Справа № 2а/1570/3530/2011
06 вересня 2011 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Вовченко O.A.,
секретар судового засідання Дубовик Г.В.,
за участі:
представника позивача - ОСОБА_1, (довіреність від 04.01.2011 року),
представника позивача - ОСОБА_2, (довіреність від 06.09.2011 року),
представника третьої особи - ОСОБА_3, (довіреність від 12.07.2011 року),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт»до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одеса, третя особа -товариство з обмеженою відповідальністю «Трансферрі»про складання податкового повідомлення-рішення від 26.04.2011 року №0000241530, суд -
Державне підприємство «Білгород-Дністровський морський торговельний порт»(далі ДП «Білгород-Дністровський МТП»), 16 травня 2011 року звернулося в Одеський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одеса (далі СДПІ) про складання податкового повідомлення-рішення від 26.04.2011 року № 0000241530.
В обґрунтування позовних вимог, в позові зазначено, що СДПІ, 22 квітня 2011 року проведено документальну позапланову перевірку ДП «Білгород-Дністровський МТП»з питань достовірності даних податкових декларацій з податку на додану вартість за грудень 2010 року, сформованих за рахунок взаємовідносин з ТОВ «Трансферрі». За наслідками перевірки складено акт перевірки від 22.04.2011 року № 174/15-3/01125689/11, у якому зазначено, що в порушення п. 1.3, п. 1.8 ст. 1, п.п. 7.2.3, п.п. «д»п.п. 7.2.1 п. 7.2, п.п. 7.4.2, п.п. 7.4.4 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», ДП «Білгород-Дністровський МТП», занижено податок на додану вартість за грудень 2010 року в розмірі -90054,60 грн. На підставі акту перевірки, 26.04.2011 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0000241530, яким визначено, що ДП «Білгород-Дністровський МТП», збільшенно суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 90054,60 грн., та застосовано штрафні санкції в сумі 22513,65 грн. Позивач вважає акт перевірки та податкове повідомлення -рішення необґрунтованими, оскільки, підприємство було позбавлено можливості надати документи, які пов'язані з предметом перевірки, так як повідомлення про проведення податковим органом перевірки 22 квітня 2011 року, отримане лише 29.04.2011 року разом з актом перевірки. Податковий орган на підставі декларації з податку на додану вартість за грудень 2010 року, довідки ДПІ у Овідіопольському районі м. Одеси (такого району в м. Одеса не існує) від 07.04.2011 року № 567/23-2/36917481 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Трансферрі», бази даних АІС РПП, СДПІ дійшли висновку про нікчемність правочинів порту з ТОВ «Трансферрі», в силу ст. ст. 203, 215, 228 ЦК України. В акті не зазначено, які саме правочини податковий орган визнає нікчемними. За перевіряємий період (грудень 2010 року) порт перерахував кошти в розмірі 105192,00 грн., ТОВ «Трансферрі» за договором поставки від 27.07.2010 року № 322-ХД, який укладено після проведення процедури тендерної закупівлі -відкриті торги. Під час підписання договору поставки портом та ТОВ «Трансферрі», дотримано вимоги ст.. 203 ЦК України та досягнуто згоди з усіх істотних умов договору. Згідно договору здійснювалися постачання товару, що підтверджується видатковими накладними, платіжними дорученнями, податковими накладними. Податкові накладні були відображені в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних за грудень 2010 року та задекларовані в податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2010 року, які отримані податковим органом без зауважень. В акті перевірки та податковому повідомлені-рішенні в порушення п.п. 7.4.3 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»невірно визначена сума грошового зобов'язанну сумі 90054,60 грн., оскільки по взаємовідносинам з ТОВ «Трансферрі» до податкового кредиту включено суму 79185,01 грн. В податковому повідомлені-рішенні СДПІ від 26.04.2011 року № 0000241530, порт повідомлено що збільшено суму грошового зобов'язання на 120568,25 грн., ДП «Іллічівський морський торговельний порт», тобто податковий орган вимагає від порту сплатити суму грошового зобов'язання третьої особи.
В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі посилаючись на обґрунтування, викладені в позовній заяві і письмових поясненнях, та просили задовольнити позовні вимоги.
