. з підвищенням її на 30% від мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та провести її виплату .

Відповідно до ухвали Херсонського окружного адміністративного суду від 02.09.2011 р. у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Скадовському районі Херсонської області про визнання дій протиправними та стягнення соціальної допомоги дітям війни відмовлено.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 11 липня 2011 року скасовано ухвалу Херсонського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2010 року та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

21 вересня 2011 року позивач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення з відміткою про вручення у матеріалах справи.

Від відповідача надійшла заява, у якій він просить розглянути справу за відсутності його представника.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що адміністративна справа підлягає передачі до іншого адміністративного суду з наступних підстав.

У відповідності з ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Згідно з п.4 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

З матеріалів справи видно, що предметом даного спору є правильність нарахування і виплати позивачу підвищення до пенсії згідно з Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Отже, за змістом ст. 18 КАС України, даний спір предметно підсудний місцевому загальному суду як адміністративному.

У відповідності із п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Суд при вирішенні питання про передачу даної справи до іншого адміністративного суду також враховує принцип доступності до правосуддя як складової встановленого Конституцією України права на судовий захист, внаслідок чого вважає необхідним передати справу до суду, який територіально найбільше наближений до місця перебування сторін по справі.

Крім того, за приписами ч. 2 ст. 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

З матеріалів справи видно, що позивач і відповідач перебувають в місті Скадовську Херсонської області, яке відноситься до територіальної юрисдикції Скадовського районного суду Херсонської області, до якого і слід передати справу.

Керуючись ст.ст. 17-19, 22 КАС України, суд -

ухвалив:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Скадовському районі Херсонської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання здійснити нарахування та виплату соціальної допомоги дітям війни направити до Скадовського районного суду Херсонської області для розгляду за предметною підсудністю.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суду, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Гомельчук С.В.

Кат.10.2