справа № 2а- 12281/11/2070
Україна
про відмову у відкритті провадження
16 вересня 2011 р. м . Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Старосєльцева О.В., перевіривши матеріали позову
ОСОБА_1
доУправління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова
прозалишення або звільнення з посади, накладення та стягнення адміністративного штрафу, наведенні порядку при розгляді заяв та скарг в органах державної влади та стягнення суми, -
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить :
- у першому варіанті: заступника начальника відділу по призначенню пенсії ОСОБА_2 залишити на посаді, стягнути з її заробітної плати на користь позивача адміністративний штраф у розмірі 3.400,00грн. за її відповідь від 14.07.2011р. № 1358 Ф-11 з зобов'язанням виплатити його у термін 5 місяців; просити адміністрацію Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова сприяти у соціальній допомозі для ОСОБА_2;
- у другому варіанті: ОСОБА_3 звільнити з роботи за невідповідністю з займаній посаді та з забороною їй працювати в будь-яких посадах строком на 3 роки; 3400,00грн. стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова;
- зобов'язати адміністрацію Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова навести порядок при розгляді заяв та скарг громадян-пенсіонерів.
Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач у зв'язку з незадоволенням від наданої Управлінням Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова відповіді на його звернення просить суд накласти адміністративний штраф на заступника начальника відділу по призначенню пенсії ОСОБА_2, звільнити її з посади та зобов'язати адміністрацію Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова навести порядок при розгляді заяв та скарг.
Вивчивши зміст позову, а також доданих до позову документів, суд, дійшов висновку, що дана позовна заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з огляду на наступне:
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як вбачається з приписів ч.2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Норми ст.17 КАС України містять вичерпний перелік публічно правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, а саме: на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму (ч.1 ст.17); юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму (ч.2 ст.17).
Системно проаналізувавши положення зазначених норм КАС України, суд приходить до висновку, що вимоги про залишення або звільнення з посади будь-яких працівників, в тому числі і державних службовців, про стягнення грошових коштів з заробітної плати таких працівників, про заборону займати посади в органах державної влади та управління, про накладення та стягнення адміністративного штрафу, а також про наведення порядку при розгляді заяв та скарг у суб'єктах владних повноважень не належать до юрисдикції адміністративного суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 2-4, 17, п.1 ч. 1 ст. 109, ст. 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова про залишення або звільнення з посади, накладення та стягнення адміністративного штрафу, наведенні порядку при розгляді заяв та скарг в органах державної влади та стягнення суми.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Старосєльцева О.В.