22 червня 2011 року, від представника СДПІ до суду надійшли заперечення на адміністративний позов. Де представник відповідача зазначив, що СДПІ з адміністративним позовом ДП «Білгород-Дністровський МТП»не згодна, вважає доводи викладені в позові необґрунтованими, а позов таким, що не підлягає задоволенню. СДПІ була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ДП «Білгород-Дністровський МТП»з питання достовірності даних податкових декларацій з податку на додану вартість за грудень 2010 року сформованих за рахунок взаємовідносин з ТОВ «Трансферрі». За результатами перевірки складено акт від 22.04.2011 року № 174/15-3/01125689/11. На підставі акту перевірки, 26.04.2011 року СДПІ винесено податкове повідомлення-рішення № 0000241530. Перевіркою встановлено, що згідно аналізу податкової декларації ДП «Білгород-Дністровський МТП»за грудень 2010 року та додатку № 5 до податкової декларації з податку на додану вартість, платником податків віднесено до складу податкового кредиту податку на додану вартість у сумі 90054,60 грн., по взаємовідносинам з ТОВ «Трансферрі», яке знаходиться на обліку у ДПІ у Овідіопольському районі. Наадресу СДПІ від ДПІ у Овідіопольському районі надійшла довідка від 07.04.2011 року № 567/23-2/369117481 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки щодо правомірності формування податкового кредиту та податкових зобов'язань за грудень 2010 року, яка свідчить про відсутність необхідних умов для ведення господарської діяльності, відсутність основних фондів, технічного персоналу, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів, не знаходиться за місцезнаходженням. У довідці наведено, що укладені ТОВ «Трансферрі»згідно ч. 1, 5 ст. 203, п. 1, 2 ст. 215, ст. 228 ЦК України угоди з контрагентами мають ознаки нікчемності. ДП «Білгород-Дністровський МТП» до складу податкового кредиту включено суми податку на додану вартість по податковим накладним, оформлених з порушенням законодавства України, а саме постачальником визначені недостовірні відомості, щодо розташування юридичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість у грудні 2010 року у розмірі 90054,60 грн. Наявність у покупця товарів, робіт, послуг належним чинном оформлених документів, необхідних для віднесення відповідних сум до податкового кредиту, зокрема виписаних податкових накладних, не є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту, оскільки податкові накладні виписані суб'єктом господарювання, який не формував свої податкові зобов'язання не подавав до контролюючого органу податкові декларації та не узгоджував такі суми з державою, що в свою чергу прямо суперечить ст. 67 Конституції України, згідно якої кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом. Контраген позивача виписував податкові накладні, які не були включені до складу його податкових зобов'язань, не відображені у податковій звітності та фактично не сплачені до бюджету. Вказані обставини свідчать про неправомірність формування позивачем податкового кредиту по взаємовідносинам з ТОВ «Трансферрі».
Представник відповідача, в судовому засіданні заперечувала проти задоволення адміністративного позову, посилаючись на обставини, зазначені в запереченнях на адміністративний позов.
Згідно ухвали суду від 04.07.2011 року до участі в справі залучено третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -товариство з обмеженою відповідальністю «Трансферрі».
13 липня 2011 року від представника третьої особи -ТОВ «Трансферрі»до суду подано письмові пояснення, де зазначено, що ТОВ «Трансфері» вважає позов обґрунтованим та підтримує його в повному обсязі, окільки між ДП «Білгород-Дністровський МТП»на тендерній закупівлі був укладений договір поставки від 27.07.2010 року № 322-ХД, за яким ТОВ «Трансферрі»поставило, а позивач отримав та сплатив вартість шин пневматичних, які були фактично доставлені на адресу позивача, відповідно до видаткових та податкових накладних. Розрахунки проведені у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, представника третьої особи, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
ДП «Білгород-Дністровський МТП»(ідентифікаційний код 01125689), перебуває на податковому обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одеса.
Згідно ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб визначений Конституцією та законами України.
Відповідно до п.п 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим Кодексом.
Приписами ст. 79 ПК України, передбачено, що документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом. Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. 19 квітня 2011 року, начальником СДПІ видано наказ № 270 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ДП «Білгород-Дністровський МТП»(т.1 а.с. 9), також 19 квітня 2011 року виписано повідомлення № 14860 про проведення 22 квітня 2011 року перевірки ДП «Білгород-Дністровський МТП»(т. 1 а.с. 8).
