73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
25 серпня 2011 р. Справа № 2-а-4046/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Дубровної В.А.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
У серпні 2011 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області (надалі - позивач) звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач), у якому просить стягнути з відповідача штраф у сумі 1 700,00 грн. за порушення Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 року "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (надалі - Закон №481/95-ВР).
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1 700,00 грн., які нараховані рішенням про застосування фінансових санкцій від 21.06.2011 р. № 210751-2108-32, яке прийнято на підставі акту перевірки від 15.06.2011 р. за № 89/32/01/1786516829. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України судом на адресу відповідача АДРЕСА_1 була направлена рекомендованою поштою копія ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, про що свідчить поштове повідомлення про вручення. Відповідач письмових заперечень на позовну заяву до суду не надавав.
З таких підстав, суд вважає за можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
15.06.2011 року посадовими особами САТ ДПА проведена перевірка магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить відповідачу, з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, за результатами якої складено акт перевірки від 15.06.2011 р. за № 89/32/01/1786516829.
На підставі зазначеного акту, позивачем прийнято рішення від 21.06.2011 р. за № 210751-2108-32 про застосування до відповідача фінансових санкцій у сумі 1 700,00 грн.
Порушень вимог законодавства щодо проведення перевірки, оформлення її результатів та застосування фінансових санкцій за виявлені порушення, судом не встановлено.
Щодо правомірності застосування до відповідача фінансових санкцій, то відповідно до ст.15 Закону № 481/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності тільки за наявності у них ліцензії. Статтею 1 цього ж Закону визначено, що ліцензія - це документ державного зразка, який посвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження діяльності протягом визначеного строку.
Згідно акту перевірки відповідач 21.05.2011 року здійснював роздрібну торгівлю тютюновими виробами без ліцензії. Ліцензія на право здійснювати роздрібну торгівлю тютюновими виробами за № 1-21-08-66-50918 була придбана 23.05.2011 року, термін дії якої з 25.05.2011 року по 25.05.2012 року.
Отже, факт реалізації 21.05.2011 року в магазині відповідача тютюнових виробів без наявності відповідної ліцензії підтверджується фіскальними чеками від 21.05.2011 року № 2316, 2317. Дані фіскальні чеки містять ідентифікаційний код відповідача, а також код реєстратора розрахункових операцій, який зареєстрований за відповідачем для проведення розрахункових операцій саме у магазині, де проводилась перевірка.
Згідно ст. 17 Закону №481/95-ВР до суб'єктів господарювання за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії застосовуються штрафні санкції в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Таким чином, суд вважає, що, застосовані до відповідача фінансові санкції у сумі 1 700,00 грн. відповідають положенням ст. 17 Закону № 481/95-ВР.
Статтею 17 Закону України № 481/95-ВР та пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.03 року № 790 визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 21.06.2011р. № 210751-2108-32 вручено відповідачу 23.06.2011 року, про що свідчить його особистий підпис.
На час розгляду справи відповідачем не надані суду заперечення щодо позовних вимог та докази щодо сплати штрафної санкції до Державного бюджету.
Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 183-2 КАС України, суд -
постановив:
Позовні вимоги регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Державного бюджету на (р/р 31115106700133, код платежу 21081100, код банку 24103733, в установі банку ГУДКУ у Херсонській обл., МФО 852010) фінансову санкцію у сумі 1 700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Дубровна В.А.
кат. 8.2.4