Постанова від 12.09.2011 по справі 10536/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

12 вересня 2011 р. № 2-а- 10536/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чалого І,С.,

при секретарі судового засідання Елоян Ж.Г.,

за участю представників сторін:

позивача - Руденко Ю.Г.,

відповідача - Павленко В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Прокурору Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства національної енергетичної компанії "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до відділу освіти Нововодолазького районної державної адміністрації про стягнення суми

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з відповідача у дохід держбюджету штраф у сумі 5100, 00 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги в повному обсязі.

Вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, враховуючи визнання позову відповідачем, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.99р. №1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління було внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.

Державне підприємство „Національна енергетична компанія "Укренерго" підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.

Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.

Відповідно до ст. 5 Закону України „Про електроенергетику", однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Згідно зі ст. 9 зазначеного Закону та п. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96р. № 929 із змінами та доповненнями, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Згідно з Положенням "Про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.

Інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження з питань готовності будівель та споруд, теплових мереж, та систем тепло споживання до роботи в опалювальному сезоні споживачів теплової енергії важливого соціального значення відділу освіти Нововодолазької районної державної адміністрації, про що було складено Акт № 07/10-1895 від 16.09.2010 року.

На підставі акту перевірки були винесений Припис № 07/10-1895 від 16.09.2010 року, якими зобов'язувалось відповідача усунути виявлені вході перевірки недоліки.

27.04.2011 року Державним інспектором з енергетичного нагляду в присутності уповноваженої особи відповідача, була проведена перевірка з питання виконання Припису № 07/10-1895 від 16.09.2010 р., про що був складений Протокол № 07/10-45-020 від 27.04.2011р.

На підставі вказаного Протоколу № 07/10-45-020 від 27.04.2011р. начальником інспекції Держенергонагляду у Харківській області було винесено постанову № 07/10-01-026 від 10.05.2011року про накладання на відповідача штрафу в розмірі 5100 грн.

Відповідно до п.10 Положення „Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

До теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано.

Згідно з ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду.

Згідно з ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття цього судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи викладене вище, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 6-14, 71, 94, 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства національної енергетичної компанії "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до відділу освіти Нововодолазького районної державної адміністрації про стягнення суми - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з відділу освіти Нововодолазького районної державної адміністрації (63200, Харківська область, Нововодолазький район, смт. Нова Водолага, вул. Дзержинського, 4, р/р 3548002000891 ГУДКУ Харківської області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 02146452)на користь Державного бюджету України на р/р 31116106700371 ГУДК у Нововодолазькому районі Харківської області, МФО 851011, код 24134426, код платежу до держбюджету 21081100 штраф в розмірі 5100.00 грн. (п'ять тисяч сто гривень) .

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 16 вересня 2011 року.

Суддя І.С.Чалий