Повідомлення про проведення відповідачем 22.04.2011 року перевірки у ДП «Білгород-Дністровський МТП», отримане позивачем рекомендованим листом після проведення відповідачем перевірки, лише 29 квітня 2011 року, що підтверджено листом центру поштового зв'язку № 6 (т.1 а.с. 11).
В акті перевірки зазначено, що на підставі наказу СДПІ № 136 від 11.03.2011 року, відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст 75, ст.. 79 ПК України, головним державним податковим ревізор-інспектором СДПІ в період 22.04.2011 року проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ДП «Білгород-Дністровський МТП»з питань достовірності даних податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2010 року, сформованих за рахунок взаємовідносин з ТОВ «Трансферрі».
До суду відповідачем не надано наказ СДПІ № 136 від 11.03.2011 року відповідно до якого, як зазначено в акті перевірки проведена перевірка.
За результатами перевірки складено акт від 22 квітня 2011 року № 174/15-3/01125689/11 (т.1 а.с. 12-16). В акті перевірки зазначено, що перевіркою встановлені порушення вимог п. 1.3, п. 1.8, п.п.7.2.3, п.п. «д»п.п.7.2.1 п. 7.2, п.п. 7.4.2, п.п. 7.4.4 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме, що ДП «Білгород-Дністровський МТП» занижено податок на додану вартість за грудень 2010 року на суму 90054,60 грн.
На підставі вказаного акту, податковим органом -СДПІ, прийнято податкове повідомлення -рішення від 26.04.2011 року №0000241530 (т. 1 а.с.55), в якому зазначено, що за порушення п. 1.3, п. 1.8, п.п.7.2.3, п.п. «д»п.п.7.2.1 п. 7.2, п.п. 7.4.2, п.п. 7.4.4 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»ДП «Іллічівський морський торгівельний порт»визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 120568,25 грн., із них основного платежу 90054,60 грн., штрафні санкції 22513,65 грн.
Правомірність податкового повідомлення -рішення СДПІ №0000241530 є предметом даного спору.
Як вбачається з акту перевірки, підставою для прийняття оспорюваного рішення слугував висновок податкового органу про порушення позивачем вимог п. 1.3, п. 1.8, п.п.7.2.3, п.п. «д»п.п.7.2.1 п. 7.2, п.п. 7.4.2, п.п. 7.4.4 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: заниження позивачем податку на додану вартість за грудень 2010 року на суму 90054,60 грн.
Приписами п. п. 1.3, п. 1.8 Закону України «Про податок на додану вартість», визначені поняття: платника податку, що це особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України; бюджетне відшкодування, це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
В акті перевірки № 174/15-3/01125689/11, перевіряючим не зазначено, та під час розгляду справи представником відповідаче не надано обґрунтувань щодо порушення позивачем визначень «платника податку»та «бюджетного відшкодування».
Підпунктом «д»п.п.7.2.1, п.п. 7.2.3 п.7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», передбачено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість. Податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надається покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань. Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податків.
З наданих до суду позивачем та третьою особою податкових накладних № 276, № 280, № 284, № 158 (т. 1 а.с.35-38, т. 2 а.с. 1, 3-4), виписаних ТОВ «Трансферрі»та отриманих позивачем вбачається, що в накладних відображено місце розташування ТОВ «Трансферрі»та податкові накладні виписані на кожну поставку шин, та податкові накладні зберігаються у сторін договору. Відповідно до п.п. 7.4.2, п.п. 7.4.4 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 3 цього Закону або звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 та пунктом 11.44 статті 11 цього Закону, то суми податку, сплачені у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включаються до складу податкового кредиту такого платника. Якщо платник податку придбаває (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту.
Висновок СДПІ в акті перевірки № 174/15-3/01125689/11 ґрунтувався на підставі отриманої від ДПІ у Овідіопольському районі м. Одеси від 07.04.2011 року довідки № 567/23-2/36917481 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Трансферрі», (контрагента позивача) щодо правомірності формування податкового кредиту та податкових зобов'язань за грудень 2010 року, де зазначено, що у ТОВ «Трансферрі»відсутні трудові ресурси, складські приміщення, виробничі потужності для здійснення будь-якого виду діяльності , вбачається проведення транзитних фінансових потоків, спрямованих на здійснення операцій надання податкової вигоди переважно з контрагентами, які не виконують свої податкові зобов'язання, зокрема у випадках коли операції здійснюються через посередників з метою штучного формування валових витрат та податкового кредиту, не мають реального товарного характеру. На підтвердження висновків акту перевірки СДПІ № 174/15-3/01125689/11 до суду представником відповідача надана довідка ДПІ у Овідіопольському районі від 07.04.2011 року № 567/23-2/36917481 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Трансфері»щодо правомірності формування податкового кредиту та податкових зобов'язань за грудень 2010 року, (т. 1 а.с. 94-99).
