73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
13 вересня 2011 р.
08 год. 15 хв. Справа № 2-а-4263/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Гомельчука С.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
прокурора м. Нова Каховка Херсонської області в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 < 3-я особа >про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Прокурор м. Нова Каховка Херсонської області Херсонської області в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області звернувся до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути фінансові санкції в розмірі 2720 грн.
У позовній заяві зазначено, що т.в.о. начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області відповідно до постанов від 15.03.2011 р. № 122601, № 3122616, № 3122617, № №122618 до відповідача були застосовані штрафні санкції на загальну суму 2720 грн. за порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів та надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, визначених ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт". У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ФОП ОСОБА_1 добровільно не сплачена, постанови не оскаржені ні в адміністративному, ні в судовому порядку після їх винесення, отже, є обов'язковими до виконання.
Відповідач письмових заперечень проти позову та заяву про його визнання не надав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи та було направлено рекомендованим листом за місцем проживання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та отримано відповідачем під розписку 26.08.2011 р. За таких обставин, суддя вважає за можливе розглянути справу у порядку скороченого провадження за наявними у справі доказами.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суддя прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідно до актів від 20.01.2011 р. № 218097, 218086 у результаті проведення перевірки на предмет додержання відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області виявлено порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів марки БАЗ АО 7904, з номерними знаками НОМЕР_2, НОМЕР_3 ОСОБА_2, ОСОБА_3 (відпрацювання на лінії більше 12 годин), що підтверджено графіком та дорожнім листом, дійсним на момент проведення перевірки. На підставі висновків перевірки територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області 15.03.2011 р. прийняті постанови № 122601 та № 122616 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій на загальну суму 680 грн. на підставі абз. 7 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт"від 05 квітня 2001 р. № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344-ІІІ).
Крім того, 20.01.2011 р. державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області проведено перевірку транспортного засобу марки БАЗ АО 7914 з номерним знаком НОМЕР_4, номер дорожнього листа, дійсного на момент проведення перевірки, 118 від ФОП ОСОБА_1 Перевірка проведена з питань додержання відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт, за результатами якої складено акт від 20.01.2011 р. № 218098. Під час перевірки виявлено порушення абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" по наданню послуг з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки та тимчасового реєстраційного талона на відповідача, а також абз. 7 ч.1 ст.60 Закону № 2344-ІІІ - порушення режимів праці та відпочинку водієм транспортного засобу ОСОБА_4, який пропрацював на маршруті згідно з дорожнім листом понад 12 годин. На підставі акту перевірки прийняті постанови від 15.03.2011 р. № 122618 в розмірі 1700 грн., № 122617 на суму 340 грн.
Водії ознайомлені з актами перевірок від 20.01.2011 р. № 218097, 218086 , № 218098, від надання пояснень та підпису даних документів відмовились.
Постанови про застосування фінансових санкцій отримані відповідачем під розписку та не оскаржені, фінансові санкції добровільно не сплачені.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт", центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку № 888 від 14.12.2005.
Відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Діяльність щодо перевезення пасажирів і вантажів автотранспортом регулюється Цивільним Кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Законом України "Про автомобільний транспорт", "Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176, "Правилами перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні", затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 № 363, "Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом" відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", затверджені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.02.2008 № 9/119, та іншими нормативними актами.
Згідно з пунктом 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006, під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Статтею 39 Закону № 2344-ІІІ передбачено наявність документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення - документи для регулярних пасажирських перевезень: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України; документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
За приписами ст. 18 Закону № 2344-ІІІ з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані: організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України.
Відповідно до абзаців 3,7 ч. 1 ст.60 Закону № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, що позивачем фінансові санкції застосовано правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 2720 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судові витрати згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 183 -2 КАС України, -
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, до Державного бюджету фінансові санкції в розмірі 2720 (дві тисячі сімсот двадцять) грн. за постановами від 15.03.2011 р. № 122601, № 122616, № 122617, № № 122618 на р/р 31117106700012, УДК у Херсонській області, МФО 852010, код доходу 21081100, код ОКПО 24103977.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Гомельчук С.В.
кат. 3.7.2