На спростування висновків акту перевірки до суду позивачем надано в копіях:
- річний план закупівлі товарів робіт та послуг за кошти «Білгород-Дністровський МТП»на 2010 рік (т.1 а.с. 167-170), де передбачено закупівля за державні кошти шин нових на суму 800000 грн., за процедурою відкритих торгів для підрозділу механізації;
- договір поставки № 322-ХД/Т від 27.07.2010 року на отримання від ТОВ «Трансферрі»товару по коду ДК016-97 74.11.1 шини нові на загальну суму 798528,00 грн., найменування, кількість і ціна встановлені в специфікації до договору, яка є невідємною частиною договору згідно проведеного тендера (т. 1 а.с. 19-20);
- специфікація до договору від 27.07.2010 року де зазначено 26 найменувань товару з них: 19 пневматичні шини та 7 цільнолиті шини на загальну суму 798528,00 грн. (т. 1 а.с. 21);
- балансова довідка № 2266 (т.1 а.с. 166) про наявність 79 транспортних засобів для яких здійснювалася закупівля шин по договору від 27.07.2010 року з ТОВ «Трансферрі»;
- видаткові накладні видані ТОВ «Трансферрі»на виконання умов договору з ДП «Білгород-Дністровський МТП» від 27.07.2010 року: № О-Т-000008 від 15.09.2010 року, № О-Т-000019 від 01.11.2010 року, № О-Т-000031 від 12.11.2010 року, № О-Т-000034 від 24.11.2010 року, № О-Т-000035 від 29.11.2010 року, № О-Т-000040 від 22.12.2010 року, № О-Т-000041 від 24.12.2010 року, № О-Т- 000042 від 28.12.2010 року (т.1 а.с. 22-29, 183);
- довіреності видані ОСОБА_4, на отримання від ТОВ «Трансферрі»шин (т.1 а.с. 184-187);
- податкові накладні видані ТОВ «Трансферрі»на виконання умов договору з ДП «Білгород-Дністровський МТП» від 27.07.2010 року: № 276 від 22.12.2010 року, № 280 від 24.12.2010 року, № 284 від 28.12.2010 року, № 158 від 28.12.2010 року (т. 1 а.с. 35-38);
- реєстр отриманих та виданих податкових накладних ДП «Білгород-Дністровський МТП»№ 12 за період з 01.12.2010 року по 31.12.2010 року (т.1 а.с. 192 -233), де: № 125 зареєстрована податкова накладна № 276, № 132 зареєстрована податкова накладна № 280, № 139 зареєстрована податкова накладна № 284, № 196 зареєстрована податкова накладна № 158;
- товарно-транспортні накладні на перевезення від ТОВ «Трансферрі»до ДП «Білгород-Дністровський МТП» шин: № 6 від 24.12.2010 року, № 4 від 22.12.2010 року, № 7 від 28.12.2010 року (т. 1 а.с. 128-133);
- платіжні доручення про сплату ДП «Білгород-Дністровський МТП» коштів ТОВ «Трансферрі»за шини згідно договору від 27.07.2010 року: № 905 від 28.07.2010 року на суму 239558,40 грн., № 2004 від 29.12.2010 року на суму 105192,00 грн., № 53 від 11.01.2011 року на суму 113296,00 грн., № 83 від 18.01.2011 року на суму 140481,60 грн., № 84 від 19.01.2011 року на суму 81358,00 грн., № 95 від 21.01.2011 року на суму 100000,00 грн., (т.1 а.с. 30-34);
- вимоги на відпуск шин зі складу ДП «Білгород-Дністровський МТП»за виробничими потребами та накладні вимоги на відпуск шин (т. 1 а.с.171-182);
- податкова декларація з податку на додану вартість ДП «Білгород-Дністровський МТП» за грудень 2010 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів які отримані відповідачем 28.01.2011 року, що підтвердженно квитанціями № 2 (т.1 а.с. 39-49);
- акт звірки взаємних розрахунків за період з 01.07.2010 року по 01.02.2011 року між ДП «Білгород-Дністровський МТП»та ТОВ «Трансферрі»за договором № 322-ХД/Т від 27.07.2010 року поставки шин (т. 1 а.с. 234), з якого вбачається, що розрахунки за поставлені шини в сумі 779886,00 грн. виконані позивачем повністю.
З вищезазначених документів вбачається, що закупівля ДП «Білгород-Дністровський МТП» шин у 2010 році була запланована згідно річного плану закупівель. За проведеною тендерною процедурою укладено договір з ТОВ «Трансфері». Згідно умов договору ТОВ «Трансферрі»відвантажено позивачу шини на суму 779886,00 грн. Дані шини використовуються ДП «Білгород-Дністровський МТП»в господарській діяльності.
Представником третьої особи - ТОВ «Трансферрі», до суду на спростування обґрунтувань висновку акту перевірки ДП «Білгород-Дністровський МТП» від 22 квітня 2011 року № 174/15-3/01125689/11 та довідки ДПІ у Овідіопольському районі від 07.04.2011 року № 567/23-2/36917481, надано в копіях:
- свідоцтво про державну реєстрацію ТОВ «Трансферрі»серії А00 № 666436 від 12.05.2006 року за адресою Одеська область, Овідіопольський район, смт Великодолинське, вул.. Ентузіастів 4 кв. 64 (т.1 а.с. 110);
- довідка ДПІ в Овідіопольському районі про взяття на облік ТОВ «Трансферрі», як платника податку з 12.05.2006 року за № 2657 (т.1 а.с. 109);
- свідоцтво № 21839786 про реєстрацію платника податку на додану вартість ТОВ «Трансферрі»від 06.06.2006 року (т.1 а.с. 108);
- штатний розпис на 12,5 посад, затверджений наказом директора ТОВ «Трансферрі»№ 01-1/11-К від 01.11.2010 року (т. 1 а.с. 118-119);
- договір оренди нежилого приміщення загальною площею 754,5 кв. м. за адресою АДРЕСА_1, укладений 01.06.2010 року з ОСОБА_5, та акт прийому-передачі приміщення від 01.06.2010 року (т.1 а.с. 124-127);
- податкову декларацію з податку на додану вартість ТОВ «Трансферрі»за грудень 2010 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів які отримані податковим органом 20.01.2011 року, що підтвердженно квитанціями № 2 (т.1 а.с. 134-141);
- документи підтверджуючі придбання ТОВ «Трансферрі»шин: видаткова накладна № РН-000020 та податкова накладна № 20 від ФОП ОСОБА_6, (т.1 а.с. 237-238); накладні № 37015597, № 37015524, № 37015579, № 37015623 та податкові накладні № 37015597, № 37015626, № 37015591, № 37015592 від ЗАО ТД «Аккумшина», (т.1 а.с. 239-246); видаткова накладна № РН-БЗ02094 та податкова накладна № 2095 від ПП «Бізнесконтракт», (т.1 а.с. 247-248);
- довідка ДПІ у Овідіопольському районі Одеської області про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Трансферрі»щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ДП «Білгород-Дністровський МТП» № 956/23-2/34368952 від 20.05.2011 року (т.2 а.с. 6-9). В висновках довідки зазначено, що перевіркою ТОВ «Трансферрі»не встановлено розбіжності з відомостями, отриманими від ДП «Білгород-Дністровський МТП», яка мала відносини з платником податків.
Дослідивши надані до суду третьою особою докази, вбачається, що у ТОВ «Трансферрі»наявні трудові ресурси, складські приміщення та операції по поставці шин ДП «Білгород-Дністровський МТП»мають реальний товарний характер.
Відповідач - СДПІ до суду не надав обґрунтувань та не зазначив підстави з яких в податковому повідомленні-рішенні від 26.04.2011 року № 0000241530, за актом перевірки ДП «Білгород-Дністровський МТП» № 174/15-3/01125689/11 визначено зобов'язання в сумі 112568,25 грн., ДП «Іллічівський морський торговельний порт».
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням обставин справи та вище викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт»є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а податкове повідомлення-рішення спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одеса від 26.04.2011 року № 0000241530 підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 9, 69-72, 86, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» - задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одеса від 26.04.2011 року №0000241530.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 09 вересня 2011 року.
Суддя Вовченко O.A.